Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Merkelová visí na vlásku od “politickej smrti” - chelemendik.sk

 

Merkelová visí na vlásku od “politickej smrti”

2020-07-31  (14:55)

 - Merkelová visí na vlásku od “politickej smrti”

22.10.2015

Dnes, keď blízkovýchodná kríza priamo ovplyvňujú európske krajiny, naráža Angela Merkelová na vážne výzvy: stráca moc a prestíž, napísal politický pozorovateľ denníka The Wall Street Journal Johna Vinocura na webe svojich novín

“Merkelová, ktorú redaktori nemeckých vydaní Der Spiegel a FAZ označujú za Matku Terezu alebo Svätú Jeanne – ochrankyňu utečencov, vie, čo je to skutočná pýcha. Blízkovýchodné konflikty sú v Európe na dennom programe, ale Merkelová sa správa tak, akoby jej politika nemala s tým nič spoločné,” domnieva sa Vinocur.

Podľa mienky politológa bolo Nemecko v poslednom desaťročí hlavnou silou v Európe, a Merkelová, ktorá stojí pri kormidle nemeckej politiky, mala všetky možnosti pre zastavenie rozpadu Sýrie a odvrátenie terajší migračnej krízy.

Expert pripomenul, že podľa predpovede má tento rok prísť do Nemecka najmenej milión sýrskych a irackých utečencov. Keď Merkelovej položili počas rozhlasového interview otázku, ako ju napadlo rozkázať Nemecku, aby prijalo neobmedzený počet utečencov, kancelárka sa odvolala na mníchovského arcibiskupa Reinharda Marxa: Myslím rovnako ako kardinál Marx, ktorý povedal, že “Pán nám to dal na tanieri.”

Nemeckí voliči odmietli formulu Merkelovej “Nemecko je morálna superveľmoc” a dávajú prednosť stabilite a bezpečnosti, v súvislosti s čím riskuje kancelárka stratu moci a osobnej autority. Podľa nedávnych ankiet, dodal Vinocur, iba 32% Nemcov súhlasilo s jej výrokom, že Nemecko dokáže stráviť masové prílivy sýrskych a irackých moslimov.

Ďalší politológ, poradca Bergguenova inštitútu Alex Görlach v článku pre Huffinghton Post napísal, že sa Nemecko posúva “doprava”, bokom od hlavnej myšlienky EÚ, ktorú vždy obhajovala Merkelová. Tento princíp spočíva v prekonaní národného citu kvôli vzniku “európskeho človeka” – svetoobčana.

“Merkelová mala za to, že prijatie utečencov, ktorí opustili krajiny spustošené vojnou, je odpoveď na výzvu pre európsky kontinent. Pravdepodobne verila, že schopnosť Nemecka zvládnuť tento problém ukáže, že Európa žije v súlade so svojimi ideálmi. <…> Mnohí Nemci súhlasia s postojom kancelárky a majú za to, že je potrebné pustiť utečencov na určitý čas a poskytnúť im primeranú pomoc, avšak postnárodný projekt, o ktorý sa vždy usilovala Európska únia, krachuje dnes kvôli hádke a ovzdušiu vzájomnej nedôvery medzi európskymi štátmi,” myslí si Görlach.

“Veľká nemecká kancelárka” prehráva tiež v boji s vlastnými voličmi, tiež straníckymi kolegami, a v súčasnosti všetko smeruje k tomu, že Merkelová bude musieť ustúpiť z trónu, dodal analytik. V Nemecku je dnes hrozne vyhrotené ovzdušia, pravicové sily politického spektre toho využívajú a preto je dnes v tejto ťažkej situácii možné všetko.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/merkelova-visi-na-vlasku-od-politickej-smrti/698950

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |