Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nemecké médiá obvinili Merkelovú z porušenia prísahy kancelára Nemecka - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Nemecké médiá obvinili Merkelovú z porušenia prísahy kancelára Nemecka - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2020-09-20  (15:41)

 - Nemecké médiá obvinili Merkelovú z porušenia prísahy  kancelára Nemecka - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

18.5.2015

Nemeckí novinári obvinil Angelu Merkelovú z porušenia prísahy nemeckého kancelára. Ako dôvod uviedli, že kancelárka nereagovala na činnosť amerických tajných služieb. Píše o tom korrešpondent  Michael Brecker, Rheinische Post.

"Kancelárka si musí z čas u na čas spomenúť na svoju prísahu zo 17. decembra 2013. Vtedy Angela Merkelová sľúbila, že neohrozí svoj ľud a bude ctiť Základný zákon.

Ale v kontexte so spravodajskou službou BND, aj za najkonzervatívnejších odhadov je ťažké nemyslieť na to, že prísahu porušila, "- píše RIA Novosti".

Pred časom, počas novinárskeho vyšetrovania, ktoré urobil denník Süddeutsche Zeitung, zistili, že v roku 2013 americká vláda nedala  výslovný súhlas na uzavretie tzv. anti-špionážnej dohody s Nemeckom, hoci poradca Merkelovej vtedy tvrdil opak. 

Podľa Brekera,  výsledky vyšetrovania vedú k jedinému záveru: Merkelová a jej asistenti teda jednoducho podviedli svojich voličov. Spojené štáty, povedal, nikdy nemali v pláne podpísať takúto dohodu s Nemeckom, ani so žiadnou inou krajinou. 


Merkelová to mala vedieť, dodáva Brecker.

S kritikou spolkovej kancelárky vyšli aj  iné nemecké médiá. Najmä novinári zo Süddeutsche Zeitung,  ktorí viedli vyšetrovanie, nazvali Merkelovú "kancelárom skrývania pravdy.“  Redaktor  časopisu Spiegel uviedol, že Merkelová je nielen jednou z najmocnejších, ale tiež jednou z najmenej naivných žien na svete. Nemohla teda nevedieť o vyhláseniach svojho asistenta, a teda zámerne klamala. Od konca apríla je známe, že NSA minimálne od roku 2008 špehovala politikov, úradníkov a korporácie v Európe  pomocou nemeckých spravodajských zdrojov.

V júni 2013 bývalý spolupracovník CIA a NSA Edward Snowden povedal, že americké médiá a  najväčšie americké internetové spoločnosti poskytujú CIA a NSA prístup k svojim serverom, čo umožnilo bezpečnostným službám získať akejkoľvek informácie o užívateľoch na celom svete.

Okrem radových občanov,  pod drobnohľadom sa ocitli aj predstavitelia 35 štátov, vrátane nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. 

Zdroj: http://vz.ru/news/2015/5/16/745570.html

Za preklad ďakujeme našej dobrovoľnej pomocníčke Kataríne Kardošovej  


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |