Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Moskva a Peking spoločne odpovedia na PRO USA - chelemendik.sk

 

Moskva a Peking spoločne odpovedia na PRO USA

2020-06-02  (20:43)

 - Moskva a Peking spoločne odpovedia na PRO USA


 

   
       

 

 

Rusko a Čína spoločne odpovedia na rozmiestnenie USA systému globálneho PRO v Ázii. Tajomník BR Ruska Nikolaj Patrušev po rokovaniach v Číne vyhlásil o želaní strán koordinovať svoje konanie v tejto sfére. Podobnú pozíciu zverejnili po prvýkrát.

Predtým Moskva vyhlásila, že berie do úvahy uistenia amerických partnerov o nenacielení ázijského PRO proti Rusku. Peking sa vyjadril úprimnejšie. Nepresvedčujú ho argumenty USA o tom, že systém PRO sa buduje výnimočne na obranu Japonska a Južnej Kórey pred raketovou hrozbou zo strany Severnej Kórey. Čína vidí, že USA urýchlene budujú vôkol nej ázijský segment PRO. Práve čínske a ruské rakety budú potenciálnym terčom amerických rakiet Patriot na japonských lodiach vybavených systémom Idjis. Oddiaľ plynie aj spoločné hľadanie adekvátnych odpovedí na konanie USA, je presvedčený politológ Andrej Vinogradov:

- Otázka spočíva nielen v tom, kedy a v akej podobe sa rozmiestni systém PRO, ale v tom, aká bude odpoveď na toto konanie. Ak sa Rusku a Číne podarí dohodnúť o spoločnom konaní proti už vybudovanému systému PRO, odrazí perspektívy rozvoja situácie v regióne.

Podľa vyhlásenia tajomníka BR Ruska Nikolaja Patruševa sa počas vyriešenia tejto úlohy zohľadnia aj záujmy tých hráčov, ktorí sú predstavení v Ázijsko-Tichooceánskom regióne. Nazval predovšetkým Japonsko a Južnú Kóreu. Môžeme predpokladať, že téma ázijského PRO USA sa posúdi už na prvých schôdzkach vedenia Ruska s novými lídrami týchto krajín. Paralelne konať bude podľa všetkého aj Peking v kontaktoch so svojimi ázijskými partnermi.

Pritom aj Tokio aj Soulu aj Canberre, ktorí povolili rozmiestniť u seba ázijský systém PRO USA, nebude zbytočné využiť skúsenosť Poľska, Česka a Rumunska. Tieto partneri USA si nevšimli znepokojenie Moskvy ohľadne rozmiestnenia na ich území rakiet a radarov amerického PRO v Európe. Keď Rusko upozornilo, že na odpoveď môže rozmiestniť na severozápade krajiny svoje najnovšie balistické rakety Európania sa zamysleli o tom, nakoľko bezpečná je ich vlastná bezpečnosť.

Situácia sa môže zopakovať aj v Ázii, ak Tokio, Soul a Canberra budú ignorovať spoločné znepokojenie Moskvy a Pekingu s konaním USA v budovaní ázijského segmentu globálneho PRO. Rusko-čínske konzultácie o otázkach strategickej bezpečnosti v Pekingu dali presný signál – strany začínajú koordinovať svoje konanie.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |