Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Medvedev: Proti pašovaniu drog z Afganistanu musí bojovať celý svet - chelemendik.sk

 

Medvedev: Proti pašovaniu drog z Afganistanu musí bojovať celý svet

2020-08-06  (09:37)

 - Medvedev: Proti pašovaniu drog z Afganistanu musí bojovať celý svet
9.6.2010


Zodpovednosť za vypracovanie spoločného kurzu boja s pašovaním drog z Afganistanu by malo prebrať celé svetové spoločenstvo. Vo svojom stredajšom vystúpení ma medzinárodnom fóre v Moskve Výroba drog v Afganistane - výzva svetovému spoločenstvu, to vyhlásil prezident Dmitrij Medvedev.

- O rozsahu tohto nešťastia svedčí ten fakt, že výroba opiátov sa za posledných 10 rokov zdvojnásobila. A hlavným dodávateľom opiátov je Afganistan. Ale geografia šírenia drog sa týka nielen Ruska a susedných jeho krajín, ale aj značnej časti štátov Európy a takisto Kanady a USA. Ale chýbanie účinného boja s drogovým biznisom živí ako ukazuje prax, iné hrozby, predovšetkým žiaľ, také hrozné, ako je terorizmus, - podčiarkla hlava ruského štátu.

Prezident Dmitrij Medvedev zdôraznil, že najviac trpí v dôsledku drogovej závislosti mládež. Na základe hodnotení expertov na svete zomrelo  posledných 8 rokov v dôsledku spotreby afganského heroínu, skoro milión mladých ľudí, ktorí sa nedožili ani do 35 rokov. V Rusku sa drogová závislosť posudzuje ako veľmi seriózne ohrozenie zdravia národu, vyhlásil prezident a informoval, že na zabránenie tomuto zlu sa pripravila a schválila jeho výnosom stratégia štátnej protidrogovej politiky na obdobie do roka 2020.

Svetové spoločenstvo by malo vypracovať spoločný prístup k boju s problémom pašovania drog z Afganistanu, pretože ani samotný Afganistan, ani Rusko a USA tento problém sami nevyriešia.

Ako vyhlásila vo svojom vystúpení na fóre aj hlava Ministerstva zahraničných vecí Ruska Sergej Lavrov, Moskva bude trvať na tom, aby sa afganská drogová hrozba kvalifikovala v BR OSN ako ohrozenie medzinárodného mieru a bezpečnosti. Sme presvedčení, že koordinácia svetového úsilia v boji s pašovaním drog z Afganistanu by sa mala uskutočniť za koordinujúcej úlohy OSN, podotkol minister Lavrov. Je takisto nutné zahrnúť do mandátu medzinárodných síl  na pomoc bezpečnosti v Afganistane aj povinnosť efektívnejšie bojovať s drogovým priemyslom, vrátane likvidácie osevov ópijového maku a heroínových laboratórií. V boji s výrobou drog v Afganistane treba konať takisto rozhodne, ako sa to robí v boji s výrobou kokaínu v Latinskej Amerike, - podčiarkol minister Lavrov.

Zdroj: slovak.ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |