Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nemecká vlna závidí Hlasu Ruska - chelemendik.sk

 

Nemecká vlna závidí Hlasu Ruska

2020-02-23  (04:25)

 - Nemecká vlna závidí Hlasu Ruska
 
 

Web rozhlasovej stanice Deutshe Welle v rumunskom jazyku zverejnil článok, ktorý by bol veľmi komický, ak by nespochybňoval odbornosť nemeckých novinárov. Nehladiac na to, že článok vyšiel pod titulkom Je Rumunsko kolóniou?, autori nemohli na túto otázku odpovedať a zrazu prešli k útokom na Hlas Ruska, ktorý obvinili skoro z podrývania štátnej moci.

A tu je iba jedna pasáž z textu zverejneného Deutsche Welle v súvislosti s nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami v Rumunsku:

- Nebude Rumunsko riadiť taký parlament, ktorý bude môcť zameniť Ústavu vypracovanú v súlade so želaním Hlasu Ruska a Antena3?

Treba povedať, že novinári Deutsche Welle nie sú originálni. Ako prvý obvinil Hlas Ruska prezident Rumunska Traian Basescu: vyhlásil, že rumunskí politici a novinári „dostávajú návody v rozhlase“ a opakujú idey Hlasu Ruska namiesto toho, aby počúvali západné médiá. Novinári Deutsche Welle jednoducho adaptovali tieto obvinenia k volebnej kampani.

Treba podotknúť, že západní propagandisti pracovali do nedávna na mediálnom poli Rumunska bez akejkoľvek konkurencie. Za posledných dvadsať rokov bola jedinou ostrou témou posúdenia v rumunských médiách „ako lepšie vyhovieť Západu?“ Hlas Ruska nemá na rozdiel od Deutsche Welle svoje zastupiteľstvo v Bukurešti a ani nevysiela na Rumunsko, je iba web v rumunskom jazyku, no to stačilo na to, aby sa činnosť ruských novinárov stala kosťou v hrdle mnohých rusofóbov z politickej a mediálnej sféry nielen Rumunska, ale aj Európskej únie.

Materiály Hlasu Ruska zaujímajú čitateľov témami neoficiálne v rumunskej tlači zakázanými. Veľký záujem napríklad vyvolal materiál počítajúci straty rumunského rozpočtu v dôsledku privatizácie štátnej ropnej spoločnosti. A hoci sa aj nenanšiel ani jeden analytik, ktorý by chcel výpočty ukazujúce, že straty činili zhruba 20 miliárd dolárov /11% HDP Rumunska/ napadnúť, Hlas Ruska zrazu obvinili, že publikácia je „spracovaním“ objednávky Gazpromu a KGB. Jediný rumunský televízny kanál, ktorý sa odvážil túto tému nastoliť, ihneď „potrestali“ zrušením reklamných kontraktov.

Hlas Ruska je nepohodlný tým, že sa nemôže kúpiť a nedá sa ho prinútiť zamlčať. Je plne možné, že nemeckí novinári ešte aj jednoducho závidia rastu vplyvu Hlasu Ruska.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |