Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Najnovšie správy z Ukrajiny + VIDEO - chelemendik.sk

 

Najnovšie správy z Ukrajiny + VIDEO

2019-12-03  (16:40)

 - Najnovšie správy z Ukrajiny + VIDEO

16.4.2014

Ivan Uchov 

 

V Kramatorsku, Slavjansku, Donecku, Odesskej a Luganskej oblasti sa budujú zátarasy a  obsadzujú mestské administratívne budovy 

Na východe Ukrajiny, kde na rozkaz dočasne úradujúceho prezidenta Alexandra Turčinova  sa realizuje antiteroristická operácia, sa objavila ťažká technika. Do Kramatorsku vyrazila kolóna obrnených transportérov, vojenské automobily s predstaviteľmi domobrany a armádou Donbasu mierili  aj smerom k Slavjansku.

V utorok večer v Slavjansku a Kramatorsku vojaci zahájili útok na objekty, ktoré predtým obsadili stúpenci federalizácie. Aj napriek tomu, ako oznamovali médiá, že aktívna fáza operácie sa ešte nezačala, objavili sa správy o prvých obetiach.

Kramatorsk 

Podľa informácií Ruskej služby BBC, smerom ku Kramatorsku sa posúva kolóna z 20 obrnených transportérov.  „Levyj bereg“ oznamuje, že na niektorých strojoch je vidieť ruské vlajky.

 

V samotnom meste sa nachádzalo niekoľko obrnených transportérov, ale prejazd im zablokovali miestni obyvatelia.  RBK Ukrajina oznamuje,  že posádka šiestich strojov prešla na stranu povstalcov, techniku presunuli smerom k obci Ivanovka.

Ministerstvo obrany Ukrajiny označilo fotografie a videá obrnených transportérov s ruskými vlajkami, ktoré sa objavili na internete, za falzifikát, píše UNIAN. Zástupca ministerstva zdôraznil: na transportéroch nevidieť poznávacie značky  a videá nenatáčali v Kramatorsku.

Momentálne sa letisko v Kramatorsku nachádza pod kontrolou vojakov, vyhlásili, že sú pripravení strieľať v prípade akéhokoľvek pokusu aktivistov preniknúť na letisko. Podľa rôznych zdrojov, v dôsledku včerajšieho  útoku zahynulo 4  až  11 osôb. Niekoľko aktivistov utŕžilo strelné rany.

Okrem toho, vznikli problémy s pohybom vlakov. Cesta je zablokovaná na úseku Kramatorsk – Družkovka, trasy osobných vlakov boli zmenené.

 

 

Doneck

V Donecku ozbrojení ľudia  obsadili budovu Mestskej rady, oznamuje Interfax. Obsadili ju po tom, ako sa primátor mesta stretol s pozorovateľmi OBSE. Žiadne výstrely nepadli.

„Vošli ozbrojení ľudia v maskách. Nachádzajú sa na prvom poschodí, na schodoch, ale tvrdia, že nepredstavujú hrozbu pre pracovníkov budovy a navrhujú všetkých zostať na svojich pracovných miestach. Teraz s nimi prebiehajú rokovania  za účelom zistenia, aké sú ich požiadavky a vyriešenia situácie,“  - porozprával portálu OstroV jeden z očitých svedkov.

Pritom zástupcovia domobrany  informáciu o obsadení budovy popierajú. Domobrana Donbasu tam svojich ľudí neposielala, naozaj to mohla byť provokácia. Teraz túto otázku preverujeme,“ - vyhlásil aktivista Sergej Cyplakov.

Slavjansk 

Na prístupových cestách do Slavjansku postavili zátarasy. Pri nich hliadkuje  niekoľko  osôb. „Našou úlohou je nepustiť do mesta provokatérov, Pravý sektor a tak ďalej. Taktiež existujú informácie, že počas najbližšej noci  do mesta z Charkova dorazia bojovníci z oddelenia MVV Jaguar, ktorí sa pokúsia vziať nám budovy,“ - vysvetlil RIA Novosti  jeden z aktivistov.

Obrnené transportéry poslali aj do Slavjansku. Potom ako vošli do mesta,  stroje sa zastavili pri budove okresnej rady. RT píše, že z budovy dali dole vlajky a posádka prešla na stranu domobrany, odovzdajúc ľuďom zbrane. „Rozhodli sme sa nebojovať s ľuďmi a nebrániť takúto vládu,“ - porozprávali vojaci a dodali, že ich už štyri dni nezabezpečili jedlom.

Na oblohe nad centrom mesta krúži lietadlo  ukrajinských vzdušných síl. Stíhačka lieta nízko a straší obyvateľov mesta. Preletiac raz, sa otočí a letí ďalšie kolečko.


Odessa 

V Odesse aktivisti Antimajdanu vyhlásili Odesskú oblasť za národnú republiku  a vyzvali miestnych občanov blokovať pohyb dopravy. „Odo dnešného dňa Odeská oblasť je vyhlásená za Odeskú národnú republiku, kde moc patrí iba národu, ktorý žije na jej území,“ - hovorí  sa vo výhlásení  aktivistov. Pohyb sa chystajú zablokovať pre všetky druhy dopravy okrem sanitiek.

 

Luganská oblasť 

Ministerstvo obrany Ukrajiny vyhlásilo,  že v Luganskej oblasti neznáme osoby zajali ako rukojemníkov a odviezli neznámym smerom vojakov z jednej vojenské jednotky ozbrojených síl  Ukrajiny. Stalo sa to v utorok večer na ceste pri meste Krasnyj Luč. Boli unesení dvaja žoldnieri – dôstojník a vojak.  „Vedenie Ministerstva obrany Ukrajiny  má v pláne tvrdo reagovať na podobné skutky, namierené proti vojakom ozbrojených síl Ukrajiny, ktorí prisahali vernosť ukrajinskému ľudu  a poctivo plnia úlohy, ktorými sú poverení,“ - varovalo Ministerstvo obrany.

 

Zdroj: utro.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |