Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Na Ukrajine sa môže objaviť nová, nikým neočakávaná sila - chelemendik.sk

 

Na Ukrajine sa môže objaviť nová, nikým neočakávaná sila

2019-12-03  (04:08)

 - Na Ukrajine sa môže objaviť nová, nikým neočakávaná sila

7.5.2014


Na aréne občianskej vojny na Ukrajine sa môže objaviť nová, nikým neočakávaná sila. V najbližšom čase do boja vstúpia oddiely Ukrajinskej národno-oslobodzovacej armády (UNOA), ktorej formovanie finišuje.

Nášmu korešpondentovi sa podarilo stretnúť sa jej predstaviteľmi, ktorí hovorili o príčinách jej vzniku a najbližších cieľoch velenia. V súlade s dohodou, ktorá umožnila tento rozhovor, nemôžeme menovať tohoto človeka, ani miesto kde prebehlo stretnutie.

V súčasnosti je na Ukrajine množstvo ozbrojených skupín. Prečo bola vytvorená vaša armáda?

Skupín je skutočne veľa, oveľa viac než by malo byť. No problém je v tom, že niet ani jednej, ktorá by hájila záujmy Ukrajiny. Bohužiaľ je to tak. Juhovýchodná armáda háji záujmy obyvateľov východných provincií, vyhlasujúcich suverenitu. Oni sa dôrazne dištancujú od slov Ukrajina, ukrajinský. Je to pochopiteľné. Sú to ruské oblasti, ktoré nabrali kurz stretnutia sa so svojou veľkou vlasťou a záujmy Ukrajiny ich veľmi nezaujímajú.Na druhej strane početné útvary, ktoré hovoria o záchrane Ukrajiny – Národná garda, rôzne špeciálne sily, krajná pravica, neonacistické bandy, sú v skutočnosti jej najväčší nepriatelia, od nich treba zachrániť našu vlasť. Ich zavinením sme prišli o Krym, pravdepodobne aj o Luganský, Donecký a možno aj o iné regióny. Je to kriminálna sila, konajúca na príkazy západu, v záujme západu, cieľom  ktorého je rozpútanie bratovražednej vojny na Ukrajine. Ako v Iraku, kde Šítov dotlačili k samozničeniu.

V tejto situácii môže vlasť zachrániť iba sila konajúca v jej záujme. V súčasnej Ukrajine, zachvátenej anarchiou a bezprávím sú občianske protesty, občianska neposlušnosť nielen neefektívne, no smrteľne nebezpečné. Ozbrojené bandy môžete zlikvidovať jedine silou zbraní.

A aké sú podľa vás záujmy Ukrajiny?

Tieto záujmy sú viditeľné. Štát potrebuje poriadok, jednotu, no nie za cenu násilia a vnucovania cudzích štandardov, ale cez pochopenie spoločného osudu a že spolu sme silnejší. Ukrajina potrebuje dobré susedské vzťahy, predovšetkým s bratským Ruskom a Bieloruskom. Záujmy štátu si vyžadujú, aby sme ľudí nedelili podľa národnosti alebo jazyka. Potrebuje to, aby na ukrajinskej pôde nebolo miesta pre nacistov a judášov, ktorí predajú svoju krajinu za doláre alebo eurá, ktorí vyvezú za hranice naše zlato, alebo ponúkajú naše teritórium na skladovanie jadrového odpadu.

To znamená že ste proruská sila?

Nie, proukrajinská. Ale skutočnosť je taká, že jednota s Ruskom je jedným z hlavných a trvalých záujmov nášho štátu.

Čo s Krymom, Luganskom a Doneckom? Považujete armádu juhovýchodu za separatistov?

Samozrejme že strata Krymu je pre nás bolestivá. No príčiny, ktoré viedli krymčanov k spojeniu sa s Ruskom chápeme. Chápeme aj to, že vina za to leží na každom z nás. Pretože sme vinní za to, že k moci v našej krajine sa dostala fašistická banda, ktorá delí ľudí na prvo a druhotriednych a má tú drzosť tvrdiť, že konajú v mene národa Ukrajiny.

Žiaľ, som presvedčený, že aj keď zmetieme chuntu, krymčania a donbasania budú už ťažko chcieť zostať v našom štáte. Držať ich silou zbraní alebo trestaním je nezmysel. Sme Ukrajinci a nemáme na výber, aby aj ľudia iných národností chceli žiť v našej krajine, musíme ju urobiť komfortnou a prosperujúcou.

Akoby to nebolo bolestivé a nepríjemné? Ale my prijmeme slobodné rozhodnutie našich bratov a krajanov v záujme udržania bratstva. Čo sa týka armády juhovýchodu, sú našili spojencami, máme spoločného nepriateľa a koordinujeme činnosť.

Pripúšťate, že po zvrhnutí chunty sa budú chcieť oddeliť aj západné regióny?

Ja sám som západný Ukrajinec (zapadenec)z Volyne. A takých je v UNOA ak nie väčšina, tak polovica. Veľká časť našich bojovníkov pracuje v Rusku. A sú to hlavne západní. Nepredpokladáme že všetci obyvatelia Ľvova, Užhorodu, Ivanofrankovska, Lucky sú banderovci. Netreba zabúdať že mnoho obyvateľov západnej Ukrajiny sa stalo obeťami UPA a že útočné jednotky , oddiely domobrany, policajné jednotky, zúčastňujúce sa na likvidácii banderovských bánd, pozostávali z miestnych obyvateľov. Veľká časť západniarov pracuje v súčasnosti v Rusku a je ich mimoriadnym záujmom mať dobré vzťahy medzi našimi štátmi. Netreba si myslieť že na západe žijú iba takí ako Muzyčko. Vačšina sú normálni ľudia. A dnes sú nahnevaní.

Aký je počet členov UNOA?

Môžem vám povedať iba naše mobilizačné rezervy v Rusku. Pracuje tu okolo 5 miliónov Ukrajincov. Iba jedno percento z toho predstavuje 50 tisíc. To je úplne dostačujúce na porazenie chunty. Prijímame do našich radov aj občanov iných štátov – Ruska, Bieloruska, Arménska. Podporujú nás ruskí kozáci. Ako som spomenul, spolupracujeme s odporom juhovýchodu. Síl máme dostatok. Nemáme nedostatky ani v príprave kádrov.

Kedy vystúpite?

My už pracujeme. Mobilné jednotky UNOA už fungujú na celom území Ukrajiny. Treba to urobiť bleskovo, aby sa zabránilo stratám, ktoré by vznikli pri zdĺhavom konflikte.

Spolupracujete aj s Janukovičom?

Nie je to nutné. Z právneho hľadiska je samozrejme zákonnou hlavou štátu. Môže byť že po oslobodení Ukrajiny bude prizvaný k politickým procesom formovania zákonnej vlády v štáte. Aj keď  je jeho morálne právo na vedenie krajiny veľmi pochybné. Musia prísť noví, ničím nepoškvrnení ľudia.

Ako vidíte budúcnosť Ukrajiny?

Tú určí hlavný subjekt štátu – národ. No myslím si že najlepšia varianta pre našu krajinu je tesné spojenectvo s Ruskom a Bieloruskom, na princípe konfederácie. Treba pripomenúť, že ukrajinská štátnosť vznikla práve vďaka ruskému impériu. My sme časťou veľkého ruského sveta, ruskej civilizácie a ruskej kultúry. Popieranie tohoto je samovraždou pre Ukrajinu, čo aj teraz vidíme na dnešnom príklade. Veď oddeliť sa od svojej ruskej časti je ako rozseknúť seba napol.

Aký osud čaká chuntu  a nacistických pohlavárov?

Už teraz títo mrzáci otočili našu krajinu na kolóniu západu. V Kyjeve pôsobia americkí “komisári”, podľa ich príkazov bola rozpútaná občianska vojna. Neposlednú úlohu v nej zohrávajú zahraniční žoldnieri privezení do krajiny s odobrením chunty. Reč je o okupácii Ukrajiny, pričom nie vymyslenou Ruskou, ale nastávajúcou. Títo okupanti zabíjajú našich občanov. So zradcami Ukrajiny sa nebudeme sobášiť.A je nám úplne ľahostajné, aká bude reakcia západu na likvidáciu ich pätolízačov a agentov.

Zhováral sa: Pavel Prichoďko

zdroj : http://uleus.ru/na-ukraine-mozhet-poyavitsya-novaya-nike/?

preklad: vaseforum.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |