Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Načo NATO potrebuje nového spojenca? - chelemendik.sk

 

Načo NATO potrebuje nového spojenca?

2020-08-08  (12:15)

 - Načo NATO potrebuje nového spojenca?

19.12.2014


Podľa správ médií v rámci prebiehajúceho v EÚ Týždňa Ukrajiny na pracovnej návšteve v Bruseli bola ukrajinská delegácia na čele s predsedom vlády Arsenijom Jaceňukom.

Hlavnou udalosťou návštevy sa stali rokovania Jaceňuka s generálnym riaditeľom NATO Jensom Stoltenbergom v bruselskom salde aliancie. Práve v tomto čase z Washingtonu informovali, že sú pripravení poskytnúť Ukrajine status spojenca USA bez členstva na aliancii. Znamená to, že Kyjev sa stáva fakticky spojencom aj samotnej aliancie vcelku.

„Najväčšia nádej Ukrajiny zaťaženej dlžobami vo výške 74 miliárd USD sedí v Bruselskom apartmáne“, ironicky poznamenal rakúsky internetový portál EU-Infothek. Podľa portálu sa táto „nádej“ nazýva NATO.

Európske médiá svorne dali do titulkov svojich článkov slová „cestovná mapa“. Ešte to ale nie je oficiálny Plán akcií pre začlenenie do NATO, ktorý dostávajú v prvej etape oficiálni kandidáti na začlenenie. „Cestovná mapa“ spomínaná komentátormi – to je zatiaľ iba výsledok politickej tvorby samotného pána Jaceňuka. Porozprával o svojej „mape“ na tlačovej konferencii po skončení stretnutia s generálnym tajomníkom aliancie Jensom Stoltenbergom. Je to po prvé, zrušenie mimoblokového statusu Ukrajiny, po druhé – uskutočnenie reforiem v oblasti bezpečnosti, politiky, ekonomiky a justície, aby zodpovedali štandardom a kritériám NATO, a nakoniec organizácia referenda o začlenení do aliancie.

Pán sídla aliancie – Stoltenberg – sa nemohol zaobísť bez uistení o tej najväčšej podpore ukrajinského partnera. Vlastne už nielen partnera, teraz je možné povedať, že ide o spojenca – aj keď nie formálneho. Ako zoznámili v týchto dňoch informačné agentúry, Barack Obama súhlasil podpísať schválený Senátom USA Akt o podporení slobody na Ukrajine, ktorý jej poskytuje status spojenca USA bez členstva v NATO a možnosť dodávať tam ťažké zbrane.

Je jasné, že za zbrane sa v Kyjeve poďakujú. Ale dohodnúť sa o „súrnej“ finančnej injekcii zo strany EÚ pre Ukrajinu Jaceňukovi nepodarilo. Odpoveď znela: „Peniaze výmenou za reformy“. V médiách sa už objavili narážky na to, že Brusel stráca dôveru voči úprimnosti želania Kyjeva dostať sa do Európy. Ale iný Brusel – v rovnošate NATO – nebude pochybovať, domnieva sa vojenský expert Igor Korotčenko:

- Žiadne zmeny na Ukrajine z hľadiska vnútropolitickej situácie ani trochu neovplyvnia proces zaťahovania tejto krajiny do NATO. USA si vytýčili presný cieľ – prerobenie postsovietskeho priestoru cestou zaradenia bývalých sovietskych republík do aliancie. Táto politika sa bude neochvejne presadzovať. A Rusko by malo vychádzať práve z toho predpokladu.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_12_17/Naco-NATO-potrebuje-noveho-spojenca-6385/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |