Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Mečiar o opozičných zadkoch - chelemendik.sk

 

Mečiar o opozičných zadkoch

2020-07-06  (21:43)

 - Mečiar o opozičných zadkoch

Mečiar: Z rovnakých zadkov pôjde rovnaký smrad

Bratislava - Zavedením mýta príde Slovensko tento rok o 54 miliónov eur, vyhlásil predseda SDKÚ-DS v nedeľnej diskusnej relácii Slovenskej televízie O 5 minút 12.

"Tento rok prinesú podľa vládnych zdrojov príjmy z mýta 180 miliónov eur, ale keď si zakalkulujeme, koľko zinkasuje firma, ktorá ponúkla najdrahšiu cenu, keď odpočítame zdroje z nálepiek a zníženie spotrebnej dane, tak nám vyjde strata v tomto roku 54 miliónov eur," uviedol Dzurinda.

"Jediný, kto z toho má prospech, je firma, o ktorej vrabce v Bratislave čvirikajú už dlho, dlho, dlho, že pozostáva z mecenášov strany Smer, " podotkol predseda SDKÚ-DS.

Jeho oponent, líder ĽS-HZDS Vladimír Mečiar na margo tejto firmy poznamenal: "Keď ste boli vo vláde, mimoriadne dobre sa im pri vás darilo. Oni iba striedajú politikov v mene svojho zisku, " uviedol Mečiar.

"Podľa všetkých indícií sú to mecenáši politickej strany Smer," vyhlásil Dzurinda. Minister dopravy Ľubomír Vážny sa podľa neho správa ako akcionár neznámej firmy, a nie ako ústavný činiteľ a volený zástupca ľudí.

Mečiar: Postoj k Vážnemu nebol alibizmom

Uplynulý týždeň práve minister Vážny čelil  v parlamente neúspešnému návrhu na odvolanie. Dzurinda potvrdil, že neočakával podporu tomuto návrhu zo strany ĽS-HZDS, hoci práve Mečiar kritizoval Vážneho, že nezvládol zavedenie mýta ani komunikáciu s autodopravcami.

Mečiar odmietol, že by postoj jeho strany k ministrovi bol alibizmom. "Je viac ako polovica januára a v polovici júna vláda končí. Pýtam sa, je vhodné na tieto mesiace vládu rozhadzovať? Vyvolať vládnu krízu?" spýtal sa.

Zároveň obvinil opozíciu, že štrajko autodopravcov spolitizovala. "Prihrievala si na nich polievočku, že zrazu sú priatelia chudobných a podnikateľov, aj keď pre nich nič nespravili," poznamenal Mečiar.

Pripustil však aj to, že elektronické mýto malo mať ako každý systém nábehovú krivku. "Začínam pokusne a pomaly rastiem, toto nebolo urobené, " uviedol predseda ĽS-HZDS.

Dzurinda oponoval, že opozícia má ústavnú zodpovednosť voči občanom, ktorých mýto poškodilo. "Lebo sa ukazuje, že systém je zbabraný, predražený a pre Slovensko nevýhodný," dodal.

Parlament v rámci kompenzácii výdavkov za mýto znížil spotrebnú daň z nafty. Mečiar však zdôraznil, že vláda v tomto polroku určite nepristúpi aj k zníženiu spotrebnej dane z benzínu. "Je to politický problém, nie ekonomický," poznamenal.

Packa musí preč, ale Kaliňák sa zabúda

Na margo opozičného návrhu na odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka za viaceré pochybenia jeho podriadených, vrátane kauzy výbušniny poslanej letecky do Írska, Mečiar podotkol, že tieto veci padajú na hlav policajného prezidenta Jána Packu.

Mečiar a Dzurinda

Keď príležitosť dá, obaja lídri sa vedia na seba usmievať. V nedeľu to tak nebolo. Autor: TASR

Jeho výmenu naďalej považuje za nutnú. "Čím skôr tým lepšie," vyhlásil. Podľa vlastných slov už výhrady voči šéfovi polície niekoľkokrát prezentoval na koaličnej pôde, k výmene nedošlo, lebo Kaliňák si Packu stále bráni. "Vždy sľubuje, že už, už, odvtedy, odvtedy, prejde dátum a zasa sa pozabudne, " povedal Mečiar.

Kauza výbušnina je podľa neho sériou pochybení, ktoré len začínajú tým, že na tento výcvik psov sa dlhodobo využívali civilné objekty. Ďalšie zlyhania vidí v komunikácii medzi policajtom, vežou, lietadlom i jeho odletom. "Tie budú vyhodnotené, dokonca je možné niektoré nechať na vyriešenie nie politikom, ale Generálnej prokuratúre, " povedal Mečiar.

Z rovnakých zadkov rovnaký smrad

Záver diskusie sa niesol v duchu spomínania na minulosť a osobných animozít oboch aktérov.

Mečiar vidí podobnosť nadchádzajúcich parlamentných volieb s rokom 1998 aj v tom, že opozícia neguje všetko, čo sa vláde podarilo.

"Na báze tejto negácie chcú povedať, že sú dobrí alebo lepší. Historická skúsenosť potvrdzuje jedno staré známe ľudové porekadlo: z rovnakých zadkov rovnaký smrad vyjde. Pokiaľ ide o tých istých ľudí, tie isté tváre opakujú tie isté metódy, tie isté rokovania, tie isté gestá, tie isté slová, stále zachraňujú niekoho. Ale kto nás zachráni pred nimi, to nehovoria," povedal Mečiar.

To, že ho Dzurinda označoval za zlodeja, stálo Mečiara podľa vlastných slov "pár rokov života a štyri bypassy". "Kto zneužíval aparát, silu, políciu? Kto deklaroval v zahraničí kroky, ktoré sa nikdy nestali?" pýtal sa Mečiar. "Protiprávne ste zatýkali, protiprávne ste prenasledovali! Čo ešte chcete v politike?" povedal zvýšeným hlasom Mečiar.

"Nuž pán Mečiar, chcem, aby ste v nej vy skončili. Chcem, aby Slovensko znovu bolo slušnou krajinou, keď sa naši mladí budú hrdo ku Slovensku hlásiť. Keď sa na nás nebude svet pozerať s takým dešpektom ako sa pozeralo na Slovensku, keď ste boli predsedom vlády vy. Keď sa tu zabíjalo, keď vaša tajná služba tu prenasledovala slušných ľudí. Keď ste rozkradli republiku slovenskou kapitálotvornou vrstvou. Aby Slovensko nebolo krajinou arogantných papalášov, ale slušnou krajinou. Aby platila slušnosť zo zákona, aby ste konečne naozaj boli donútený ukázať, odkiaľ ste nahrabali na to pueblo v Trenčianskych Tepliciach," vrátil mu Dzurinda.

Mečiar podotkol, že jeho vila Elektra je rodinným domom, a nie pueblom, a okrem nej nič nemá.

Zdroj: pravda.sk

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |