Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
My, Slováci, sme Srbom dlžní a svoj dlh môžeme splatiť solidaritou - chelemendik.sk

 

My, Slováci, sme Srbom dlžní a svoj dlh môžeme splatiť solidaritou

2020-02-23  (05:21)

 - My, Slováci, sme Srbom dlžní a svoj dlh môžeme splatiť solidaritou

Vyhlásenie  Panslovanskej únie č. 5/2010 z 23. júla 2010, k posudku Medzinárodného súdneho dvora OSN o legálnosti odtrhnutia Kosova od Srbska


Medzinárodný súdny dvor OSN po niekoľkomesačnom rokovaní podporil legálnosť vyhlásenia nezávislosti Kosova v roku 2008. Podľa vyhlásenia predsedu súdu Hisaši Owada, medzinárodné právo v tomto prípade nebolo porušené.

Predmetný akt síce nemá právne záväzný charakter, avšak aj tak bude mať však veľký politický význam. Ide totiž o vôbec o prvý prípad, keď sa medzinárodný súd zaoberal legálnosťou odtrhnutia kompaktného územia od zvrchovaného štátu. Napriek očakávaniu expertov, že stanovisko súdu bude skôr opatrné, súd podľahol politickým tlakom a dopustil aby právo bolo, neuveriteľným spôsobom, znásilnené politikou. Súd takto spôsobil, že vznikol precedens, ktorý posilní separatistické a iredentistické sily na celom svete a žiadna hranica na svete už nebude istá.

Medzi štátmi, ktoré mafiánsky „štát“ Kosovo uznali sa však nenachádza Slovensko a chvalabohu na odmietaní Slovenska uznať samostatnosť Kosova, tento posudok nič nezmení. My Slováci sme Srbom dlžní a svoj dlh môžeme, aspoň sčasti, splatiť solidaritou. Nezabúdajme však, že je aj v našom bytostnom záujme nepodľahnúť pochybnému, imperiálnou politikou podmienenému aktu Medzinárodného súdneho dvora OSN, ktorý s právom nemá nič spoločné.

Panslovanská únia víta vyhlásenie slovenského ministerstva zahraničných vecí, podľa ktorého: „Posudok nebude mať priamy dopad na stanovisko Slovenskej republiky k jednostranne vyhlásenej nezávislosti Kosova.“. Veríme, že slovenská vláda, ani v budúcnosti, nepodľahne tlakom zvonku a zachová si tvár a česť.

Predsedníctvo
Panslovanskej únie


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


afinabul   |   2010-07-23  (16:53)
50%  
mínus plus
  diskusia?


afinabul   |   2010-07-23  (16:55)
50%  
mínus plus
  Medzi štátmi, ktoré mafiánsky „štát“ Kosovo uznali sa však nenachádza Slovensko a chvalabohu na odmietaní Slovenska uznať samostatnosť Kosova, tento posudok nič nezmení.

Toľký optimizmus nezdieľam, krysa je aj u nás, kto to as je?
Chytrá horákyně Ashtonová, chytrý horák Rozumberg /článok na czechfreepress/o.tarovsky   |   2010-07-23  (21:51)
50%  
mínus plus
  otázka je či, zodpovedných vraj kresťanov netreba za to viesť k zodpovednosti...predsa len majú na svojom čiernom svedomí životy nevinných ľudí... možné aj, že svedomie jednoducho nemajú a kresťanstvo hrajú.
Nikto im to ani nepripomína.. keby také niečo urobil Mečiar..tak by mu každý deň vylôamovali dvere a vyhrážali sa.


Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |