Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nemecko, Grécko, Macedónsko: Európa nezvláda prúd migrantov + VIDEO - chelemendik.sk

 

Nemecko, Grécko, Macedónsko: Európa nezvláda prúd migrantov + VIDEO

2020-06-01  (03:01)

 - Nemecko, Grécko, Macedónsko: Európa nezvláda prúd migrantov + VIDEO

19.8.2015

Nemecko môže zdolať rekord čo do počtu prichádzajúcich migrantov. Prúd utečencov sa stáva mnohonásobne väčším než počas tých  najťažších období minulého storočia. Za najvýdatnejší rok prísunu nelegálnych migrantov do Nemecka sa považuje rok  1992 — vtedy do krajiny pricestovalo takmer 400 tisíc migrantov. Pre porovnanie, tento rok Nemecko môže prijať viac ako 750 tisíc neželaných hostí. Podľa štatistiky, najčastejšie na nemeckú zem smerujú občania Sýrie, Srbska, Eritrey a Afganistanu. 

Rastúci počet migrantov trápi aj grécke ostrovy. Tam, narozdiel od Nemecka, prostriedky  na ich poslanie do iných krajín nie sú. Dnes najviac utečencov zostáva na ostrovoch Kos a Leros.  Vláda  Grécka sa už obrátila na medzinárodné spoločenstvo s výzvou poskytnúť pomoc pri  ubytovaní migrantov. 

Ďalšou krajinou, cez ktorú sa migranti dostávajú do Európy sa stalo Macedónsko. Ľudia  sa vrhajú na vlaky, smerujúce k srbskej hranici, aby sa dostali do západoeurópskych štátov. Po niekoľkomesačnej ceste do Macedónska, migranti sa presúvajú do Srbska a tam prekračujú hranicu s Maďarskom. Železničné nástupište v macedónskom meste Gevgelija je preplnené utečencami z Blízkeho Východu a Afriky. 

Tajnými  cestičkami  — do Európy. Z diaľky sa podobajú na eko-turistov, ale skupiny sú príliš veľké, do 200 osôb, ruksaky sú príliš malé, je v nich len to najpotrebnejšie a trasy si vyberajú ďalej od obývaných území  a policajných staníc. Utečenci zo Sýrie, Iraku a Afganistanu sa pokúšajú  cez Macedónsko dostať do Srbska, odkiaľ, ako si myslia, je to už kúsok do Maďarska a Nemecka.

„Nemecko je predsa veľká krajina, je tam veľa možností, okrem iného aj pre nás, migrantov. A ekonomika je tam na vysokej úrovni. Aspoň sme to počuli,“ — hovorí utečenec z Afganistanu Ali.  

Len Nemecko počet migrantov, prichádzajúcich do krajiny  z Blízkeho Východu obmedzilo a Maďarsko sa vôbec rozhodlo postaviť na hranici trojmetrový múr, aby nelegálni utečenci neprenikali do ich krajiny. Macedónsko – to je taký tajný vchod  do EÚ, hlavný vchod do ktorej je pre migrantov z Afriky a Blízkeho Východu zatvorený. Ideálna možnosť pre tých, ktorí nemajú ani peniaze, ani doklady. 

Na susednom kopci, doslova 50 metrov ďaleko sa nachádza macedónsko-srbská hranica. Táto línia je dosť pomyslená a nikto ju nestráži. Kontrolno-priepustné stanoviská sú len na železnici a diaľniciach a tu, medzi poľami, sa dá slobodne chodiť tam aj späť. 

Miestni obyvatelia sa sťažujú: migranti pošliapali všetky sadenice, vyzbierali všetko ovocie a zeleninu zo záhrad. V pohraničných regiónoch sa utečenci navyše miestami správajú agresívne. 

„Bojíme sa vychádzať z domu. Prichádzajú, sadajú si okolo domu a čakajú. Všetko cenné sme poschovávali, ale naše paradajky aj tak zjedli všetky – ich predsa na hriadke sa nedá schovať.“  —  sťažuje sa obyvateľka mesta Tabanovec Nadežda Tasič. 

Nelegálni migranti absolvovali ťažkú a nebezpečnú  cestu cez Turecko a Grécko v podpalubiach lodí a nákladných priestoroch autobusov, ale aj Macedónsko ich víta nemilo. Republika nebola pripravená na takýto príliv utečencov — v krajine nie sú ani migračné tábory. Medzinárodné organizácie pre ľudské práva tu ešte len začínajú svoju prácu. 

„Tri dni sme čakali vlak na hranici s Gréckom. Deti, ženy, ani jedlo ani vodu sme nemali. Ľudí bolo tak veľa, že za týždeň všetkých previezť bolo nemožné,“ — hovorí utečenec zo Sýrie Ibrahim.

Ešte nikdy pred tým tento spoj nebol  taký populárny. Vlak má iba zopár vozňov, preto lakťami si prerážajúc cestu na nástupišti, ľudia nastupujú do vlaku na juhu krajiny, v Gevgeliji. Na každé miesto si nárokuje viac ako pol stovky tých, čo chcú odcestovať. 

A už nie tak rozhodne naladení vystupujú z vagónov na severe v pohraničnom Tabanovci. Ďalej  — už len peši a tempo je veľmi  rýchle. Ženy ťahajú za ruky, deti si vykladajú na krky. Je treba sa ponáhľať, kým  Európska únia definitívne nezabuchne pred utečencami z Afriky a Blízkeho Východu absolútne všetky dvere. 

VIDEO nájdete TU:

 

Zdroj: http://www.vesti.ru/doc.html?id=2654038


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |