Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Najstrašidelnejší film všetkých čias je Shining od Stanleyho Kubricka - chelemendik.sk

 

Najstrašidelnejší film všetkých čias je Shining od Stanleyho Kubricka

2020-02-16  (00:45)

 - Najstrašidelnejší film všetkých čias je Shining od Stanleyho Kubricka

31.10.2013

Existuje veľa názorov ohľadne toho, čo robí film naozaj strašidelným. Jedni milovníci napínať svoje nervy dávajú prednosť psychologickým thrillerom, iných vystrašia nasmrť prudké zvuky, za sprievodu ktorých sa na obrazovke objavuje čosi strašidelné. Tesne pred Dňom všetkých svätých  si Japonci povedali, že nájdu odpoveď na túto otázku. Na jednej stránke pre filmových fanatikov bol uskutočnený prieskum. Najprv užívatelia boli vyzvaní hlasovať za podľa nich najstrašidelnejší film. Potom im zmerali pulz, aby zistili, aké presne scény nútia ich srdcia vyskakovať z hrudníka, píše denník  Daily Mail.


Na  prvom mieste sa ocitol kultový horor od Stanleyho Kubricka  Shining (1980), natočený  na motívy rovnomenného románu od Stephne Kinga. Vo chvíli, keď hlavný hrdina (Jack Nicolson) s tvárou skrivenou od zúrivosti sa objavuje medzi dverami, filmoví  fanatici majú nervy úplne nadranc. Podľa údajov z prieskumu, srdcia tých, ktorí videli  túto scénu začali biť rýchlejšie o 28,2%. Menej emocionálne  (23%)  milovníci  intenzívnych zážitkov reagovali na objavenie sa dievčatiek blížencov v scéne „Poď sa s nami zahrať“.  O 21%  silnejšie začali biť srdcia divákov filmu Shining počas scény „Red Rum" (zrkadlový odraz anglického slova murder – vražda).


Na druhom mieste sa v rebríčku umiestnil film Williama Friedkina The Exorcist  (1973). Najdesivejšie scéna v ňom je keď Chris Macneil počuje podivné zvuky vo svojom podkroví (24,8%). Trojicu najstrašidelnejších filmov uzatvára prvý film o Freddym Kruegerovi  Nočná mora v Elm Street (1984) od Wesa Cravena. Už takmer 30 rokov okamih, keď  z  nočných mor Freddy Kreugger prechádza do reálneho  sveta, dokáže rozbúšiť srdcia divákov.


Do pätice najstrašidelnejších filmov tiež patrí  japonský horor  Kruh  (1998), ktorý nakrútil Hideo Nakata, a sci-fi film  Votrelec od  amerického režiséra Riddleyho  Scotta (1979). Na šiestom mieste je filmová adaptácia románu o doktorovi Lectorovi  Mlčanie jahniat  (1990), o čosi menej strašidelný ako príbeh kanibala sa ukázal byť film  Poltergeist (1982), nakrútený podľa  scenára  Stevena Spielberga. Na poslednom mieste sa nachádzajú mrazivé záhady a uťaté končatiny  z filmu  Saw (2004) od Jamesa Wana.


Zdroj: utro.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |