Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ministerstvo zahraničných vecí Ruska: nepokoje v Kyjeve sú výsledkom politiky Západu - chelemendik.sk

 

Ministerstvo zahraničných vecí Ruska: nepokoje v Kyjeve sú výsledkom politiky Západu

2020-06-01  (03:22)

 - Ministerstvo zahraničných  vecí Ruska: nepokoje v Kyjeve sú výsledkom politiky Západu

18.2.2014

Ruské ministerstvo zahraničných vecí  vyzýva opozíciu Ukrajiny aby sa zriekla hrozieb a ultimát a začala viesť zmysluplný  dialóg s vládou s cieľom hľadať cestu ako dostať krajinu z hlbokej krízy

V Moskve si myslia, že vyhrotenie situácie v centre Kyjeva je výsledkom politiky попустительства zo strany západných politikov, ktorí privierajú oči na agresívne konanie radikálnych síl na Ukrajine, píše sa v komentári MZV Ruska.     

„Udalosti na Ukrajine sú priamym výsledkom nedbanlivej politiky  zo strany tých západných politikov a európskych štruktúr, ktoré od samotného  začiatku krízy zatvárajú oči pred agresívnymi skutkami radikálnych síl na Ukrajine a týmto ich podporujú k eskalácií  a provokáciám vo vzťahu k zákonnej vlád. Znovu vyzývame ukrajinskú opozíciu zriecť sa hrozieb  a ultimát a a začať viesť zmysluplný  dialóg s vládou s cieľom hľadať cestu ako dostať krajinu z hlbokej krízy,“ – hovorí sa  v správe. 
O potyčkách medzi radikálnymi aktivistami „euromajdanu“ a špeciálnymi jednotkami polície pred budovou parlamentu v centre Kyjeva informoval v utorok korešpondent RIA Novosti. Podľa jeho informácií, vybuchujú hlukové granáty a taktiež petardy. Na miesto stretov prichádzajú  sanitky. Podľa informácií UNIAN, radikáli hádžu kamene smerom k príslušníkom štátnych orgánov, milícia reaguje streľbou svetelno-hlukovými granátmi. Proti útočníkom bol použitý aj slzný plyn.

Ako sa hovorí v komentári MZV Ruska, bojovníci, ktorých opoziční lídri vyzývali k takzvanému „mierovému  útoku“, bijú a hádžu kamene do milície, podpaľujú automobily, vyplienili lekáreň, zaútočili na hlavný štáb Strany regiónov, zablokovali budovu Vrchnej rady.  „Voči poslancom sú nastoľované ultimátne požiadavky. Opozícia situáciu vo svojich radoch už nekontroluje. Vidíme otvorený výsmech poriadku ba dokonca číreho  zdravého rozumu,“ —  zdôraznili v ruskom MZV.

Od novembra 2013  sa v Kyjeve a v rade ďalších miest konajú protestné akcie. Najprv začali na pozadí „zmrazenia“ procesu eurointegrácie Ukrajiny, potom prerástli do nepokojov po schválení zákonov, trestajúcich prísnejšie účasť na mítingoch. Množstvo zranených behom nepokojov sa počíta na stovky, boli aj obete na životoch. Zákony boli čoskoro zrušené, prezident podpísal amnestiu  pre účastníkov na protestných akciách a taktiež prijal odchod do demisie premiéra a kabinetu ministrov, ktorý bude naďalej plniť svoje povinnosti dovtedy kým sa sformuje nová vláda. Povinnosti premiéra plní prvý vicepremiér Sergej Arbuzov.
Návrat k parlamentno-prezidentskej republike – to je jedna z hlavných požiadaviek opozície, podľa jej mienky to umožní vyriešiť politickú krízu v krajine. Zástupcovia vládnucej Strany regiónov navrhovali vytvoriť dočasnú špeciálnu komisiu pre otázky prípravy a odsúhlasenia projektu  zákona o zmenách v ústave. Opozícia žiadala okamžite zaradiť do hlasovania v Rade akt o navrátení Ústavy z roku 2004.

Zdroj: RIA Novosti


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |