Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Medvedev prinesie dynamiku Ruska - chelemendik.sk

 

Medvedev prinesie dynamiku Ruska

2020-05-25  (10:23)

 - Medvedev prinesie dynamiku Ruska


Ján Čarnogurský, právnik, bývalý predseda KDH


V najbližších dňoch zavíta na Slovensko ruský prezident Dmitrij Anatolievič Medvedev a nebude to návšteva z kategórie obyčajných. Pri tejto návšteve si človek nevdojak v duchu zarecituje Kollárov verš "…o mocné tam opri se dubisko…", spomenie si na štúrovcov, spomenie si na legionárov v Rusku, spomenie si aj na komunizmus a človeka zavalí celá vznešenosť aj ťarcha dejín, ktoré nás spájajú s Ruskom.

So žiadnym iným veľkým národom nás nespájajú toľké putá ako s Rusmi. Amerika poskytla našim vysťahovalcom slobodné prostredie. Nemci s nami žili po stáročia. Ruský prezident prinesie so sebou nepochopiteľnú dynamiku svojej krajiny, ktorá nenecháva ľudí ľahostajných. Prezident Medvedev prichádza pri príležitosti výročia oslobodenia Bratislavy a Slovenska. Na Slavíne položí kvety a vyznamená veteránov.

Hroby aj vyznamenania pripomenú geopolitiku nášho priestoru. Ruské víťazstvá upevňovali aj naše postavenie medzi Tatrami a Dunajom a ruské prehry naše postavenie oslabovali. Na Slavíne sú dnes pochované tisíce sovietskych vojakov a už toto číslo hovorí o obetavosti Rusov. Pred 65 rokmi ich nezastavili nemecké opevnenia na Dunaji, dnes s nimi nezatrasú teroristické útoky v Moskve.

Slovensko je dnes členským štátom Európskej únie a NATO, prináša nám to nové príležitosti a nové riziká. Príležitosťou je podieľať sa na budovaní modernej a mierovej Európy a využívať našu znalosť Ruska aj Západu. Rizikom je zatiahnutie do konfliktov, ktoré by nezodpovedali poučeniam našich dejín. Môžeme mať s Ruskom rôzne spory ekonomické a prípadne aj politické, ale nikdy sa nesmieme zúčastniť na obkľučovaní Ruska a nikdy nesmieme poskytnúť naše územie pre rozmiestňovanie zbraní ohrozujúcich Rusko. Ak by sme tak urobili, naši národní buditelia by sa nás zriekli ešte aj z hrobu. Náklonnosť k Rusku nevyžaduje od nás odmietnutie Západu.

Rusko je pre nás dôležitý partner aj z pragmatického hľadiska. Ruský plyn a ropa sú pre nás vždy lacnejšie než plyn a ropa z iných zdrojov. Isteže je dobré mať v zálohe náhradné zdroje, ale najlacnejšie ťažisko dodávok bude len z Ruska. V ruskej zemi sú ukryté všetky prvky Mendelejevovej sústavy ako prírodné suroviny. Z toho hľadiska je Rusko strategickým dodávateľom surovín pre celý svet.

V Moskve je stanica metra Bratislavskaja aj Bratislavská ulica. Juhozápadný rajón Moskvy sa zameriava na spoluprácu s nami. Len treba možnosti využiť. Časopis Mecenat i mir uverejňuje v každom čísle desiatky strán venovaných slovenskej kultúre. Na Moskovskej univerzite majú študenti možnosť študovať slovakistiku. V ruskom umení si Dobro a Krása zachovávajú prevahu nad Zlom a Škaredosťou.

Je toho veľa, čo robí Rusko pre nás zaujímavým. Prezident tohto zaujímavého Ruska prichádza k nám na návštevu. Nech je u nás vítaný.

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |