Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Medvedev varuje pred pretekmi v zbrojení - chelemendik.sk

 

Medvedev varuje pred pretekmi v zbrojení

2020-05-25  (10:25)

 - Medvedev varuje pred  pretekmi v zbrojení


Moskva 30. novembra (TASR) - Ruský prezident Dmitrij Medvedev dnes varoval, že v nadchádzajúcej dekáde by sa mohli začať nové preteky v zbrojení, ak sa Moskva a Západ nedokážu dohodnúť v otázke protiraketovej obrany.

Vo výročnom prejave o stave národa pred poslancami oboch komôr parlamentu Medvedev vyzval na posilnenie spolupráce Ruska so Spojenými štátmi a Európskou úniou.

"V nadchádzajúcej dekáde máme tieto možnosti: buď dosiahneme dohodu o protiraketových systémoch a budeme plne spolupracovať, alebo... sa začnú nové preteky v zbrojení," vyhlásil.

Partnerstvá so západnými štátmi sa budú podľa neho sústreďovať na technologickú modernizáciu Ruska. "Vidím značný potenciál v rozširovaní spolupráce s Európskou úniou a Spojenými štátmi," povedal.

Pokiaľ ide o spoluprácu s EÚ, tá sa podľa jeho slov musí uberať troma smermi: "Po prvé, vzájomná výmena technológií... a praktická podpora zo strany Európskej únie úsiliu Ruska o vstup do Svetovej obchodnej organizácie (WTO). Po druhé, zjednodušenie vízového režimu a úplné zrušenie víz v dohľadnej budúcnosti. Po tretie, výrazné zintenzívnenie profesijných a akademických výmen."

Medvedev poukázal na "bezprecedentne vysokú úroveň spolupráce" Moskvy s Čínou. Táto spolupráca podľa jeho slov napomáha ďalším partnerstvám Ruska na medzinárodnej scéne.

V tom istom prejave ďalej vyzval na zvýšenie sociálnej podpory pre viacdetné rodiny s cieľom riešiť "demografickú krízu", ktorej podľa neho čelí súčasné Rusko.

Podľa šéfa Kremľa bude zvýšená podpora pre rodiny s viac než dvoma deťmi. Vyzval tiež na reformu systému sirotincov.

"V nadchádzajúcich 15 rokoch pocítime dôsledky demografickej situácie z 90. rokov, keď bola nízka pôrodnosť - je to vážna hrozba. Je to problém celého nášho národa," uviedol prezident.

Ako ďalej poznamenal, podľa expertov je jedným z možných riešení demografickej krízy radikálne zvýšenie počtu rodín s tromi a viac deťmi.

"Na technickú modernizáciu nemocníc a zlepšenie schopností lekárov budú vyhradené značné (finančné) zdroje," povedal Medvedev.

Kvôli vysokej miere úmrtnosti a klesajúcej pôrodnosti sa ruská populácia zmenšila oproti svojmu maximu z roku 1991 o približne sedem miliónov obyvateľov. V minulom roku však došlo k miernemu zvýšeniu.

Medvedev predstavil rad opatrení, ktoré by mali viesť k skvalitneniu života detskej populácie. Navrhol, aby rodiny, ktoré splodia tretie dieťa, dostávali od štátu 3000 rubľov (75 eur) mesačne navyše a zadarmo pozemok na stavbu domu alebo chaty.

Prezident ďalej obvinil inštitúcie dohliadajúce na dodržiavanie zákona z prepojenia na organizované zločinecké skupiny a vyzval na zvýšenie trestov za úplatkárstvo.

Medvedev sa vyslovil za reformu v systéme štátnych zákaziek s cieľom obmedziť korupciu. Navrhuje, aby ľudia, ktorým dokážu bratie úplatkov, museli zaplatiť pokutu predstavujúcu stonásobok sumy úplatku.

Najvyšší ruský predstaviteľ ďalej konštatoval, že ak má krajina efektívne fungovať, je potrebné znížiť rozpočtový deficit. V najbližších troch rokoch sa bude podľa vlastných slov snažiť dosiahnuť zníženie inflácie zo súčasných 7,4 percenta na štyri až päť percent.

"Samozrejme, ekonomická situácia je komplikovaná... svoje sociálne záväzky si však splníme. Máme približne päť miliónov nezamestnaných. Od vrcholu krízy klesol (počet nezamestnaných) o dva milióny. To je značný úspech," uviedol Medvedev.

"Nie všetky problémy spojené s krízou (však) boli prekonané, to musíme jasne povedať," dodal.

Zdroj: Reuters, Associated Press, RIA Novosti


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |