Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Na popravu Američana nemali potrebnú látku, pichli mu určenú pre zvieratá - chelemendik.sk

 

Na popravu Američana nemali potrebnú látku, pichli mu určenú pre zvieratá

2020-02-23  (05:12)

 - Na popravu Američana nemali potrebnú látku, pichli mu určenú pre zvieratá

17.12.2010


Americký štát Oklahoma popravil vo štvrtok odsúdeného vraha s použitím sedatíva pentobarbital, ktorý sa zvyčajne používa pri eutanázii zvierat. Stalo sa vzhĺadom na všeobecný nedostatok zvyčajnej kľúčovej zložky v smrtiacich injekciách - thiopentalu sodného.

Päťdesiatosemročného Johna Davida Dutyho odsúdili pred takmer desaťročím na smrť za zaškrtenie spoluväzňa. Za mŕtveho ho vyhlásili vo štvrtok večer v Oklahomskom štátnom väzení. Je považovaný za prvého človeka v USA, ktorého poprava zahŕňala použitie pentobarbitalu.

"Nezdalo sa, že by došlo k akémukoľvek problému s novým liekom," uviedol hovorca oklahomskej správy väzníc Jerry Massie.

Duty a dvaja ďalší odsúdenci na smrť pred tým napadli rozhodnutie štátu používať pri popravách pentobarbital. Argumentovali tým, že popravovaná osoba by mohla byť paralyzovaná, ale stále pri vedomí v čase účinku bolestivej tretej zložky injekcie na zastavenie srdca. Federálny odvolací súd však v utorok potvrdil pôvodné rozhodnutie.

K problémom s vykonaním popráv v USA došlo potom, čo jediný americký výrobca anestetík používaných pri popravách - Hospira Inc. - oznámil, že nové dávky thiopentalu sodného budú k dispozícii najskôr od januára 2011.

Pre októbrovú popravu odsúdenca získala Oklahoma thiopental sodný z Arkansasu, ďalšiu dávku tohto barbiturátu však už nemohla zabezpečiť, uviedol hovorca Massie.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Hruška   |   2010-12-17  (19:24)
50%  
mínus plus
  Pěšky jako za vozem. Tvrdívá se, že v dobách elektrického křesla museli občas odsouzeného dobíjet baterkami.
Ale vážně: Držet někoho deset let v cele smrti, to je perverzní krutost, jakou si nevymysleli ani dávní tyrani - je to specialita USA. No a rozčilovat se, že ten člověk po tom všem ještě pár vteřin možná trpěl, toho jsou schopní zase jen američtí humanisti.
J. Hruška

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |