Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Napriek snehu, ľadu a mrazivým teplotám vo väčšine Európy, do Nemecka prišlo v januári 2016 spolu až 91 671 migrantov - chelemendik.sk

 

Napriek snehu, ľadu a mrazivým teplotám vo väčšine Európy, do Nemecka prišlo v januári 2016 spolu až 91 671 migrantov

2018-05-24  (13:33)

 - Napriek snehu, ľadu a mrazivým teplotám vo väčšine Európy, do Nemecka prišlo v januári 2016 spolu až 91 671 migrantov

21.2.2016

Nemeckých daňových poplatníkov by mohli náklady spojené s milliónom migrantov, ktorí prišli do krajiny v roku 2015 stáť 450 milárd eur. Ak by v roku 2016 prišiel ďalší milón, čiastka môže narásť až na bilón eur.

19 ročný imigrant z Afganistanu sexuálne napadol na plavárni v Drážďanoch štyri dievčatá vo veku medzi 11 a 13 rokov. Migrant bol zatknutý, ale neskôr prepustený na slobodu.

Traja neplnoletí imigranti zo Severnej Afriky sa v Dortmunde pokúsili ukameňovať na smrť dvoch transexuálov pretože ich videli prechádzať sa v ženskom oblečení. Obete zachránila polícia.

Denník Bild informoval, že politici v meste Kiel nariadili polícii ignorovať kriminálnu aktivitu páchanú imigrantmi.

Témy ktoré spracúvame určuje vláda. …Musíme informovať spôsobom, ktorý slúži Európe a pre kolektívne dobro - tak, aby to tešilo pani Merkelovú. ...dnes už nesmieme o utečencoch povedať nič negatívne. Toto je vládna žurnalistika.“ - Wolfgang Herles, bývalý riaditeľ ZDF.

Európska komisia volá po „odmietnutí falošných asociácií medzi kriminálnymi činmi, ku ktorým došlo na Silvestra v Kolíne a masovým prívalom utečencov.

Predslov:

V januári 2016 sa podľa všetkého nemecká verejnosť konečne prebudila a začala vnímať dopad rozhodnutia svojej vlády, vďaka ktorému do krajiny prišlo počas roku 2015 1,1 milóna migrantov (prevažne mužského pohlavia) z Afriky, Ázie a Blízkeho východu.

Po tom ako počas silvestrovských osláv viac než tisíc moslimských migrantov sexuálne útočilo na stovky žien v mestách po celom Nemecku, začala kancelárka Angela Merkelová čeliť rastúcemu odporu proti jej migračnej politike otvorených dverí.

Merkelovej vláda zareagovala na túto kritiku: 1) pokusom o umlčanie kritiky na adresu politiky otvorených dverí; 2) pokusom „exportovať“ migrantský problém do ostatných krajín Európskej únie; a 3) oznámením série opatrení, podľa ktorých budú migranti obvinení z páchania kriminálnych činov deportovaní z Nemecka (čo kritici označili za nerealistické).

Čo však Merkelová vytrvalo odmieta, je zníženie množstva migrantov, ktorí prichádzajú do krajiny. Napriek snehu, ľadu a mrazivým teplotám vo väčšine Európy, do Nemecka prišlo za mesiac január 2016 spolu až 91 671 migrantov, čiže v priemere asi 3 000 každý deň.

Nasleduje prehľad niektorých povšmnutiahodnejších udalostí, ku ktorým došlo v súvislosti s migračnou krízou v januári 2016 v Nemecku.

Podrobný prehľad:

1. január: Viac ako tisíc migrantov sexuálne útočilo na stovky žien v mestách Kolín, Hamburg a Štuttgart. Vláda a mainstreamové médiá boli obvinené zo snahy o zamlčanie týchto udalostí, podľa všetkého v snahe zabrániť podnecovaniu protiimigračných nálad.

1. január: Zatiaľ čo moslimskí migranti páchali zmätok v uliciach nemeckých miest, minister prezident Baden-Württembergu, Winfried Kretschmann vyhlásil, že nemôže pochopiť obavy verejnosti z „údajnej islamizácie“ Nemecka. V rozhovore s Die Welt povedal: „Keď sa pozriete na fakty, tento strach nie je opodstatnený. Máme stabilnú demokraciu a slobodnú spoločnosť. Štát a náboženstvo sú oddelené. Ako by mohli moslimovia, ktorí predstavujú menšinu, islamizovať našu spoločnosť?“ Na otázku prečo sa Nemci boja Kretschmann odpovedal: „Ľudia sa boja cudzincov, ktorých nepoznajú.“

1. január: Medzinárodný menový fond (MMF) odhadol, že počas rokov 2016 a 2017 príde do EU každý rok 1,3 milióna uchádzačov o azyl.

2. január: Bitka 11 ročných detí v utečeneckom príbytku v Stockach, neďaleko Konstanz, prerástla do masových výtržností po tom, ako sa do veci zapojili rodičia bijúcich sa detí. Na mieste musela zasiahnuť polícia. Bolo zranených sedem ľudí.

3. január: 16 ročný marocký imigrant dostal záchvat hnevu po tom, ako sudca v Brémach nariadil jeho vzatie do väzby za to, že s nožom v ruke ukradol mužovi laptop. Na ceste zo súdu do väzenia Maročan vážne poranil policajta kopnutím do tváre. Po tom ako sa ocitol vo vnútri cely, migrant vytrhol záchod z podlahy a rozbil ho o stenu.

Predseda brémskeho policajného zboru Jochen Kopelke povedal, že migranti útočia na mestskú políciu čoraz častejšie: „Tón je zrazu extrémne agresívny; polícia musí v niektorých prípadoch nasadzovať masívnu silu na to, aby udržala situáciu pod kontrolou.“ Podľa brémskeho senátora Ulricha Mäurera „excesívne násilie voči policajtom svedčí o tom, že títo ľudia nemajú žiaden rešpekt pred našim ústavným poriadkom a jeho predstaviteľmi.“

3. január: Viac ako 50 migrantov bolo zapojených do masívnych nepokojov v utečeneckom tábore v Ellwangen blízko Štuttgartu. Polícia informovala, že migranti na seba navzájom útočili hasiacimi prístrojmi, kovovými trubkami a kameňmi. Podľa miestnych médií sa masové nepokoje v migrantských príbytkoch v tejto oblasti stali bežnou záležitosťou.

3. január: Jeden z najznámejších ekonómov v krajine, Hans-Werner Sinn uviedol odhad, podľa ktorého by mohli nemeckých daňových poplatníkov náklady spojené s milliónom migrantov, ktorí prišli do krajiny v roku 2015 stáť 450 milárd eur. Ak by v roku 2016 prišiel ďalší milón, čiastka môže narásť až na bilón eur.

4. január: Vnútorné hlásenie vyššiepostaveného federálneho policajného dôstojníka odhalilo „neopísateľný chaos“, ktorý panoval na Silvestra v Kolíne. Hlásenie, ktoré presiaklo na verejnosť prostredníctvom magazínu Der Spiegel a ktoré bolo vo svojom plnom rozsahu zverejnené novinami Bild, informuje o tom, že keď sa chceli ženy dostať z, alebo do vlakovej stanice, boli nútené prechádzať koridorom opitých mužov „migrantského pôvodu“. „Ani príchod policajtov a nasadenie prvých opatrení nedokázalo masám zabrániť v ich správaní.“ Jeden z migrantov povedal policajtovi: „Som Sýrčan, musíš sa ku mne správať láskavo! Pozvala ma pani Merkelová.“

5. január: Primátorka Kolína Henriette Rekerová povedala: „Nie je dôvod domnievať sa, že tí, ktorí boli zapojení do sexuálnych útokov v Kolíne, boli utečenci.“ Šéf kolínskej polície Wolfgang Albers povedal: „Momentálne nemáme o páchateľoch žiadne informácie.“

6. január: Bývalý minister vnútra Hans-Peter Friedrich vyhlásil, že je „škandalózne, že mainstreamovým médiám trvalo niekoľko dní“, kým začali informovať o sexuálnych útokoch v Kolíne. Povedal, že verejné médiá sú „kartel mlčania“, ktorý používa cenzúru, aby uchránil imigrantov pred obvineniami z páchania zločinov.

7. január: Združenie známe pod názvom Refugees Welcome Bonn, ktoré zorganizovalo v Bonne uvítaciu charitatívnu plavbu po rieke Rýn sa ospravedlnilo po tom, ako vyšlo najavo, že utečenci obchytkávali a inak sexuálne obťažovali počas udalosti niektoré hosťky.

8. január: Ministerstvo vnútra zverejnilo, že medzi 32 podozrivými, ktorí boli identifikovaní v súsislosti s kolínskymi útokmi, bolo 22 uchádzačov o azyl. Šéf polície mesta Kolín Wolfgang Albers bol vyhodený za zadržiavanie informácií o útokoch pred verejnosťou.

9. január: V uliciach Düsseldorfu začala hliadkovať skupina civilnej obrany, ktorej poslanie je „učiniť mesto bezpečnejším pre naše ženy“. Podobná skupina sa objavila aj v Kolíne a Štuttgarte.

10. január: Traja neplnoletí migranti zo Severnej Afriky sa v Dortmunde pokúsili ukameňovať na smrť dvoch transexuálov pretože ich videli prechádzať sa v ženskom oblečení. Obete zachránila policajná hliadka, ktorá išla náhodou okolo v aute. Jedna z obetí povedala: „Nikdy by som si nebol(a?) predstavil(a?) že, v Nemecku sa môže stať niečo takéto.

11. január: 35 ročný migrant z Pakistanu v utečeneckom príbytku v Kamen sexuálne napadol trojročné dievča.

12. január: rozhovore pre Bild spôsobil Frank Oesterhelweg - politik zo stredopravicovej strany Únia kresťanských demokratov (CDU) škandál, keď povedal, že polícia by mala byť autorizovaná k použitiu smrtiacej sily proti migrantom za účelom prevencie znásilňovania nemeckých žien:

Títo kriminálnici si nezaslúžia žiadnu toleranciu, polícia ich musí zastaviť. Ak to bude nevyhnutné tak silou a áno - čítate správne, dokonca aj so strelnými zbraňami. Ozbrojený príslušník polície má povinnosť pomôcť zúfalej žene. Ak je to nevyhnutné, obete treba chrániť silou: obuškami, vodnými delami, alebo strelnými zbraňami.

Líder policajného zboru Dietmar Schilff nahnevane reagoval: „Tieto stanoviská sú hanebné a polícii v žiadnom prípade nepomáhajú. Existujú jasné pravidlá pre použitie služobnej zbrane. Čo by sa stalo, keby v Kolíne polícia použila obušky a pištole?“ Podľa denníku Bild, sa mnohí nemeckí policajti boja použitia smrtiacej sily „vzhľadom na právne konsekvencie“.

12. január: Anketa na YouGov ukázala, že 62% Nemcov je presvedčených, že počet uchádzačov o azyl je privysoký. V novembri bola táto hodnota na úrovni 53%. Podľa prieskumu je možné pripísať tento nárast odporu na vrub meniaceho sa postoja žien.

13. január: Správa ministerstva vnútra, ktorá sa dostala do rúk redakcie Bild varovala, že džihádistické útoky ako tie, ktoré sa odohrali v Paríži by sa mohli „kedykoľvek“ zopakovať aj v Nemecku. V správe stálo, že útoky by boli pravdepodobne rozdelené na niekoľko dní a boli by namierené proti „rôznym cieľovým skupinám“.

13. január: 20 ročný migrant zo Somálska bol odsúdený na 4 roky väzenia za znásilnenie 88 ročnej ženy v meste Herford. Jeho obhajoba žiadala o zhovievavosť, pretože podľa nej bol muž traumatizovaný z letu zo Somálska. V meste Gelsenkirchen štyria migranti zaútočili na 45 ročného muža po tom ako sa im pokúsil zabrániť v znásilňovaní 13 ročného dievčaťa.

14. január: Dolná komora nemeckého parlamentu Bundestag schválila plán, podľa ktorého budú mať všetci utečenci identifikačnú kartu, ktorá bude obsahovať ich otlačky prstov a informácie o krajine pôvodu. Karty budú napojené na centralizovanú databázu utečencov. Na tento plán však už môže byť príliš neskoro - nemecká vláda totiž už stratila prehľad o mieste výskytu stoviek tisíc migrantov, ktorí prišli do krajiny v roku 2015.

14. január: Žalobca v Kolíne vypísal odmenu vo výške 10 000 eur za informácie, ktoré by viedli k zatknutiu, alebo identifikácii jedincov, ktorí páchali sexuálne útoky a krádeže počas silvetrovskej noci.

14. január: Bavorský politik poslal autobus s 31 migrantmi na sedem-hodinovú cestu ku kancelárii Angely Merkelovej v Berlíne na protest proti jej utečeneckej politike otvorených dverí. Merkelová poslala migrantov späť do Bavorska.

14. január: Predstavitelia mestského zastupiteľstva municipality Rheinberg zrušili tohtoročné oslavy karnevalu. Miestna polícia totiž vyhlásila, že prihliadnuc na sexuálne útoky, ku ktorým došlo v Kolíne na Silvestra, nie je schopná garantovať bezpečnosť ženských účastníčok.

15. január: 36 ročný migrant sexuálne napadol vo verejnom parku v Hilden, neďaleko Solingenu 8 ročnú dievčinu. 31 ročný migrant z Tuniska bolzatknutý za pokus o znásilnenie 30 ročnej ženy v Chemnitz. 31 ročný migrant z Maroka bol predvolaný na súd za znásilnenie 31 ročnej ženy v Drážďanoch. Migrant sexuálne napadol 42 ročnú ženu v Mainz. Migrant sexuálne napadol 32 ročnú ženu v Münchfeld. Africký migrant sexuálne napadol 55 ročnú ženu v Mannheim.

15. január: Migrantom mužského pohlavia bol v Bornheim, neďaleko Bonnu zakázaný vstup na verejnú plaváreň po tom, ako boli obvinení z útočenia na zákazníčky zariadenia.

15. január: Minister financií Wolfgang Schäuble predznamenal v rozhovore pre Süddeutsche Zeitung svoje odhodlanie exportovať problém Nemecka s migrantmi spôsobom zavedenia celoeurópskej dane na pohonné hmoty, ktorá by pomohla financovať náklady spojené s prítomnosťou miliónov migrantov. Povedal: „Ak zdroje v národných rozpočtoch a v európskom rozpočte niesú dostatočné, dohodnime sa napríklad, že zaťažíme každý liter pohonných hmôt určitou daňou. Som pripravený ísť do toho aj keď nejaká krajina odmietne platiť. V takom prípade vytvoríme koalíciu ochotných.“

16. január: Predseda rady zahraničných vecí v nemeckom Bundestagu Norbert Röttgen a zákonodarkyňa zo strany CDU Angely Merkelovej, vyzvali vládu, aby vytvorila ministerstvo pre migráciu, integráciu a utečencov. Povedal, že migrantská kríza prerástla do „primárnej a permanentnej úlohy štátu“ a je vecou „rozhodujúcej dôležitosti pre budúcnosť našej krajiny a Európy.“

16. január: 19 ročný migrant z Afganistanu sexuálne napadol štyri dievčatá vo veku medzi 11 a 13 rokov. Migrant bol zatknutý, ale neskôr prepustený na slobodu. Migrant zo Sýrie sexuálne napadol 12 ročné dievča v Mudersbach. 36 ročný migrant sexuálne napadol 18 ročné dievča v Mettmann.

16. január: Skupina v počte medzi 6 - 8 Afrických migrantov prepadla troch ľudíktorí odchádzali z diskotéky v Offenburgu. Migranti boli z diskotéky vykázaní po tom, ako sa niektoré návštevníčky sťažovali, že ich muži sexuálne obťažovali. Migranti si na skupinku počkali a keď tá z miesta približne o 04:00 odchádzala, migranti na ňu zaútočili kovovými tyčami, cestnými značkami a odpadovými košmi.

2.časť nájdete TU

Preklad: Tomáš Kolka

Zdroj: gatestoneinstitute.org

http://www.infovojna.sk/migrantska-kriza-v-nemecku-januar-2016-podrobny-prehlad-1cast


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |