Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Na Obamovej strane je Šiesta flotila, na Putinovej – pravda - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA - chelemendik.sk

 

Na Obamovej strane je Šiesta flotila, na Putinovej – pravda - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA

2020-08-14  (18:36)

 - Na Obamovej strane je Šiesta flotila, na Putinovej – pravda - MIMORIADNE SPRAVODAJSTVO HNUTIA DOBRÁ SILA


O tom, čo stojí za chemickými útokmi v Sýrii a či sa situácia môže skončiť inváziou amerických jednotiek.

V Sýrii je horúco. Americké vojenské lode sa blížia k sýrskym brehom. Izraelskí pozorovatelia tvrdia, že Američania nesmerujú svoje rakety Tomahawk na vojenské základne, ale na palác prezidenta Asada v Damsku, s cieľom ukončiť vojnu likvidáciou legitímnej vlády. Izraelský a francúzsky premiér žiadajú bombardovať Sýriu. Iba 9% Američanov chce túto vojnu, medzi nimi je veľa bankárov a kongresmanov. Ešte nikdy sme neboli tak blízko k americkej invázii, ako teraz.
V júli Izrael, ktorý zohral nemalú úlohu v príprave agresie, sa pokúsil bombardovať sýrske pobrežné základne ruských rakiet Yahont, triedy zem-more, ale neúspešne. Rakety boli v čas schované. Keď to vyšlo najavo, v Izraeli sa ozvali hlasy, ktoré žiadali opakovaný útok -  Yahonty bránia, aby sa mohla priblížiť americká armáda.
„Rusko sa obmedzí iba na vážne varovanie a vyjadrí svoje rozhorčenie a to je všetko“ – myslia si optimisti v Pentagone. Tak to bolo v situácii s Irakom, aj s Juhosláviou. Je však dosť pravdepodobné, že sa mýlia. Časy sa zmenili. Príliš veľa je toho na mape a Moskva sa nechystá ustúpiť. Situácia pripomína rok 1962 konfrontáciu Chruščova a Kennedyho. Teda, nová raketová kríza? Komu prvému prasknú nervy – Putinovi alebo Obamovi?
Na Obamovej strane je Šiesta flotila, na Putinovej – pravda. Nie je to tak málo. Dokonca aj Američania, tým viac ostatné národy majú už dosť agresie Pentagonu.
Povedzme otvorene – nech by bol dôvod akýkoľvek, americká intervencia sa nesmie pripustiť. Dnes zbombardujú Damask, „zachraňujúc“ Sýrčanov pred tyranom Asadom, zajtra budú chcieť zbombardovať Moskvu, „zachraňujúc“ Rusov pred homfóbom Putinom.  Už nás raz zachraňoval Hitler pred tyranom Stalinom a nikto si  neželá, aby sa to opakovalo.  Aj dôvod na agresiu je veľmi slabý a nepresvedčivý, inak ako falšovanie udalostí  sa to nedá nazvať.
Hovorí sa, že v okolí Damasku zahynulo niekoľko desiatok až sto sýrskych civilov, možno v dôsledku chemických útokov. Kto útočil, kedy a akými zbraňami,  to zostáva nejasné. Existuje niekoľko strašných videí, niektoré z nich sa dostali na internet deň pred útokom a iné poslúžili ako dôkaz zabíjania v Káhire. Na tých najzreteľnejších z nich vidieť mŕtve telá, medzi ktorými stoja príbuzní a povstalci, ktorí obviňujú vládu a osobne prezidenta Asada. Tento obraz vyvolal pochybnosti u medzinárodných odborníkov. Vôbec sa to nepodobá na použitie chemických bojových plynov ako je Sarín, ktoré má k dispozícii sýrska vláda.
Riaditeľ Verifin, fínskeho inštitútu pre verifikáciu konvencie o chemických zbraniach tvrdí, že po použití chemických zraní mŕtvoly vyzerajú inak, ako bolo ukázané na videu a bojovníci stojaci vedľa mŕtvych tiel bez ochranných skafandrov a plynových masiek, by sa mali zvíjať v kŕčoch. Nevyzerajú tak ani oči obetí bojových plynov, hovorí John Hart, šéf švédskeho inštitútu pre chemickú a biologickú bezpečnosť. Steven Johnson z Inštitútu patologickej anatómie v Cranfielde považuje video za zinscenované.
Kto teda týchto ľudí otrávil?
Mnohí poukazujú na provokáciu.
Izraelský denník  Haaretz píše, s odvolaním sa na internetovú stránku sýrskych povstalcov, že chemické otravné látky (nie bojové plyny) doviezli z Turecka Turkméni, s cieľom vytvoriť medzinárodnú provokáciu.
Naopak, povstalci dostali OS od Izraela, myslí si britský poslanec George Halloway, znova však s cieľom provokácie.
V elektronickej pošte lídrov britskej súkromnej spoločnosti Britam, ku ktorej sa dostali hackeri a ktorú odhalil britský The Daily Mail sa hovorí o plánoch povstalcov priviezť bojové zásoby ruskej výroby z Líbye, a konať pomocou Britov a vinu zvaliť na sýrsku vládu, a vyprovokovať americkú intervenciu.
Nikto ešte nedokázal vysvetliť, prečo by sýrska vláda mala prikročiť k použitiu chemických zbraní v okolí Damsku proti civilným obyvateľom, navyše v deň príchodu komisie OSN pre chemické zbrane? Preto Rusko konalo správne, keď v Bezpečnostnej rade zablokovalo rezolúciu OSN, ktorá by schválila americkú intervenciu.
Prešla rezolúcia vyzývajúca vládu a povstalcov, aby prepustili komisiu OSN. Na mieste predpokladanej otravy šli prudké boje.
Neoficiálne zdroje tvrdia, že otravu zorganizovali povstalci, aby dosiahli lokálne prímerie bojov a dostali sa z pasce, do ktorej sa vraj dostali americké a britské špeciálne jednotky.
Nech by to už bolo akokoľvek, v pondelok majú komisiu OSN pripustiť na miesto, kde sa to stalo. Predstavitelia Pentagonu však vravia: Príliš neskoro.
Prečo neskoro? Pretože sa už boje skončili? Pretože stopy po otrave už zmizli? Pretože lode už zaujali bojové pozície? Uvidíme. Nie prvý raz počúvame o tom, že Sýria použila chemické zbrane – po tom, ako Obama sľúbil, že v takom prípade zaútočí. Minule dokonca komisár OSN Carla del Ponteová priznala, že minulé použitie Sarínu, bola provokácia povstalcov. Lídri Ameriky, Izraelu, Francúzska a Veľkej Británie – stará Entente – chcú vojnu. Nech by komisia OSN povedala čokoľvek, vždy si dôvod nájdu.
Preto, Rusko pokračujúc v hľadaní mierových riešení a diplomatických ťahoch, sa pripravuje na ozbrojený konflikt s jeho nepredvídateľnými následkami. Čím pevnejšie bude Rusko stáť, tým, väčšie sú šance na mier; čím silnejšie sú nervy kapitána, tým bližšie je cieľ, ako spieval ruský bard.

 

KP.RU


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |