Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nemecké tajné služby: Za posledné štyri mesiace stúpol v Nemecku počet radikálnych moslimov až o 25% - chelemendik.sk

 

Nemecké tajné služby: Za posledné štyri mesiace stúpol v Nemecku počet radikálnych moslimov až o 25%

2020-01-13  (12:41)

 - Nemecké tajné služby: Za posledné štyri mesiace stúpol v Nemecku počet radikálnych moslimov až o 25%

22.11.2015

Počet fundamentalistických saláfi-moslimov, ktorí chcú praktizovať svoje náboženstvo striktne podľa noriem zo 7.storočia, stúpol v Nemecku nevídaným spôsobom 

Výskumná komisia nemeckých bezpečnostných služieb priblížila, že v júni tohto roku bolo v Nemecku okolo 7 900 aktívnych saláfistov, približuje správa Focus Online.

V januári ich bolo 6 300, čo predstavuje, že v priebehu len štyroch mesiacov nastal vzostup o 25%.

Je to náramný skok, nakoľko za posledné tri roky ich percentné zastúpenie v nemeckej populácii rástlo skôr konštantne, o 6 percent každé štyri mesiace.Podľa šéfa nemeckej bezpečnostnej služby Hansa-Geroga Maasena na januárový počet 6 300 došli v priebehu troch rokov z počtu 3 800.

Saláfizmus je obdobou radikálneho islamu a je úzko prepojený s wahábizmom, ktorý praktizujú moslimovia v Saudskej Arábii. Saláfisti chcú praktizovať svoje náboženstvo presne, ako to robili moslimovia v 7. storočí, čo je podľa nich “dokonalé obdobie” – kedy moslimovia kontrolovali etnicky “vyčistenú” väčšinu oblasti Stredného Východu pod vedením vojnového pána Mohameda.

 

Väčšina teroristov svetového rangu pochádzala práve z odnože saláfistov

Radikálni saláfi-islamisti sa snažia o zriadenie islamskej teokracie a chcú si podriadiť nemoslimov. Často odmietajú “zákony, ktoré vzišli od človeka”. Islamský štát aj Al-Kájda taktiež praktizujú formu saláfizmu a veľká väčšina svetových teroristov pochádza práve z tejto školy a myšlienkového prúdu.

V októbri tohto roka šéf nemeckej bezpečnosti varoval, že saláfisti v Nemecku sa agresívne snažia regrutovať stovky tisíc nových moslimských prišelcov, ktorí prichádzajú do Nemecka zo Sýrie, Eritrey, Iraku a Afganistanu. Písali sme o tom aj tu.

“Za posledné týždne sme zaznamenali zvýšené pokusy saláfistov zamestnať sa ako pracovníci v utečeneckých táborov”, povedal Maurer pre Focus. 

V októbri štátny úrad pre ochranu ústavy varoval, že počet radikalizovaných saláfistov by sa mohol do konca tohto roka zdvojnásobiť, ak nebudú azylové centrá pod dôslednou kontrolou.

Denník Bild priniesol správu o tom, že saláfisti už pár mesiacov regrutujú na uliciach Mníchova každú sobotu, dokonca tomu tak bolo aj po smrtiacich útokoch v Paríži. Nemecké policajné zložky uviedli, že sú bezmocné a nevedia ich v tom  zastaviť, nakoľko si dávajú dobrý pozor, aby verejne nepodporovali teroristické skupiny, alebo aby priamo neburcovali k násiliu.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/za-posledne-styri-mesiace-stupol-v-nemecku-pocet-radikalnych-moslimov-az-o-25/711163


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |