Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Mesiáš z Tel Avivu predpovedá apokalypsu na rok 2012 - chelemendik.sk

 

Mesiáš z Tel Avivu predpovedá apokalypsu na rok 2012

2020-05-26  (19:31)

 - Mesiáš z Tel Avivu predpovedá apokalypsu na rok 2012

19.11.2010

Mesiášsky komplex prepadajúci návštevníkov Jeruzalema je psychiatrom dobre známy jav. Tel Aviv, považovaný doteraz za prístav svetskosti a kozmopolitizmu, zrejme už nie je to, čo býval. Tridsaťjedenročný prisťahovalec z Ruska s blond vlasmi , v sandáloch vysedáva na telavivskom trhovisku presvedčený o tom, že je mesiášom, napísala agentúra AFP.

 

"Pred 14 mesiacmi som bol chlap ako ostatní, potom ma ale v Betleheme uštipol had a odvtedy vidím Boha," hovorí a popisuje svoju smrť i zmŕtvychvstanie. Tento telavivský mesiáš sa už stal miestnou postavičkou. Oblasťou jeho pôsobnosti je miesto v susedstve miestnych žobrákov a nezamestnaných. Pre okoloidúcich má ale naliehavú výzvu - majú počítať s tým, že apokalypsa nastane v roku 2012.

O 60 kilometrov ďalej na východ by si ho nikto ani nevšimol. V Jeruzaleme je totiž bežné, že pod ťarchou dojmov prepadajú návštevníci svätého mesta halucináciám a premietajú sa do biblických postáv. "Rozvinie sa u nich psychóza alebo hystéria," hovorí znalec jeruzalemských syndrómov psychiater Grigory Kac.

Najčastejšie vraj postihuje protestantov a medzi nimi zase tých z malých dedín v Amerike alebo Škandinávii. Pochádzajú väčšinou z veľmi pobožných rodín a pred návštevou svätej krajiny necestovali nikam inam. Príznaky netrvajú dlho. "Späť k rozumu ich po niekoľkých dňoch väčšinou privedie malá dávka upokojujúcich liekov," povedal Kac.

Telavivský mesiáš sa vydáva striedavo za Ježiša a Mojžiša. Jeho inšpiráciou sú mystické židovské texty a kabala. Vyzýva k súcitu a predpovedá apokalypsu na rok 2012, pričom pochopenie sa mu nedostáva. "Ľudia ma nenávidia, niektorí ma hryzú, pľuvajú na mňa a chcú ma zabiť. Keď ste mesiášom, musíte sa na to pripraviť," hovorí. Slávny je od leta, kedy bolo uverejnené video zachytávajúce útok urasteného muža v tričku s Dávidovou hviezdou. "Nezranil ma, ochránil ma Boh. Teraz je mi jedno, či ma znovu zbije," hovorí mesiáš.

Aj keď ho nenasledujú zástupy, stúpencov predsa len má. Vedľa neho postáva blondína schovaná za slnečnými okuliarmi, jeho tretia priateľka za necelý rok. Tú prvú rodičia násilím naložili do auta a odišli s ňou. Cez Facebook potom svojho exmesiáša obvinila, že podvádza svoje obdivovateľky a že mu ide len o sex. Tú druhú zase poslali späť do rodného Moldavska, pretože jej vypršalo vízum. "Príde čas, a je už blízko, kedy pre vás bude príliš neskoro na to, aby ste uverili, že to je skutočný Kristus, náš spasiteľ," odkazuje táto verná v e-maili.

 

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |