Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
NATO z Afganistanu neodíde - chelemendik.sk

 

NATO z Afganistanu neodíde

2020-05-29  (22:30)

 - NATO z Afganistanu neodíde

RASMUSSEN: Afganistan naďalej zostáva pre NATO prioritou číslo jeden

Bratislava 22. októbra (TASR) - Afganistan naďalej zostáva pre Severoatlantickú alianciu (NATO) prioritou číslo jeden. Vo svojom prejave na konferencii Nové výzvy - lepšie spôsobilosti, ktorá sa koná v Bratislave, to dnes zdôraznil generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen. "Som si veľmi dobre vedomý, že stále viac ľudí aj tu na Slovensku sa pýta, či náklady na našu účasť v Afganistane nie sú príliš vysoké. Týmto ľuďom chcem veľmi jasne odkázať, že cena neúčasti by bola oveľa vyššia," povedal.

Podľa jeho slov ak by sa NATO obrátilo Afganistanu chrbtom, krajina by sa "opäť raz zmenila na tréningové pole al-Káidy". Dôsledkom by bolo zvýšenie nestability v strednej Ázii a podľa Rasmussena by bolo iba otázkou času, kým by tieto následky pocítila aj Európa. "Terorizmus sa už zmutoval na globálny problém," pripomenul.

Generálny tajomník NATO dnes apeloval i na potrebu investovania do tréningu a vybavenia afganských zložiek, ktoré by mali v budúcnosti prevziať zodpovednosť za dianie v krajine.

Spomenul i novú výzvu pre alianciu vo forme novej strategickej koncepcie, ktorá má byť vytvorená v najbližšom období. Podľa jeho slov by si v nej malo NATO lepšie stanoviť priority, prehodnotiť nástroje na ich dosiahnutie a efektívnejšie identifikovať finančné zdroje, ktorými ich chce kryť. "Nová strategická koncepcia nám dá víziu NATO v meniacom sa bezpečnostnom prostredí a pevný základ pre budúce aktivity," poznamenal Rasmussen.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |