Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
NATO povzbudzuje Európu ku konfrontácii s Ruskom - chelemendik.sk

 

NATO povzbudzuje Európu ku konfrontácii s Ruskom

2020-06-05  (09:22)

 - NATO povzbudzuje Európu ku konfrontácii s Ruskom

6.11.2014

Od začiatku týždňa v Litve prebiehajú veľké medzinárodné vojenské cvičenia Železný meč 2014 (Iron Sword), na ktorých sa zúčastňuje vyše 2500 vojakov z deviatich krajín NATO: Čiech, Estónska, USA, Veľkej Británie, Kanady, Litvy, Luxemburgu, Maďarska a Nemecka.

Ich cieľom je nacvičenie spolupráce v rámci odpovede na hypotetickú hrozbu z Východu. Veliteľ litovských ozbrojených síl generálmajor Jonas Žukas vysvetlil cvičenia nutnosťou posilnenia bezpečnosti v Európe. Avšak podľa názoru expertov vojenské cvičenia v blízkosti ruských hraníc túto bezpečnosť len podkopávajú.

Podľa Ustanovujúceho aktu NATO-Rusko z roku 1997 Aliancia sa zaviazala nerozmiestňovať na území východoeurópskych členských štátov dodatočné stále bojové sily. Teraz bol tento sľub fakticky porušený. Do Východnej Európy prepravujú ťažkú americkú techniku, stúpa aktivita vojenského letectva a námorníctva.

Rinčanie zbraňami je svojho druhu posolstvom, ktoré Washington adresoval Moskve v snahe prinútiť ju ustúpiť z geopolitických pozícií. Avšak bez ohľadu na zjavnú hrozbu Rusko odmietlo konfrontáciu. Vyhlásil to v týchto dňoch prezident Vladimír Putin:

- Svet sa nestal v 21. storočí ani stabilnejší, ani bezpečnejší. A v mnohých regiónoch sa situácia vyhrotila. Vážne napätie sa naďalej zachováva v blízkosti ruských hraníc na juhovýchode Ukrajiny.

Pokračuje sa v pokusoch o porušenie existujúcej parity. Arzenály popredných štátov sa rozvíjajú a zdokonaľujú sa. Na septembrovom summite NATO vedenie Aliancie hovorilo o nadchádzajúcom zvýšení vojenských kapacít. Namiesto kolektívneho civilizovaného riešenia svetových problémov sa stále častejšie uplatňujú silové, ekonomické a informačné páky vplyvu.

Rusko sa nechystá nechať sa zatiahnuť do konfrontácie, ktorú mu usilovne vnucujú. Sme pripravení na rovnoprávny a rešpektujúci dialóg o všetkých problémoch globálneho a regionálneho diania.

Keď Západ odmieta spoluprácu s Ruskom, oslabuje tým potenciál svetového úsilia v boji proti terorizmu, šíreniu zbraní hromadného ničenia, regionálnej nestabilite a obchode s drogami. A NATO sotva bude môcť čeliť všetkým týmto výzvam samostatne.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/news/2014_11_05/NATO-povzbudzuje-Europu-ku-konfrontacii-s-Ruskom-2111/ 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |