Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Nemci chcú kvôli migrantom zrušiť minimálnu mzdu. Dopad to bude mať na celú spoločnosť - chelemendik.sk

 

Nemci chcú kvôli migrantom zrušiť minimálnu mzdu. Dopad to bude mať na celú spoločnosť

2020-05-26  (12:58)

 - Nemci chcú kvôli migrantom zrušiť minimálnu mzdu. Dopad to bude mať na celú spoločnosť

12.11.2015

Nemecká vláda hľadá spôsoby, ako obísť minimálnu mzdu pre utečencov. Ekonomickí experti navrhujú kvalifikovať utečencov ako dlhodobo nezamestnaných. Tak by bol začatý proces mzdovému dumpingu.

Rôzni ekonomickí poradcovia nemeckej vlády a lobistických skupín a združení sa v posledných týždňoch snažia klasifikovať utečencov ako čisto ekonomické faktory a hľadajú spôsoby, ako ich začleniť do pracovného procesu.

Hans-Werner Sinn z inštitútu Ifo prišiel ako prvý s návrhom na zrušenie minimálnej mzdy pre utečencov, no narazil na ostrý odpor zo strany nemeckej ministerky práce Andrey Nahlesovej: ona a niektorí ekonomickí poradcovia sa sťažujú, že minimálna mzda je “vysoká bariéra” pre prijímanie utečencov.

Avšak odborníci nemeckej vlády našli spôsob, ako môže byť minimálna mzda obídená: navrhujú, aby boli utečenci klasifikovaní ako dlhodobo nezamestnaní. Z toho dôvodu v súčasnosti môžu nemecké spoločnosti týmto zamestnancom platiť nižšie mzdy ako je minimálna mzda po dobu šiestich mesiacov. Ide o zásadný spôsob, ako motivovať spoločnosti zamestnať dlhodobo nezamestnaných a utečencov.

Toto opatrenie by však malo priamy negatívny vplyv aj na nemeckých robotníkov: samozrejme, že zamestnávateľ by radšej vzal zamestnanca, ktorému môže platiť menej za rovnakú prácu. To je obzvlášť problematické v prípade, ak utečenci majú rovnakú kvalifikáciu ako nemeckí pracovníci: výnimka pre dlhodobo nezamestnaných sa uplatňuje len vtedy, ak sa predpokladá, že dlhodobo nezamestnaní prešli dlhým procesom opätovného začlenenia do pracovného procesu. Murár alebo stolár zo Sýrie by však mohol byť okamžite plne integrovaný – teda v tomto prípade neexistuje žiadny objektívny dôvod na to, aby bol jeho plat nižší ako minimálna mzda.

Zároveň by toto opatrenie malo za následok zhoršenie pravidiel pre nástup do práce dlhodobo nezamestnaných. Mzdový dumping by mal fungovať až na 12 mesiacov namiesto šiestich.

Tento návrh ukazuje, že začlenenie utečencov do lacnej pracovnej sily je súčasťou oficiálnej uvítacej kultúry nemeckých politikov. To je zlé pre utečencov, ale aj pre nemeckých robotníkov.

Avšak tento trend je medzinárodne prakticky nezastaviteľný: dohoda o voľnom obchode TTIP, ako ukázala nezávislá štúdia, najviac negatívne ovplyvní najmä odvetvia s nízkymi mzdami. Ekonomickí odborníci vo svojom stanovisku odporúčajú, aby sa zodpovední neunáhlili s uzavretím tejto dohody.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/nemci-chcu-kvoli-migrantom-zrusit-minimalnu-mzdu-dopad-to-bude-mat-na-celu-spolocnost/706634


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |