Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Most zomrel. Nech žije Híd - chelemendik.sk

 

Most zomrel. Nech žije Híd

2020-07-11  (01:58)

 - Most zomrel. Nech žije Híd

 

 

12.2.2011

 

 

 

 

 

Dag Danis

Najskôr ho vyhodili z koalície ako psa. A potom ho pozvali na Koaličnú radu... V tomto je Matovičov príbeh celkom zábavný. A úsmevná je aj celá koalícia. Keďže na pondelkové rokovanie musel prísť aj vyhnanec Matovič, Koaličná rada sa premenovala na "stretnutie pracovnej skupiny“. Za účasti premiérky, predsedu SDKÚ, lídrov vládnych strán, ministrov a - Matoviča.

Bugárovi sa ešte predtým podarilo navodiť dojem, že jediným vinníkom sporu o dvojaké občianstvo a čiernym Petrom koaličnej väčšiny je Matovič. Hoci v skutočnosti je to presne naopak.

Hlavným vinníkom konfliktu je už od začiatku Béla Bugár. Postoj "rebela“ Matoviča si totiž osvojili aj kľúčoví ministri, ktorí majú problém dvojakého občianstva riešiť - Lipšic a Dzurinda. Obaja spolu s väčšinou vo vláde požadujú, aby bolo tvrdo obmedzené len na tých slovenských občanov, ktorí v Maďarsku žijú alebo študujú. Rasový princíp, ktorý arogantne presadzuje Orbán, má byť nahradený bežným občianskym princípom. A s tým má vo vláde problém len Bugár, resp. Híd. Ten Híd, ktorý pred voľbami lákal voličov na projekt slovensko-maďarskej občianskej spolupráce.

Bugár totiž po voľbách pochopil, že svoju umelohmotnú stranu udrží nažive len v prípade, že obetuje jej slovenský "pilier“. A prelomí maďarskú izoláciu, v ktorej ho potupne dusí Orbán. Verný spojenec SMK.

Orbán Bugára vytrvalo ignoruje - ako národného zradcu. Odmieta mu podať ruku. Namiesto toho za ním poslal len bezvýznamného úradníka Fideszu so strohým odkazom. Bugár má zabojovať za Orbánov rasový zákon, má si príkladne podať žiadosť o maďarské občianstvo... A potom s ním možno Orbánov Fidesz obnoví spoluprácu. Buď Híd, alebo Most.

Bugár si už vybral. A aby to tak nekričalo, náhrobný kameň Mosta zakrýva portrétom Matoviča.

hnonline.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |