Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
NI: ak sa NATO rozpadne, západné krajiny budú útočiť na seba navzájom - chelemendik.sk

 

NI: ak sa NATO rozpadne, západné krajiny budú útočiť na seba navzájom

2020-09-28  (18:32)

 - NI: ak sa NATO rozpadne, západné krajiny budú útočiť na seba navzájom

30.6.2015

Vojenská aliancia sa stala tou silou, ktorá zadržiava západné krajiny aby sa nepúšťali do vážnych konfliktov medzi sebou. USA by nemali ohrozovať existenciu NATO, pokúšajúc sa doň zahrnúť stále nové a nové štáty, myslí si The National Interest.

MOSKVA, 30. jún — RIA Novosti.  Blok NATO musí existovať nezávisle od existencie vonkajších výziev, pretože predovšetkým pomáha bojovať s vnútornou hrozbou  –  s krutými dejinami Európy a protirečeniami medzi západnými krajinami, píše The National Interest.

Hoci pôvodne jedným z hlavných cieľov pri vytváraní NATO bolo odolávanie ZSSR, aliancia pomáha zadržiavať nepriateľské tendencie medzi európskymi  štátmi. Spoločný bezpečnostný systém umožnil krajinám, ktoré stáročia  medzi sebou bojovali, takým ako Francúzsko, Španielsko, Nemecko, Taliansko a Británia sa zjednotiť a nemať medzi sebou konflikty. 

„Ak sa organizácia rozpadne, jej bývalí účastníci narazia na nové bezpečnostné výzvy  a môžu sa sformovať nové koalície. O jednu-dve generácie sa v Európe objaví množstvo medzi sebou znepriatelených aliancií, aké existujú v Tichooceánskom  a Blízkovýchodnom regióne a existovali v rôznych časoch v dejinách v samotnej Európe,“ - píše sa v článku.

Okrem toho, následky akéhokoľvek rozsiahleho konfliktu v Európe sa rozšíria ďaleko za jej hranice, domnieva sa  The National Interest.

Medzitým v súčasnosti existuje reálna hrozba existencie NATO a táto hrozba pochádza zvnútra. Nebezpečenstvo spočíva v možnom  rozšírení aliancie na pozadí vyhrotenia vzťahov s Ruskom. Noviny spochybňujú otázku zmysluplnosti zapojenia bývalých krajín Centrálnej a Východnej Európy a taktiež bývalých sovietskych republík, konkrétne Gruzínska a Ukrajiny.

„Ak sa zriekneme poskytnutého starými spojencami záväzku o kolektívnej obrane vo vyťahu k takým novým členom NATO ako Poľsko a Pobaltie, podkope to stabilitu v Európe a zničí transatlantické vzťahy,“ — podotýka  NI.

Ale pritom „Spojené  štáty a ich spojenci by mali vyvážene pristupovať  k postsovietskym štátom Východnej Európy a Južného Kaukazu, ktorí majú záujem o členstvo k aliancii,“ píše sa v časopise. 

Lídri Nemecka a Francúzska si uvedomujú to, že Gruzínsko a Ukrajina nie s  vhodní kandidáti na rolu nových členov západného vojenského bloku. Gruzínsko po vojne v roku 2008  „by sa stalo ťažkým bremenom pre NATO“. To isté sa dá povedať  aj o Ukrajine, na východe ktorej teraz prebieha konflikt. „Washington musí zdôrazniť, že obmedzenie spolupráce aliancie s postsovietskymi štátmi  (s výnimkou Pobaltia)  je v súlade s politikou  NATO, hoci aj nedeklarovanou oficiálne,“ píše sa v článku. 


Zdroj:  http://ria.ru/world/20150630/1104248728.html#ixzz3eXoqMbPv


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |