Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Menovú vojnu začala Amerika - chelemendik.sk

 

Menovú vojnu začala Amerika

2021-12-02  (18:54)

 - Menovú vojnu začala Amerika

Menovú vojnu začala Amerika, tvrdí Peking

Čína sa snaží ukázať, že Amerika dolárom tiež zámerne manipuluje.

Spojené štáty boli prvé, kto vypálil prvý výstrel v menovej vojne, a svet si musí dávať pozor na zámernú americkú stratégiu devalvácie dolára (na snímke čínsky premiér Wen Ťia-pao).

 

Uviedol to v zahraničnej verzii oficiálneho čínskeho listu Žen-min ž'-pao šéf ázijského oddelenia Čínskej akadémie vied Li Siang-jang.

Tvrdá reakcia

Li v komentári na prvej strane oficiálneho orgánu Komunistickej strany Číny vyhlásil, že pokračujúce intervencie vyspelých krajín na devízových trhoch podkopávajú globálne hospodárske oživenie.

Peking už predtým upozorňoval, že uvoľnená menová politika Spojených štátov prinesie mladým trhovým ekonomikám sveta vážne problémy, Liovo vyjadrenie je však zatiaľ voči americkej menovej politike najtvrdšie.

Zámerne slabší dolár

Peking reaguje protiútokom na to, že Spojené štáty ho stále dôraznejšie nútia, aby urýchlene uvoľnil výmenný kurz jüanu, ktorý Washington považuje za umelo podhodnotený. Čína sa snaží ukázať, že Amerika svoju menou tiež zámerne manipuluje. "Oslabovanie dolára možno pôsobí dojmom, že ho ovláda trh. V skutočnosti je ovplyvňované veľmi dôraznými a zámernými krokmi, "uviedol Li.

Za kľúčový faktor poklesu dolára označil to, že americká centrálna banka signalizovala prípravy na nové kolo takzvaného kvantitatívneho uvoľnenia menovej politiky, kedy bude ekonomiku podporovať nákupmi dlhopisov a ďalších aktív, čo zvýši množstvo peňazí v ekonomike a oslabí hodnotu dolára.

Motívy za americkou snahou oslabiť dolár sú podľa Lia jasné. Bez slabšieho dolára by Spojené štáty nemali šancu splniť cieľ prezidenta Baracka Obamu zvýšiť americký export do piatich rokov na dvojnásobok. Oslabovanie dolára tiež zvýši infláciu, a to zmierni dlhovú záťaž, ktorá sa Spojeným štátom navŕšila v dôsledku finančnej krízy a ekonomickej recesie, uviedol Li.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |