Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
„Môžu použiť akúkoľvek ženu, ktorá oznámi, že bola znásilnená na parkovisku. Za to jej zaplatia pol milióna alebo milión eur,“ - chelemendik.sk

 

„Môžu použiť akúkoľvek ženu, ktorá oznámi, že bola znásilnená na parkovisku. Za to jej zaplatia pol milióna alebo milión eur,“

2020-02-04  (16:45)

 - „Môžu použiť akúkoľvek ženu, ktorá oznámi, že bola znásilnená na parkovisku. Za to jej zaplatia pol milióna alebo milión eur,“

Analytický program Avšak s Michailom Leonťjevom

Ničivé účinky svetovej globálnej krízy na finančný systém nadobúdajú veľmi bizarnú podobu. Myslel na to šéf Medzinárodného menového fondu -  formálne hlavného regulátora tohto systému - Dominique Strauss-Kahn na začiatku svojej škandalóznej cesty do New Yorku?
Krátko pred touto „senzačnou“ newyorskou cestou, Dominique Strauss-Kahn vo svojom vystúpení na univerzite Georgea Washingtona oznámil krach tzv. „Washingtonského konsenzu“, teda princípov riadenia ekonomiky, ktorému sa mali podriadiť všetky štáty, ktoré sa pripojili k svetovému globálnemu systému.
Po skonštatovaní faktu, že „kríza zničila intelektuálny základ svetového finančného poriadku“, šéf MMF vyzval k opatreniam „chirurgického zásahu“ vo finančnom sektore. „Potrebujeme mechanizmy, aby sme skoncovali s chybným prístupom, keď organizácia sa považuje za príliš veľkú či významnú na to, aby   vyhlásila bankrot,“ povedal šéf MMF.
Len si predstavte, akých veľkých záujmov sa šéf MMF odvážil dotknúť! Popri  tom, že   MMF bol vytvorený ako hlavný nástroj na vnucovanie „Washingtonského konsenzu“. Teda amerického ekonomického diktátu. Keď Fond pomocou tohto konsenzu znásilňoval desiatky krajín, nikoho to netrápilo. Ktovie, či Strauss-Kahn tušil, keď oznamoval koniec starého svetového poriadku, že sa onedlho sám stane stelesnením tohto konca? Zdá sa, že  áno.
Doteraz – a všetci si na to už zvykli – sa v americkej politike realizovali hollywoodske scenáre. Žeby kríza predstavivosti prinútila obrátiť sa na Mosfilm?
Len si predstavte, pred akým nebezpečenstvom americká polícia zachránila nemeckú kancelárku, s ktorou sa mal Staruss-Kahn stretnúť nasledujúci deň!... Existuje aspoň jeden náznak v prospech toho, že predsa len ide o vopred pripravenú provokáciu. Inak by niekoho takého, ako je Strauss-Kahn, prepustili minimálne  na kauciu. Zdá sa teda, že Kahnovi došla fantázia. Politik, pre ktorého ženská téma znamenala slabé miesto, niečo také očakával a dokonca na to upozorňoval francúzske médiá. Očakával to však zo strany   francúzskeho prezidenta Sarkozyho, ktorého súperom bol  v budúcich voľbách. Pritom až do posledných udalostí viac než perspektívnym.
Na stretnutí s novinármi denníka Libération Strauss-Kahn povedal, že sa obáva provokácií zo strany svojich politických súperov a priamo poukázal na prezidenta  Sarkozyho a jeho pravú ruku, ministra vnútra Clauda Guéanta ako potenciálnych objednávateľov.
„Môžu použiť akúkoľvek ženu, ktorá oznámi, že bola znásilnená na parkovisku. Za to jej zaplatia pol milióna alebo milión eur,“ upozornil Strauss-Kahn.
No, a takéto ženy   už stoja v rade. Myslím si však, že Strauss-Kan podcenil v tejto záležitosti úroveň medzinárodnej spolupráce. Konkrétne, úroveň vzájomného pochopenia a vzájomnej pomoci medzi Sarkozym a jeho americkými priateľmi. Bolo mu treba pochovávať „americký konsenzus? A čo horšie, vyhrážať sa svetovým finančným monštrám?! Tým istým, ktoré sú „príliš veľké na to, aby vyhlásili bankrot“? Veď komu  by sa chcelo vyhlásiť bankrot, najmä, keď je taký veľký?

Zdroj:  http://www.1tv.ru/news/leontiev/176900


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |