Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Násilný príchod k moci v Kyjeve potrebovali USA a našli nato provokátora - Časť 1. - chelemendik.sk

 

Násilný príchod k moci v Kyjeve potrebovali USA a našli nato provokátora - Časť 1.

2019-12-11  (06:26)

 - Násilný príchod k moci v Kyjeve potrebovali USA a našli nato provokátora - Časť 1.

21.3.2014

O tom, ako Washington uskutočnil tajnú operáciu za chrbtom Európskej únie, denníku Komsomoľskaja pravda porozprával najinformovanejší človek na Ukrajine – bývalý šéf Bezpečnostnej služby Alexander Jakimenko

Šéf tajnej služby každého štátu je vždy človek, ktorý vie veľmi veľa. Obzvlášť o tej stránke života spoločnosti, ktorú sa jej aktívny účastníci snažia skryť. To, čo sa dialo na ukrajinskom majdane Nezaležnosti, sme všetci videli v stovkách vysielaní v priamom prenose. Ale to je len vonkajšia stránka, ktorú vidia všetci. Čo sa však dialo  v zákulisí, vie len málokto.  Jeden  z nich je hosťom nášho denníka – Alexander Jakimenko, ktorý stál na čele Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU).


Hry skončili  pri vraždení

- Alexander Grigorjevič, stáli  ste na čele najsilnejšej špeciálnej služby Ukrajiny. Nemôžem sa Vás neopýtať,  podľa Vašich informácií, Majdan vznikol živelne, alebo bol dôkladne pripravovaný?

- Na jednej strane, Majdan bol živelný, na strane druhej je to akcia, ktorá sa pripravovala nejeden rok. Vychádzajúc z informácií, ktoré sme mali, Európa a USA pripravovali tieto protestné akcie v roku  2015. Rozhodli sa sami pre seba, že prezidenta Janukoviča nepotrebujú. Ale pritom Západ chcel, aby Ukrajina mohla predsa len dostať peniaze Ruska za účelom rozvoja svojej ekonomiky. Boli podpísané zmluvy s Čínou, s Ruskom, čo umožňovalo pritiahnuť veľké investície do ekonomiky Ukrajiny – na mnohé milióny dolárov. To vyhovovalo Európskej únii. Ale v roku 2015 by sa pokúsili prostredníctvom takého istého majdanu zosadiť prezidenta, dosadiť iného, ktorý by vyhovoval Západu a priviedol Ukrajinu  za peniaze Ruska do Európy. Situácia sa však zmenila. A Európa a USA museli, takpovediac, improvizovať.

Hneď chcem povedať, že  prezident a vláda svoje záväzky vo vzťahu k Európe,  k majdanu, k lídrom opozície vždy plnili. Nielen oni, ale aj orgány činné  v trestnom konaní. Zato však ani jedna dohoda, docielená s majdanom, presnejšie s opozičnými silami, nebola zrealizovaná   z ich strany. Stále to bolo klamstvo. Ak prezident pristal na kompromis, opozičné sily nenachádzali konsenzus medzi sebou a majdanom. A preto ani jedna podmienka dohody nebola splnená.

- Bola veľká masa ľudí na námestí, všade naokolo. A bolo jadro, prísne štruktúrované. Odkiaľ sa vzalo?

- To sú takzvaní vyškolení, ktorí  sa zúčastňovali školení uskutočňovaných dva-tri krát ročne, kde sa zhromažďovali mladí ľudia, ktorých pripravovali na realizáciu bojových akcií. Tieto akcie sa konali v lesoch západných regiónov a keď to nebolo možné, konali sa v zahraničí – v Poľsku, v Litve, Lotyšsku. Potom tieto vycvičené skupiny boli prísne organizované a riadené. Každý mal svojho šéfa. Títo vyškolení boli vymyslení ešte za čias vlády prezidenta Juščenka, keď Západná Ukrajina dostávala na nich  obrovské peniaze z rozpočtu Ukrajiny. Na všetky tieto podujatia boli vyhrádzané prostriedky do oblastných  rozpočtov. A rady oblastí sa rozhodovali vyhrádzať peniaze na takéto školenia, kde sa školili žoldnieri pod rúškom  športových vojenských hier. Vyhrádzali peniaze z rozpočtov, pretože mali argument, že veď to sú naše deti, zabezpečujeme to pre deti, nech sa deti zahrajú.

A niektorí z nich  sa objavili na Majdane oveľa neskôr. Špeciálne ich doviezli k začiatku aktívnych silových akcií.

- Takto hry skončili  pri vraždení. Čo je známe o prvých obetiach? Je tam akási nejasná historka z Arménom. A tiež s Bielorusom.


- Prvé obete sa objavili na ulici Gruševského.  V ten deň situácia bola veľmi napätá, bol  tam konflikt medzi vnútornými vojskami – Berkutom a opozičnými silami. To sú aj Pravý sektor, aj Sloboda aj sily domobrany. Berkut robil periodicky protiútoky, odtláčal tých, čo hádzali zápalné fľaše, kamene, iné predmety. Behom jedného z takýchto protiútokov Berkut, prejdúc 10-15 metrov, sa vrátil naspäť a postavil sa za rady vnútorných vojsk. Ale na tom mieste, kde ešte stáli aktivisti a žoldnieri, sa objavili  dve mŕtvoly. Odkiaľ sa objavili – nikto nevedel vysvetliť. Zámer tých, ktorí zabili týchto  dvoch mladých ľudí spočíval v tom, aby boli nájdené  mŕtvoly po útoku Berkutu. Berkut však  tak ďaleko ani nedošiel! A rozruch okolo toho rýchlo skončil.

Žiadna reakcia na tieto dve mŕtvoly nebola. Tým viac, že keď milícia bola pripustená k preskúmaniu mŕtvol, zistilo  sa, že vstupné otvory od guliek boli v uhle 45 stupňov zhora. A miesto, kde boli zabití, doteraz nie je známe. Zato je dosť zaujímavé, že video o Arménovi sa objavilo cca 40 minút po tom, ako bol zabitý. Zábery, kde recituje  Ševčenka, jeho fotka. Všetko bolo pripravené na jeho  smrť. Berkut a vnútorné vojská však v tom čase mali len obušky a hasiace prístroje, aby hasili svojich kolegov, do ktorých žoldnieri hádzali Molotovove koktaily.

Pokračovanie čoskoro

Zdroj a VIDEO: http://www.kp.ru/daily/26208/3093561/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |