Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Návšteva ruského prezidenta do Vatikánu - chelemendik.sk

 

Návšteva ruského prezidenta do Vatikánu

2020-05-25  (11:18)

 - Návšteva ruského prezidenta do Vatikánu

17.2.2011

Prezident Medvedev dnes oficiálne navštívil Vatikán, kde sa zišiel s Pápežom Rímskym Benediktom XVI. Asi pol hodinu sa zhovárali v pápežskej knižnici. Je to prvá oficiálna návšteva prezidenta Medvedeva do Vatikánu, hoci sa aj prv už zišiel s Benediktom XVI. v decembri 2009. Záverom tejto schôdzky bolo nadviazanie plnohodnotných diplomatických vzťahov medzi Ruskom a Vatikánom.

Vzťahy Vatikánu s našou krajinou sa v postsovietske roky začali nalaďovať: Michail Gorbačov sa koncom roka 1989 zišiel s Jánom Pavlom Druhým. Pre Sovietsky zväz, kde bola cirkev dlhé  roky v nemilosti, bolo toto stretnutie naozajstným prelomom. Pravda, v stretnutiach sa nepokračovalo. Experti sa domnievajú,že príčina spočívala vo vyhrotení pravoslávno-katolíckych rozporov, pretože Vatikán v polovici 90 rokov vyhlásil o svojich pretenziách na kanonické územie Ruskej pravoslávnej cirkvi na Ukrajine a Bielorusku, Estónsku a viedol agresívnu misionársku činnosť. Všetko toto bránilo jeho nadviazaniu vzťahov s Ruskou pravoslávnou cirkvou.

Dnes sa strasti medzi konfesiami uspokojili a obe Cirkvi našli možnosť na partnerstvo medzi konfesiami. Otázka o diplomatických vzájomných vzťahoch Ruska a Vatikánu je znovu aktuálna. Pravda, nejde o politickú spoluprácu, myslí si predstaviteľ Veľvyslanectva Vatikánu v Rusku Visvaldas Kulbokas:

-Vatikán dnes znepokojujú viac problémy týkajúce sa otázok morálky a života. A v mnohých sa pozoruje vzájomné porozumenie a spoločné záujmy, - tak zo strany Ruska, ako aj zo strany Vatikánu.  

Experti sú presvedčení, že súčasná oficiálna návšteva prezidenta Ruska do Vatikánu pomôže nielen upevniť medzištátne vzťahy, ale aj aktivuje dialóg medzi konfesiami oboch kresťanských cirkví. Nehladiac ani na to, že spolupráca medzi náboženstvami sa dnes nachádza na vysokej úrovni, no tým nemenej problémy ešte sú.  

A od toho, ako a kedy sa vyriešia, závisí dlho očakávaná schôdzka na celom svete, hláv oboch Cirkví. Každý rok je jej možnosť stále reálnejšia, pretože obe Cirkvi začali poslednú dobu efektívne spolupracovať a snažia sa zachovať morálne základy kresťanstva vo svete.   

ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


protopartorg   |   2011-02-17  (18:50)
50%  
mínus plus
  "Dnes sa strasti medzi konfesiami uspokojili"

- že som si nevšimol :-))

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |