Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nemecko a Francúzsko vystupujú proti rozmiestňovaniu rakiet v Európe - 1. časť - chelemendik.sk

 

Nemecko a Francúzsko vystupujú proti rozmiestňovaniu rakiet v Európe - 1. časť

2019-11-24  (20:20)

 - Nemecko a Francúzsko vystupujú proti rozmiestňovaniu rakiet v Európe - 1. časť

23.6.2015


Nemecký denník Der Spiegel informoval o nechuti európskych partnerov NATO stať sa potravou pre delá v prípade jadrového konfliktu s Ruskom. Francúzsko a Nemecko aktívne vystupujú proti americkým plánom rozmiestniť v Európe okrídlené rakety. Príčiny dozrievajúcej vzbury ležia na povrchu. V prípade realizácie tohto scenára, napísaného Spojenými štátmi, Európania sa ocitnú na muške ruských strategických síl.

Podľa Der Spiegel Nemci nesúhlasia s rozhodnutím Washingtonu. Podľa USA  Rusko vraj ako prvé porušilo Zmluvu o likvidácii rakiet stredného a krátkeho doletu (INF). Rozmiestnenie nových jadrových zbraní sa tak vníma ako vynútené odvetné opatrenie. Podľa Der Spiegel v Európe nepovažujú fakt porušenia zmluvy zo strany Ruska za dokázaný.

Nemci nie sú nadšení ani zámerom USA rozmiestniť vo východnej Európe sklady s vojenskou technikou. Podľa nemeckej vlády k nijakej zmene na úrovni hrozby zo strany Ruska (na čom nástoja Američania) nedošlo.

Hlavný expert Centra pre vojensko-politický výskum Moskovského štátneho inštitútu Michail Alexandrov si myslí, že otázka rozmiestnenia amerických rakiet v Európe má príliš veľa nejasností.

— Médiami prebehla informácia o tom, že USA sa chystajú rozmiestniť rakety stredného a krátkeho doletu vo Veľkej Británii. Nie je ale jasné, o akých raketách je reč. Ak uvážime, že v USA okrem Tomahawkov zatiaľ nič nie je, zrejme mali na mysli Tomahawky. Pokiaľ ide o Britov, Spojeným štátom umožnia umiestniť rakety bez akýchkoľvek otázok.

Iná otázka je, že ak USA sa rozhodli pre odstúpenie od Zmluvy o raketách stredného a krátkeho doletu, musia nás o tom oficiálne informovať. Moskva, však nič nedostala. USA sa možno rozhodnú pre takýto krok v prípade, ak Rusko odstúpi od zmluvy INF.

SP:  — Podľa verzie Der Spiegel, v Nemecku nevidia nijaký dôvod na to, aby Moskvu obvinili z porušenia tejto zmluvy.

— Šéf našej diplomacie Sergej Lavrov potvrdil, že všetci vnímame Zmluvu INF ako užitočnú pre Rusko. Podľa Lavrova, Moskva sa od nej nechystá odstúpiť. Hoci, myslím si, že Rusko by malo dávno tento dokument vypovedať.

SP:  —Umožniť teda Američanom legálne rozmiestniť svoje rakety v Európe?

— Rozmiestňovať Tomahawky vo východnej Európe nemá význam. Tieto rakety totiž môžu mať aj morské bázovanie. Pripusťme, že do výsostných vôd Poľska sa dostane americký krížnik a odtiaľ bude vypúšťať Tomahawky smerom k Rusku. Iná vec je, že takéto zvukové okrídlené rakety v súčasnosti nie sú veľmi efektívne pre ich malú rýchlosť. Táto okrídlená raketa sa stane ľahkým terčom pre náš súčasný systém PRO.

V porovnaní s nami Američania nič nevyhrajú, ak Rusko odstúpi od Zmluvy INF. Dostaneme možnosť vyvinúť ľahšie rakety, ktoré v zmluve START-3 nie sú zakotvené. V takom prípade Rusko dokáže odstaviť celú vojenskú infraštruktúru Európy už v prvých hodinách vojny. Vtedy NATO príde o možnosť uskutočniť akékoľvek útočné akcie proti nám.
SP: — Šéf Pentagónu priletel do Berlína, aby prinútil Nemcov v prípade nutnosti prijať jadrový útok na seba?

— Američania tvrdia, že Rusko vraj porušilo Zmluvu INF. Vraj sme  uskutočnili skúšky nejakej okrídlenej rakety. Alebo špekulujú na tému, že naše Iskandery môžu zasiahnuť  ciele vzdialené vyše 500 kilometrov. Je pochopiteľné, že Nemci nepodliehajú neodôvodneným obvineniam, lebo nechcú byť vystavení našim raketám.

Ak sa začne jadrová vojna na európskej scéne, vôbec nemusí viesť k výmene útokov medzi Ruskom a USA. Na nás si netrúfnu. Dokonca aj keby Američania zaútočili na nás z Európy, odvetný útok bude smerovať na USA.

Ak Rusko zaútočí na Európu, Washington sa bude musieť rozhodnúť: odpovedať, alebo nie.

Vzniká otázka, či Američania kvôli Poľsku alebo Pobaltsku budú riskovať výmenu jadrových útokov. My máme viac možností využiť jadrové zbrane v Európe než Američania.
V Európe sú iba dva štáty, ktoré majú vlastné jadrové zbrane – Veľká Británia a Francúzsko. Pripusťme, že by sa pohli na Rusko, vojská by museli vyjsť z územia Francúzska. My ich zasiahneme niekde v polovici Európy. Nemci si uvedomujú, že scénou vojnových akcií sa môže stať Nemecko, Poľsko, Pobaltsko. Na Rusko Američania nebudú útočiť. Výsledkom toho sa Európa zmení na jadrovú púšť, Rusko a USA zostanú nedotknuté. Maximum, čo dostaneme budú rádioaktívne  spady. Rusko bude útočiť na miesta dislokácie jadrových zbraní v Európe.

SP: — Dokáže ruský systém PRO odrážať rakety v bezprostrednej blízkosti našich hraníc?

— Pre S-400 nie je problém zachytávať Pershingy. S-400 môže zasiahnuť aj rýchlostné rakety typu Trident. Protiraketová obrana je plne automatizovaný systém. V reálnom režime sleduje všetky vypustené rakety, ktoré predstavujú hrozbu.

Vypichujúc tento problém, Američania predovšetkým tlačia na nás. Vyvíjame teraz balistickú raketu s doletom 5500 kilometrov. Formálne nespadá pod zmluvu. Obviňujú nás však z toho, že sme už vyrobili odľahčenú verziu ICBM Frontier (Rubezh), ktorá sa dá efektívne využiť na európskej scéne vojenských akcií. USA chcú, aby sme sa zriekli takejto výroby. Súčasne menia Európu na rukojemníka svojej veľkej geopolitickej hry proti Rusku.

Zdroj: http://svpressa.ru/politic/article/125582/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |