Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Mocenskí predstavitelia Líbye vyhlasujú o prímerí a znovu bombardujú povstalcov - chelemendik.sk

 

Mocenskí predstavitelia Líbye vyhlasujú o prímerí a znovu bombardujú povstalcov

2020-05-25  (10:38)

 - Mocenskí predstavitelia Líbye vyhlasujú o prímerí a znovu bombardujú povstalcov


 

Mocenskí predstavitelia Líbye ukončili bojové operácie voči povstalcom. Dnes to v Tripolise vyhlásil minister zahraničných vecí krajiny Musa Kusa. Informoval takisto, že zároveň s ukončením paľby, začína vláda urýchlene  rokovať s opozíciou a preberá ochranu nad všetkými cudzincami nachádzajúcimi sa na území štátu a zahraničnými aktívami. Minister sa okrem toho obrátil na medzinárodné spoločenstvo s výzvou, vyslať do Líbye komisiu vyšetrujúcu okolnosti, ktoré priviedli k ozbrojeným zrážkam.

A ako túto informáciu komentuje expertka ruského Ústavu orientalistiky Irína Zviageľská:

-Takú rýchlu reakciu Kaddáfího na rozhodnutie Bezpečnostnej Rady nadiktovali dve príčiny. Prvá – to je snaha nejako zareagovať. Veď je celkom zjavné, že niektoré štáty, napríklad Francúzsko a USA, sa nezastavia pred vojenským zásahom. Druhý moment súvisí s tým, že Kaddáfí chce možno vziať pauzu a rozhodnúť sa, čo ďalej. Ale ak aj dodrží sľub a ukončí paľbu a ak aj zaháji dialóg s opozíciou, nie som presvedčená, že to všetko vyhovie väčšine medzinárodného spoločenstva. Kaddáfí sa už tak diskreditoval ako vládca, že bez jeho odstúpenia sa šanca na vojenský zásah NATO aj tak zachová. Jediné, čo môže Kaddáfí dosiahnuť, aby mu a jeho rodine dali možnosť vycestovať. Ale nevidím možnosť obnoviť situáciu, ktorá bola pred jeho povoleným  útokom na opozíciu.

Predseda výboru Štátnej Dumy RF pre medzinárodné otázky Konstantín Kosačov vyhlásil, že považuje rozhodnutie mocenských predstaviteľov Líbye o ukončení paľby za prejav zdravého rozumu. „Ako sa vraví, je to veľmi dobré, aby sa dalo tomu uveriť. Ale uveriť tomu sa veľmi chce“, - tak komentoval ruský parlamentár vyhlásenie Musu Kusu.

Predstaviteľ Ministerstva zahraničných vecí Francúzska Bernard Valero medzi tým informoval, že Francúzsko sa s opatrnosťou pozerá na rozhodnutie Líbye dodržiavať rezolúciu BR OSN. „Režim Kaddáfího sa zľakol. Ale nezávisle na tom, či Líbya prijme rezolúciu alebo nie, ohrozenie bezpečnosti občanov krajiny pretrváva“, - zdôraznil francúzsky diplomat.

Ako by tomu nebolo, NATO zatiaľ neinformovalo o zmene svojich plánov. Tým viac, že z Líbye prichádza informácia o novom bombardovaní letectvom miest kontrolovaných povstalcami. Podľa jedného z ich lídrov, Kaddáfí svetové spoločenstvo klame.

 

ruvr.ru

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


strelec   |   2011-03-19  (12:21)
64%  
mínus plus
  Z týchto článkov je mi už na zvracanie. Fr., Anglicko a USA sa tam úplne trasú, ďalší držia hubu - Nemecko, Čína, Rusi (čert vie prečo). Všetci majú prostriedky na to, aby vedeli čo sa tam deje a kŕmia a kŕmia ľudstvo, presviedčajú, že je treba vojnu. Argumenty sú sila aj pre blbých - záchrana civilného obyvateľstva!!! Vraždí ho niekto naozaj ? kto? koľko je tých mŕtvych - 25 pri poslednom útoku - to je naozaj genocída. Keď je naozaj genocída v iných Afrických krajinách bežná vec, tak nič, lebo medveď (a nie je tam ropa).Či to myslí Kadaffi vážne a či to dodržuje sa dá ľahko overiť, navrhuje vyslať zástupcov - tak vyslať a rokovať. Keď rozmiestni jednotky do miest, tak to iba svetový zabijaci nevinných civilistov = NATO blokádou vzdušného priestoru urobia masaker. Veď z lietadla to je ako počítačová hra, utrpenie nevnímaš, mieriš, strieľaš, sypeš, zábavka.


MUDr Čech Ján   |   2011-03-19  (14:26)
58%  
mínus plus
  Akú-takú bipolaritu / a teda akú-takú globálnu spravodlivosť/sveta Rusko zapredalo v 89-roku.
Teraz mám pocit, že ju zapredalo / spolu s Čínou a možno Indiou/ druhý raz. Prežívam to, ako určité sklamanie od veľmoci, ktorú / aspoň tí starší/ považovali za tú "spravodlivejšiu".
Je to zrada, a od Ruska tým bolestnejšie.


Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |