Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Moslimov v Európe bude stále viac - chelemendik.sk

 

Moslimov v Európe bude stále viac

2020-05-31  (15:54)

 - Moslimov v Európe bude stále viac

Populácia moslimov má rásť oveľa rýchlejšie, predovšetkým v Európe


27. januára 2011  11:05


Moslimská populácia porastie v nasledujúcich dvadsiatich rokoch dvakrát rýchlejšie ako ostatné a jej podiel na celkovom počte obyvateľov planéty presiahne štvrtinu. Vyplýva to zo štúdie, ktorej výsledky zverejnila americká organizácia zaoberajúca sa náboženstvom a verejným životom.

Ročná miera rastu moslimskej populácie má činiť 1,5 percenta, zatiaľ čo tempo rastu zvyšku sveta dosiahne 0,7 percenta. V roku 2030 budú moslimovia tvoriť 26,4 percenta svetovej populácie, ktorá vzrastie na 8,3 miliardy osôb.

Dnes moslimovia predstavujú 23,4 percenta zo 6,9 miliardy ľudí na celej planéte. Za dvadsať rokov bude v 79 krajinách žiť milión alebo viac moslimov, zatiaľ čo dnes je takýchto krajín sedemdesiatdva.

V roku 2030 má podľa štúdie šesť z desiatich moslimov žiť v Ázii a Tichomorí. Najľudnatejšou moslimskou krajinou sa stane Pakistan, ktorý v počte moslimov predstihne Indonéziu.

V Afrike moslimská populácia Nigérie v najbližších 20 rokoch prevýši počet moslimov v Egypte.

Pokiaľ ide o Európu, americká organizácia predpokladá, že moslimské obyvateľstvo sa za 20 rokov zvýši o tretinu z dnešných 44,1 milióna obyvateľov na 58,2 milióna, teda zo šiestich na osem percent celkovej populácie.

Niektoré európske krajiny zažijú boom moslimského obyvateľstva a ich podiel presiahne desať percent populácie. Platí to hlavne pre Belgicko, kde sa má podiel moslimov na celkovej populácii zvýšiť z terajších šiestich na 10,6 percenta, a pre Francúzsko, kde podiel počtu moslimov stúpne z dnešných 7,5 percenta na 10,3 percenta.

Vo Švédsku má v rovnakom období počet moslimov preskočiť hranicu desať percent proti dnešným piatim percentám. Vo Veľkej Británii podiel moslimského obyvateľstva dosiahne 8,2 percenta (dnes 4,6 percenta) a v Rakúsku 9,3 percenta (dnes šesť percent).

Počet moslimov v Spojených štátoch porastie a ich podiel na celkovom počte obyvateľov dosiahne 1,7 percenta oproti necelému percentu dnes. Bude to znamenať, že moslimovia sa v USA stanú rovnako početní, ako sú dnes židia alebo kresťania.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |