Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nemecká výroba - WWW.DOLEZITE.SK - chelemendik.sk

 

Nemecká výroba - WWW.DOLEZITE.SK

2020-01-15  (20:47)

 - Nemecká výroba - WWW.DOLEZITE.SK

 

   

 

 - Nemecká výroba

Caneho som poznal odjakživa. Toho dňa, čo ma previezol na bicykli, stal sa mojím idolom. Vedel sa najlepšie hrať s loptou, bol najlepším žiakom a bol to najvychovanejší chlapec v okolí. Tak vraveli všetci. Mama nemala obavy, keď ma s dvomi deckami viedol do kina. Všetci verili Canemu a v Caneho. Lutvo bol odo mňa o dva roky starší a o štyri roky mladší ako Dragan (to bolo Caneho skutočné meno).

Lutvo sa Canemu vtieral a ja som tajne dúfal, že ma má Cane radšej. Keď som sa zapísal na fakultu, Cane už bol až na pár skúšok a diplomovú prácu absolventom.  Prenechal mi na fakulte skrinku a zoznámil ma s „relevantným faktorom“. Jeho rodičia nedočkavo čakali na chvíľu, keď ukončí predlžujúce sa štúdium a keď sa začne venovať „skutočnej práci“, keďže Dejana už dávno mala svoj plat a trpezlivo čakala na svoju lásku, Caneho. To, že Cane popri štúdiu zarábal viac, ako jeho otec, riaditeľ jedného podniku, sa nerátalo. Len kancelária a práca od siedmej do pätnástej. Cane diplomoval v januári 1984 a oženil sa s Dejanou. Robili sme si srandu, že sa teraz bude potiť viac než olympionici, že si musí dávať pozor na umelecký dojem a zahrnúť do programu a axely, tulupy a piruety a všetky tie veci, o ktorých tak nadšene rozprávala Milkica. Cane splnil všetky úlohy. V tomto smere to nenaťahoval tak, ako to bolo s fakultou., Začiatkom roka 1985 sa narodil Dušan! Trio „D“: Dragan, Dejana a Dušan.Lutvo sa oženil ihneď po tom, ako sa vyučil za zvárača a zamestnal sa v podniku Caneho otca. Keď sa narodil Dušan, Lutvova Jasmína mala osem mesiacov a vôbec sa od neho nevzďaľovala. Cane a Dejana ich brávali na výlety a starali sa o Jasmínu ako o vlastné dieťa. Deti si užívali, keď sedeli v Caneho Golfe a viezli sa do Ilidže. Z nejakej cesty priviezol Cane Dušanovi „pravého“ Golfa, len, pravda, maličkého, a Jasmíne najkrajšiu Barbie. V tom Golfe začal odvtedy Dušan voziť Jasmínu a malú Dušanku, ako Jasmína pomenovala bábiku.

A potom dorazil do Sarajeva strach. Akonáhle Jasmína a Dušan začali chodiť do školy, začali sa nútené prázdniny, a to takmer o tri mesiace skôr, ako mali byť riadne. Cane si prestal robiť žarty a na čele sa mu objavili vrásky. Dejana plakala, nemali elektrinu ani vodu. V meste prebiehala vnútorná blokáda. Dušanov otec zmenil zamestnanie na nejakú pracovnú čatu a večer sa vracal s krvácajúcimi dlaňami. V noci Dejana a Dušan schádzali do pivnice a Dragan zostával v byte. Mama plakala a otec nadával a odmietal ísť do pivnice. V pivnici teta Fadila škaredo hovorila o Srboch, nadávala na četnikov- agresorov a pýtala sa mamy na otca. Mama prestala vodiť Dušana dole. Dušan odvtedy spával vo vani, držiac Golf, v ktorom chcel odviesť  Jasmínu ďaleko od toho mesta. Raz v noci prišiel so strýko Lutvo k Draganovi a niekam spolu odišli. Tej noci Dejana veľa plakala. Ráno sa otec vrátil a niekoľko dní nevstával z postele. Ani do práce nechodil –  nič. Potom opäť prišiel strýko Lutvo a povedal: Poďme, Cane! "

- Lutvo, nechaj ich dvoch. Čím sa previnili?
- Nariadenie, Cane. Nepýtam sa.

Potom už nikto viac nevidel v meste trio „D“. Nevedelo sa, kde sú. Jasmína zvonila na dvere, ale nikto neotváral. Potom sa do bytu nasťahoval Zijad, brat Lutvovej ženy Fadily a povedal Jasmíne, že Dušan odišiel do Belehradu a že sa viac do Sarajeva nevráti. Zijadova Mirsada povedala, že jej Hanka rozprávala, ako videla Dušana a Dejanu v Belehrade a že Cane je veliteľ  v Pale a veľký četnik.

Skončila sa vojna a do Sarajeva vraj prišiel mier. Z Jasmíny sa stalo dievča, Fadila získala prácu u humanitárnych pracovníkov a Lutvo v armáde. Hovorilo sa o obetiach srbských četnikov, do Sarajeva sa hrnuli mierotvorcovia: Stipe Mesić, Djordje Balašević  a Abu Hamza, Mirjana Karanović, Carla del Ponte. . .

Na jednej zo sarajevských skládok objavili masový hrob.

Ľudia s maskami na tvárach a v žltých kombinézach exhumovali rozložené telá... A zatiaľ čo Bill Clinton v televízii chválil odvahu bosniackeho ľudu, pracovník v obleku kozmonauta vytiahol malé telo. Detské ručičky stískali hračkársky model zbrusu nového Golfa. Nemecká výroba, ani čas, ani vlhkosť ho nepoškodili.

Venované pravde o genocíde Srbov

V Sarajeve bolo najkrutejším spôsobom zabitých 6 635 Srbov!!!
Národné hnutie Otadžbina (Otčina), Kosovská Mitrovica


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |