Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nemecko, Poľsko a Francúzsko sa dohovorili založiť spoločnú bojovú skupinu - chelemendik.sk

 

Nemecko, Poľsko a Francúzsko sa dohovorili založiť spoločnú bojovú skupinu

2020-05-29  (09:42)

 - Nemecko, Poľsko a Francúzsko sa dohovorili založiť spoločnú bojovú skupinu


 

Nemecko, Poľsko a Francúzsko sa dohovorilo založiť spoločnú bojovú skupinu. Bude to strategická rezerva Európskej únie a bude pripravená zúčastniť sa na vyriešení krízových situácií k roku 2013.    

         «Mali by sme mať vojenský nástroj, aby sme mohli v prípade potreby rýchlo zareagovať na krízovú situáciu», - tak vysvetli vznik skupiny zo 1700 vojakov predstaviteľ Poľska vo vojenskom výbore NATO a v EÚ, generálmajor Janusz Bojarski. Práve táto krajina prevezme velenie skupiny. Poskytne väčšinu osobnej zostavy. Francúzsko bude zodpovedať za medicínske zaistenie a Nemecko za materiálno-technickú podporu.

Veliteľské centrum bojovej skupiny sa rozmiestni v predmestí Paríža. A hoci sa aj plánuje koordinovať všetky operácie s vedením NATO, bude to predsa len európska vojenská štruktúra, zdôrazňuje riaditeľ Centra Ruska a Nemecka Alexander Rar:  

- V Európe prijali pred 10 rokmi rozhodnutie vytvoriť silami Európskej únie bojaschopnú európsku armádu. Ale tieto plány padli, pretože nie všetky krajiny EÚ boli pripravené zaplatiť za vznik takej armády, alebo sa v nej nachádzať v praxi. A ani Američanom sa nie veľmi páčilo, že Európania sa snažia vytvoriť svoju armádu paralelne s NATO. Ale Európania chápu, že spoliehať sa večne na ochranu Američanov a NATO, bude v budúcnosti stále ťažšie. Preto ak nie je možné dohovoriť sa o založení spoločnej európskej armády, treba vytvoriť jednotky z tých krajín, ktoré sú na to pripravené. Francúzi a Nemci majú už 15 rokov spoločné vojsko. Teraz sa zjavujú nové zoskupenia.   

Bojové skupiny síl rýchleho nasadenia EÚ tradične zostavuje niekoľko krajín. Majú za úlohu pripraviť sa za 5 až 10 dní na operácie v krízovej situácii na akomkoľvek mieste na svete. Samotní Európania hovoria predovšetkým o zabránení konfliktom a o mierových funkciách.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |