Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
N. Starikov: Ukrajina – ako správne falzifikovať dejiny - preložil dobrovoľný pomocník hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

N. Starikov: Ukrajina – ako správne falzifikovať dejiny - preložil dobrovoľný pomocník hnutia Dobrá sila

2020-02-23  (03:45)

 - N. Starikov: Ukrajina – ako správne falzifikovať dejiny - preložil dobrovoľný pomocník hnutia Dobrá sila

18.5.2015

Toto je titulok blogu známeho ruského spisovateľa a politika pána Starikova.  Myslím si,  že obsah najlepšie vystihne známa veta „Laik žasne, odborník sa diví...“ Vo zvukovej video verzii aj s patričným komentárom: http://nstarikov.ru/blog/51472

„...K oslavám májových sviatkov pripravil Ukrajinský Výbor pre rádiové a televízne vysielanie metodické materiály, ktoré učia televízne a rádiové kanály krajiny, ako správne vysvetľovať udalosti 70-ročnej histórie. Dokument je natoľko zaujímavý, že si zaslúži podrobnú analýzu. Dáva nám predstavy o tých metódach, termínoch a ťahoch,  s pomocou ktorých v najbližšom čase bude prebiehať falzifikácia histórie. Máme pred sebou názornú ukážku ako falzifikovať dejiny.


 

Návod na činnosť v podmienkach súčasných oznamovacích prostriedkov Ukrajiny.

Tu je odkaz na uvedenú metodiku  Ukrajinského Výboru  pre rádiové a televízne vysielanie: http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=119832&cat_id=114334

Začneme analýzu od úplného začiatku. Od toho aké sviatky slávia na Ukrajine. Od dátumov.

Teda 8. a 9. mája na Ukrajine slávia Deň pamäti a zmierenia. Žiadny  Deň Víťazstva na Ukrajine  už nie je. Je deň pamäti a zmierenia. Pamäť je dobrá vec, ale je nepochopiteľné, ako majúc pamäť môžeme hovoriť o zmierení. Kto a s kým sa má zmieriť. Obete Babieho Jaru s tými, kto ich postrieľal ? Príbuzní umučených v nacistickom zajatí s ešte živými nacionalistami z ukrajinských a lotyšských bataliónov, ktorí ich tam strážili? Väzni Osvienčimu so strážnikmi tábora ?

Je zjavné že samotný názov má za účel zahmliť obrovskú tragédiu XX. storočia a veľkosť víťazstva Sovietskeho Zväzu , ktorý niesol hlavný podiel na porážke fašizmu.

Nie je Deň Víťazstva, nie je symbolika Víťazstva. Ale sú ...červené maky , ako symbol pamäti a zmierenia.

A ešte som zabudol....fašizmus tiež nie je. Lepšie povedané – nebol. To logicky vyplýva z metodiky  Ukrajinského Výboru  pre rádiové a televízne vysielanie.

V metodike uviedli aj zoznam nekorektných a korektných pojmov Druhej svetovej vojny. Tie ktoré treba teraz používať na Ukrajine.

Tu je ten zoznam. Prečítajte si ho a presvedčte sa , že z neho zmizla každá zmienka o fašizme. Zmizla Veľká vlastenecká vojna. Neexistuje pojem nemecko-fašistickí okupanti. Z fašistických prisluhovačov sa stali kolaboracionisti.


Nekorektné pojmy Korektné pojmy 

Veľká vlastenecká vojna Nemecko-sovietska vojna

Ukrajina vo Veľkej vlasteneckej vojne Ukrajina v Druhej svetovej vojne

Fašistické Nemecko Nacistické Nemecko , Reich

Fašistický blok, fašistické satelity Krajiny „osi“ , spojenci Nemecka

Nemecko-fašistickí okupanti Nacistickí okupanti

Fašistickí prisluhovači Kolaboracionisti.

Oslobodenie Ukrajiny od fašistických Vyhnanie z Ukrajiny nacistických

okupantov okupantov

Veľké Víťazstvo nad fašistickým Víťazstvo nad nacizmom v Európe

Nemeckom


Takže takto. Už nie je viac Veľké Víťazstvo nad fašistickým Nemeckom. A ani fašistické Nemecko nebolo. Bol nacizmus a Tretia ríša. A deň pamäte a zmierenia.

Tým že sa odstraňuje pojem fašizmus , pripravuje sa pôda pre ukrajinské úrady na to, aby nikto nemohol povedať, že na Ukrajine je fašizmus. Aký  tam fašizmus. Veď ani v Tretej ríši nebol.

A aby sa definitívne zmylo Víťazstvo a jeho obrovský význam , tak autori metodiky idú  ešte ďalej. Aké Veľké Víťazstvo, Aká Veľká vlastenecká vojna ? Nič z toho nebolo. Predsa počas Druhej svetovej vojny bolo na území Ukrajiny celých ....osem vojen !

Vidíte dobre. Nie jedna vojna, celých osem . A hneď tu máme aj zoznam.

1. Nemecko – poľská vojna 1939-1945 (od r.1939 regulárna,  potom tajná)

2. Poľsko-sovietska vojna 1939

3. Sovietsko-rumunská vojna 1940-1945

4. Nemecko-sovietska vojna 1941-1945

5. Nemecko-ukrajinská vojna 1941-1944( potom tajná )

6. Sovietsko-maďarská vojna 1941-1945

7. Poľsko-ukrajinská vojna 1941-1947 (tajná)

8. Sovietsko-ukrajinská vojna 1939-1945

Tu je cieľ falzifikátorov v plnej paráde. Nie je Veľká Vlastenecká. „Sovietsko – nemecký konflikt je len jeden z ôsmych vojen.! Čo sa tu má sláviť? Zmierovať sa treba. Preto aj vojna s Nemcami je až na piatom mieste v tomto úžasnom zozname. A na ôsmom mieste  - vojna Ukrajiny a sovietskeho Zväzu. Ktorá samozrejme nikdy nebola. Tak ani poľsko-ukrajinská , ale treba ju zaviesť do zoznamu, aby tie zverstvá, ktoré napáchali benderovci a ich napomáhači  na Poliakoch , boli chápané ako ako „bojová činnosť“ a nie likvidácia spoluobčanov počas Volyňskej tragédie.

A Nemecko – ukrajinská vojna je vymyslená na to, aby sa z benderovcov a šuchievičovcov stali hrdinovia boja nemeckými nacistami a aby sa tak stali súčasťou vojsk protihitlerovskej koalície. Z prisluhovačov Hitlera  sa stali bojovníci proti Hitlerovi. Kompletné krivé zrkadlo.

V metodike sa ďalej nachádza zoznam „správnych“ filmov a správnych vedcov, tých ktorí správne v médiách vysvetlia „osem vojen“ . S dôrazom ,samozrejme, na zverstvá sovietskych okupantov, ktorí akože obsadili Ukrajinu po tom , ako ju opustili nemecké vojská.

Je jasné, že tu máme celý systém falzifikácie dejín a odstránenia nášho Veľkého víťazstva. Nevymysleli to Ukrajinci sami. To sú „nové vetry“ od našich amerických „partnerov“. A čoskoro poctiví novinári a redaktori „Echa Moskvy“ a televízie „Lož“  spolu s inými začnú aj v Rusku vysielať o množstve vojen a nesprávnosti terajších označení historickej tragédie.

A vôbec, načo sa hrabať v starom – treba si pamätať a zmieriť sa...

Chcú nám ukradnúť naše Veľké Víťazstvo.

Spolu s jeho plodmi mieru a rozkvetu.

Ľudia bdite!


Zdroj: http://nstarikov.ru/blog/51409

Za preklad ďakujeme nášmu dobrovoľnému pomocníkovi Miloslavovi Haasovi 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |