Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Milí Rusi, kedy už prídete do Berlína? - chelemendik.sk

 

Milí Rusi, kedy už prídete do Berlína?

2020-05-28  (03:12)

 - Milí Rusi, kedy už prídete do Berlína?

15.1.2016

Darja Aslamova

S Nemeckom je koniec. Včera večer v Mníchove, v bohatom klobáskovom Bavorsku som zrazu nevedela, či mám plakať alebo sa smiať. Kam sa podeli  bavorské pivárne, v ktorých sa pivnými krčahmi búcha o stôl a hostia sa tu hádajú  o osude Nemecka? Kde sú tie čašníčky s bujnými vnadami v čipkovaných šatách, ktoré flirtujú so spotenými hosťami? V mojej štvrti, v centre mesta  nájdete samé halal reštaurácie a kebabárne. Dokonca aj hotel Goethe patrí Turkom. 

V noci  z pondelka na utorok sa na Odeonsplatz v centre Mníchova zišla malá skupinka „opovrhovaných nacistov“ (tak označujú príslušníkov hnutia Pegida, organizácie, islamizácii Európy, „intelektuálni“  nemeckí novinári),  vystupujúca proti islamizácii Európy  a proti politike „mamy Merkelovej, ktorá pritúlila na svoju hruď jeden a pol  milióna utečencov. Denne  do Mníchova cez Rakúsko pribúda vyše 3-tisíc ľudí.

REUTERS
Demonštranti vystupujú proti utečencom z moslimských krajín, prichádzajúcim do Nemecka 

Tristo pegidovcov bolo chránených  minimálne tristo policajtmi pred približne piatimi tisíckami  rozzúrených demokratov, liberálov a socialistov. Na pozadí vysmievaných „nacionalistov“, liberáli pripomínali skôr esesákov v  Krištaľovú noc, ktorých policajný kordón sotva zadržal. bola to priam schizofrenická noc. Liberáli revali, pľuli, agresívne vyčíňali, púšťali hudbu na plné pecky a  nedávali možnosť pegidovcom povedať ani slovo. Ak by nebolo polície, „nacionalistov“ by roztrhali doslova na kusy.

REUTERS

Chcela som sa porozprávať s liberálmi, prejdúc cez policajný kordón. Zastavil ma unavený policajt so slovami „Radšej nie, lebo vás  zbijú. Akurát vyprovokujete bitku. My ich neudržíme, sú úplne mimo.“  „Ale ja som novinárka a chcem sa porozprávať na obidvoch stranách“. „To sa nepodarí,“ uškrnul sa. „Musíte si vybrať – tam, alebo tam.“

Ukázalo sa, že „nacisti“ sú obyčajní ľudia, vystrašení všetkým  tým, čo sa deje v ich krajine. Bolo  medzi nimi veľa starších Nemcov, ktorí vyrástli v celkom inom Nemecku. A mladí,   sami kedysi migranti. Boli tam Česi, Slováci, Maďari, Chorváti, Rumuni, Rusi, Ukrajinci. 

Дарья АСЛАМОВА

Marina z Kazachstanu sa vydala za Nemca a žije v Nemecku. Manžel je Nemec, mimochodom, bál sa prísť.

„Nemohla som jednoducho zostať doma po tom, čo sa udialo v Kolíne,“ hovorí. Áno, je nás  málo. Len sa pozrite sa na ten šialený dav ľavičiarov. Už im vymyli mozog a stoja tu teraz s idiotskými plagátmi „Mníchov musí byť farebný“. Prečo? My máme na plagátoch „Áno, ste farební, ale hlúpi“. Oni počúvajú bavorskú hymnu  a odpľúvajú si. Neprijímajú nijaké argumenty“.

Vedľa Mariny stojí mladý muž s plagátom: „Naozaj veríte tomu, čo čítate v novinách?“

 „Medzi liberálmi slepí vedú slepých,“ hovorí Sandra, ktorá sem prišla z Rakúska. „Majú až penu pri ústach, keď im začínaš hovoriť jednoduché fakty  o migrácii.  To, že ich  nezvládneme „stráviť“. Že každá kultúra je unikátna a my si musíme zachraňovať tú svoju.  Oni  iba opakujú svoju mantru -  si nacistka, vypadni k svojim. Čo je to za rozhovor?“

Liberálov iniciatívne privážajú autobusmi. Sú zjavne dobre organizovaní. Energická mládež s plagátmi, skandujúca heslá: „Náckovia domov“,  „Vzdelanie pre všetkých. Aj pre migrantov!“.

REUTERS

Postaršia Birgit, Nemka, ktorá odišla z USA: „Myslela som si, že aspoň tu nájdem pokoj. S bielou Amerikou bude onedlho koniec – čaká ich občianska vojna medzi čiernymi a bielymi. Teraz žijem v arabskom a africkom Nemecku. Môj dôchodok je 500 eur, menej než sociálne dávky pre migrantov. Viete, čomu sa venujú migranti v najbližšom tábore priamo tu v Mníchove? Aktívne plodia deti. Iba v jednom tábore je už 400 žien tehotných. Vedia, že s dieťaťom v rukách ich odtiaľto nikto nevyženie. Máme jedinú nádej – Rusko.

„Vieš aký momentálne koluje  v Pegide vtip?“ hovorí mi veselý tajomník organizácie Hartmut Pilch. „Rok 1945. Hrôza! Rusi idú na Berlín. Rok 2015. Milí Rusi, kedy už prídete do Berlína?“  Vieš, pre Nemcov je kľúčové slovo „poriadok“. Putina si vážia pre priamosť a otvorenosť . Je taký, aký je. Putin – posledný Nemec v Európe“.

Дарья АСЛАМОВА

Zdroj: http://www.kp.ru/daily/26478/3348934/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |