Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nemeckí odborníci: Európa nemá nijaké alternatívy ruského plynu - chelemendik.sk

 

Nemeckí odborníci: Európa nemá nijaké alternatívy ruského plynu

2020-02-24  (15:44)

 - Nemeckí odborníci: Európa nemá nijaké alternatívy ruského plynu

22.8.2014


Žiaden z dodávateľov energických zdrojov  nemôže v Európe vystriedať Rusko. Všetky rozhovory o americkom alebo azerbajdžanskom plyne netreba brať seriózne. Dňa 21. augusta počas telemostu to vyhlásili nemeckí experti. Informácie o tom priniesla IA Regnum.

Podľa šéfa nemeckej energetickej agentúry Stephana Köhlera, západná Európa dnes nemôže prežiť zimu bez ruského plynu. „V Európe máme približne 14% ruského plynu a hovoríme, že musíme dosiahnuť nezávislosť od ruského plynu, zatiaľ však kupujeme čoraz viac“. 

Köhler povedal, že pokladá za neseriózne úvahy o tom, že Rusko môžu vystriedať USA, pretože cena najlacnejšieho amerického plynu podstatne vzrastie po skvapalnení a preprave. Európu nemôže zabezpečiť ani Azerbajdžan, pretože v porovnaní s Ruskom ťaží oveľa menej paliva tohto druhu.

Nemecký odborník dúfa, že politická situácia nepovedie k prerušeniu tranzitu ruského plynu cez Ukrajinu. „Pre Európu by to malo strašné dôsledky,“ povedal Köhler. Súčasne si myslí, že stretnutie ruského  a ukrajinského prezidenta 26. augusta v Moskve  napomôže normalizácii situácie na Ukrajine, vrátane otázok zabezpečenia nepretržitých dodávok energetických nosičov.

Skôr než v  roku 2035  USA nezačnú s vývozom plynu do Európy, pretože zatiaľ nemajú potrebnú infraštruktúru. Navyše, vytvorenie infraštruktúry pre dodávky skvapalneného plynu do EÚ a zníženie objemu na domácom trhu v dôsledku exportu plynu, môže viesť k zvýšeniu cien v USA, čo bude mať negatívne dôsledky pre národnú ekonomiku.

Rusko je zatiaľ pripravené zabezpečiť dodávky nielen pre v súčasnosti v EÚ používaných 165 miliárd kubických metrov plynu, ale zvýšiť toto číslo na 200 miliárd vďaka novým aj starším náleziskám. Tvrdí to  šéf výboru Štátnej dumy pre energetiku Ivan Gračov. Súčasne je toho názoru, že možné problémy s tranzitom si Brusel musí samostatne regulovať s kyjevským vedením.

Odborníci sa vyslovili za pokračovanie spolupráce medzi Európou a Ruskom v oblasti energetiky, ktorá sa musí viesť so zreteľom  na energetickú účelnosť a nie na politickú konjunktúru.


Zdroj: Ria Regnum


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |