Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Mladí Američania už netušia, že bolo Československo - chelemendik.sk

 

Mladí Američania už netušia, že bolo Československo

2020-02-23  (05:20)

 - Mladí Američania už netušia, že bolo Československo


19.8.2010

Washington - Väčšina mladých Američanov, ktorí tento rok nastúpia na vysoké školy, nedokáže písať písaným písmom, e-mail považuje za príliš pomalý, Beethoven je pre ňu pes a Michelangelo počítačový vírus, píše agentúra AFP.

Každoročne zostavovaný zoznam nazvaný Postoje (Mindset) prvýkrát vytvorili akademici Tom McBride a Ron Nief z Beloit College v americkom štáte Wisconsin prvýkrát v roku 1998. Pôvodne len chceli upozorniť na to, ako rýchlo zastarávajú informácie, ktoré sa považujú za všeobecne známe.

Veľmi rýchlo sa však zoznam zmenil na populárny ročný dôkaz toho, ako sa veci menia.

Vo svojom prvom zozname McBride a Nief zistili, že mladí narodení v roku 1980 poznali len jedného pápeža - Jána Pavla II., ktorý na pápežský stolec zasadol v roku 1978 a zomrel v roku 2003.

Pre tých, ktorí sa narodili o rok neskôr a na zoznam sa dostali v roku 1999, nikdy neexistovala Juhoslávia.

A ako vyplýva z tohtoročného zoznamu, pre študentov, ktorých v roku 2014 čaká bakalársky titul, nikdy neexistovalo Československo a Fergie nie je britská vojvodkyňa, ale speváčka.

Ján Pavol II.
Ján Pavol II. bol pre ročník 1983 jediným pápežom

Nief a McBride na každom zozname pracujú rok. Vŕtajú sa v novinách, časopisoch, literárnych dielach a ďalších zdrojoch z roku, keď sa nastávajúci vysokoškoláci narodili. "Potom to predložíme každému 18-ročnému vysokoškolákovi, ktorý je ochotný sa nám venovať a čakáme na tú špecifickú chvíľu prázdneho pohľadu v očiach, ktoré sa k vám obrátia, keď dotyčný nemá ani tušenie, o čom hovoríte," povedal Nief.

Ročník narodený v roku 1983 si v osemnástich Sarajevo spájal s vojnovou zónou - nie s hostiteľstvom olympiády - a nemal tušenie, čo je to kopirák. Pre ročník 1984 bol cudzím pojmom apartheid v JAR a pre narodených o rok neskôr je "banánová republika (Banana Republic) len obchod, nie bábkovou vládou v Latinskej Amerike".

Mnohí si pri prechádzaní zoznamu začnú pripadať starí, dokonca aj 25 či 26-roční.

"Ešte pred dvoma rokmi sa pár študentov učilo písať na písacom stroji, ale iní z ich ročníka už ani netušili, že spoločnosť IBM niekedy písacie stroje vyrábala," uvádza Nief.

Len zopár tých, ktorí vlani získali titul bakalára, si vie uviazať kravatu a väčšina netuší, že Irán a Irak spolu viedli vojnu. A tí, ktorí získali titul tento rok, vôbec nevedia, že Nemecko bolo niekedy rozdelené. Sú presvedčení, že na olympiádach odjakživa súťažili profesionálni športovci a v lietadlách sa nikdy nesmelo fajčiť.

Zdroj: aktualne.cz


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Oracle 911   |   2010-08-19  (18:01)
50%  
mínus plus
  Amerika, náš veľký vzor. No vlastne je to vzorom pre elity nemal by byť ním aj pre nás.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |