Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Mŕtvi v Grécku a priznanie eurozóny: Aj euro má namále - chelemendik.sk

 

Mŕtvi v Grécku a priznanie eurozóny: Aj euro má namále

2020-02-24  (14:40)

 - Mŕtvi v Grécku a priznanie eurozóny: Aj euro má namále

Praha - Predstavitelia eurozóny priznali, že strácajú kontrolu nad budúcnosťou tohto ambiciózneho projektu.

Mŕtvi ľudia pri demonštráciách v silne zadlženom Grécku a nová hrozba šírenia finančných problémov do Portugalska a ďalších krajín: to všetko v priebehu pár hodín vyvolalo paniku na trhoch. Je už porovnateľná so situáciou po páde amerických hypotekárnych ústavov a bánk.

Euro je voči doláru najslabšie od marca 2009.

Prepad mien nasledovali akciové trhy. Najhoršie dopadla Praha, kde investori poslali akcie o štyri percentá nižšie. Nádej na oživenie globálnej ekonomiky sa vytráca. Kvôli tomu klesá cena ropy pod 80 dolárov za barel. Ale padá aj zlato, striebro - inokedy istoty v ťažkých časoch.

Grécke problémy nie sú žiadnou novinkou. Lenže ako nové zneli investorom výroky ľudí, ktoré reprezentujú eurozónu - politikov a finančníkov. A zneli zlovestne.

"V tejto najvážnejšie kríze eurozóny za 11 rokov jej existencie sa hrá o budúcnosť Európy," uviedla v nemeckom parlamente kancelárka Angela Merkelová. V piatok sa v Bundesrate, druhej komore nemeckého parlamentu má hlasovať o pomoci Grécku.

Európska centrálna banka

Ohrozené sú najmä menšie krajiny eurozóny.väčší obrázokAutor: TASR/AP

"Existuje vážna hrozba, že sa fiškálne problémy Grécka prelejú do ďalších krajín eurozóny," pridal sa šéf Bundesbank a člen vedenia ECB Axel Weber. Vlastne povedal to isté, čo šéf Medzinárodného menového fondu v rovnaký deň. "Riziko gréckej nákazy pre Európy existuje, týka sa menších krajín eurozóny," povedal Dominique Strauss-Kahn. Na otázku, koho sa problémy netýkajú menoval iba dva štáty: Nemecka a Francúzska.

Eurzóna pravdepodobne ešte neumiera, ale v týchto hodinách sa rozhoduje, kto bude mať väčšiu silu: či inštitúcie zachraňujúce Grécko alebo investori špekulujúci o jeho páde.

Grécke dlhopisy opäť zdraželi. Dostávajú sa na hodnoty, kde boli, než sa eurozóna a MMF rozhodli Grécku poslať v priebehu troch rokov 110 miliard eur. Rozdiel spočíva v tom, že teraz investori rozsah pomoci poznajú, ale neveria v jej účinok. Tušia, že v nejakej podobe Grécko bude musieť "zbankrotovať".

Zdroj: aktualne.sk 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |