Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Medvedev: Rusko, vpred! - chelemendik.sk

 

Medvedev: Rusko, vpred!

2020-05-29  (19:32)

 - Medvedev: Rusko, vpred!

Je čas, aby sme pozdvihli Rusko, vyhlásil Medvedev

Ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu opäť vyzýval k modernizácii Ruska, ktoré by sa malo oslobodiť od závislosti na exporte surovín a stať sa veľmocou "na principiálne novom základe".

"Zmeny sú nevyhnutné. Iba na nás samotných závisí, aké bude Rusko pre nás, pre naše deti a vnukov," vyhlásil Medvedev vo svojom druhom výročnom posolstve, prednesenom v Kremli pred členmi vlády a oboch komôr parlamentu. Prezident pripomenul, že dnešné Rusko za svoje postavenie vďačí ešte sovietskej ére, počas ktorej sa zo zaostávajúcej agrárnej krajiny stala veľmoc. Ale táto zdedená infraštruktúra veľmi rýchlo starne.

"Nastal čas, aby sme my, súčasné pokolenie, povedali svoje slovo a pozdvihli Rusko na novú úroveň," vyhlásil Medvedev a vyzval k modernizácii, založenej na demokratických inštitúciách a hodnotách , ktoré by prekonali "chronickú zaostalosť a závislosť na surovinách". Rusko má vsadiť na nové technológie, od "archaickej spoločnosti" prejsť k spoločnosti aktívnych občanov a namiesto nostalgie a predsudkov sa vo svojej vnútornej a zahraničnej politike riadiť pragmatickými cieľmi.

Potlesk sprevádzali prezidentove sľuby skorého zvýšenia dôchodkov, zaistenia bytov pre vojnových veteránov či vytváranie nových pracovných miest pre mestá, ktoré sú závislé na jedinom veľkom podniku , v ktorých žije približne 16 miliónov Rusov.

Prezident v prejave podrobnejšie vyložil svoje tézy, ktoré nastolil už v septembri v článku "Rusko vpred", zverejnenom v internetovom denníku gazeta.ru. Medvedev, ktorému v máji uplynie polovica funkčného obdobia, sa snaží vystúpiť z tieňa svojho predchodcu Vladimíra Putina, ktorého väčšina Rusov stále považuje za najvplyvnejšieho politika aj po odchode z Kremľa do čela vlády.

Analytici a ochrancovia ľudských práv často priznávajú Medvedevovi snahu Rusko demokratizovať. Podľa prevažujúceho názoru ale Medvedevovi chýba skutočná mocenská základňa pre zásadné zmeny štátneho systému.

Bez ohľadu na prezidentove výzvy k demokratizácii sprevádzalo októbrové miestne voľby podľa opozície rozsiahle falšovanie v prospech vládnej strany. A aj keď prezident volá po modernizácii, návrh rozpočtu na budúci rok je podľa komentátorov zameraný najmä na zachovanie sociálneho zmieru v situácii, kedy Rusko prežíva najväčšie hospodárske problémy za posledných desať rokov. Kým v Putinovej ére ruská ekonomika vďaka vysokým cenám ropy a plynu prudko rástla, tento rok sa očakáva pokles ekonomiky približne o 7,5 percenta.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |