Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Načo NATO potrebuje Vyšehradskú bojovú skupinu? - chelemendik.sk

 

Načo NATO potrebuje Vyšehradskú bojovú skupinu?

2020-06-05  (09:23)

 - Načo NATO potrebuje Vyšehradskú bojovú skupinu?

2.11.2014


Na strelnici v okolí slovenskej osady Lešť sa začínajú vojenské cvičenia krajín Vyšehradskej skupiny a USA pod názvom Ground Pepper. Boli vytýčené úlohy: dolapenie nepriateľa, ktorý prekročil hranicu, čelenie mu a postupné vytlačenie za hranice kontrolovaného priestoru.

Ako hodnotí Moskva samotný fakt cvičení v takej zostave? Uvádzame mienku vojenského redaktora denníka Komsomoľskaja pravda, plukovníka vo výslužbe Viktora Baranca:

- Dlho pozorujem manévre NATO a preto môžem povedať, že nič nové na tom nie je. Mení sa len tematické zafarbenie so zameraním na reálne udalosti. Podľa úlohy cvičenia treba dopadnúť nepriateľa, ktorý vpadol na územie susedného štátu. Nič vám to nepripomína? Napríklad, udalosti na juhovýchode Ukrajiny... Záver môže byť taký: rad krajín NATO zrejme lokálne nacvičuje scenáre reakcie na situáciu, ktorá, podľa ich názoru, vzniká dnes okolo Ukrajiny a vcelku v Európe. Majú nepochybne právo takto organizovať cvičenia. Mne sa ale zdá, že terajšie vojenské cvičenia Vyšehradskej skupiny a USA sú jednoducho ďalším propagačným a provokačným krokom, ktorý má za cieľ poštvať Európu proti Rusku.

- Vieme, že sa spoločný útvar Maďarska, Poľska, Čiech a Slovenska môže v roku 2016 zúčastniť na operácií NATO. Ako by ste hodnotili tieto plány?

- Vnútri NATO nie je všetko v úplnom poriadku. Aliancia sa obáva rozpadu, a preto upevňuje vzťahy medzi susednými európskymi štátmi, aby k tomu naraz nedošlo. A preto tiež vznikajú lokálne obranné štruktúry, zvláštne útvary. Domnievam sa, že okrem hlavnej propagandistické zložky, majú také akcie, ako vojenské cvičenia v Lešti, za cieľ práve upevnenie zväzku. Rovnako ako posledné vyhlásenie nového generálneho tajomníka Jensa Stoltenberga, majú morálne povzbudiť členské štáty.

Tento rok v marci, kedy ministri obrany Vyšehradskej štvorky podpísali vojenskú zmluvu o koordináciu plánovania a zostavenia bojového útvaru, poľský minister obrany Tomasz Semoniak povedal: "Terajšia situácia v Európe poukazuje na to, že vojnový konflikt, ktorý bol predtým považovaný za nemysliteľný, je, bohužiaľ, možný“. A podľa správy maďarského ministra obrany Csaba Hendeho, v zostave spoločnej jednotky V4 bude do 1000 vojakov zo 4 krajín. Na cvičeniach v okolí slovenskej osady Lešť sa zúčastňuje 1300 ľudí. Početný stav bojovej vyšehradskej skupiny rastie zrejme úmerne strachom, o ktorých Západ sám seba presviedča.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/news/2014_10_13/Naco-NATO-potrebuje-Vysehradsku-bojovu-skupinu-4832/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |