Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Mečiar: HZDS dovládne s SNS - chelemendik.sk

 

Mečiar: HZDS dovládne s SNS

2021-12-02  (18:49)

 - Mečiar: HZDS dovládne s SNS

Mečiar: HZDS dovládne s SNS, aj so zaťatými zubami

BRATISLAVA. Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko chce dovládnuť do budúcich parlamentných volieb v súčasnom zložení vládnej koalície, so Smerom-SD a SNS. "Istú korektnosť voči sebe zachovávame, aj keď so zaťatými zubami," zhodnotil dnes súčasnú situáciu v koalícii predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar v diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Mečiar berie podľa vlastných slov koaličného partnera - SNS, ako "rodného brata", lebo si ho nevyberal a "bol daný". Podľa Mečiara sa pod vzťahy jeho strany a SNS podpísali rôzne škandály zo strany národniarov, akými boli napríklad netransparentné tendre. "Medzi nami začal dialóg trochu inak. A Slotov štýl je taký, že kde mal dať on vecnú odpoveď, prechádza do osobného riešenia," zhodnotil Mečiar, ktorý nechcel komentovať nedávne vyjadrenia Jána Slotu na svoju osobu.

"Bolo nešťastné zobrať SNS a Slotu do vládnej koalície, zmenila sa veľmi negatívne politická kultúra," skonštatoval ďalší diskutér predseda SMK Pál Csáky. "Slota je taký dobrodruh v slovenskej politike, ktorý hovorí niečo iné, primitívnu protimaďarskosť používa ako určitú dymovú clonu, pričom mu ide o osobné veci s pozadím ekonomických cieľov," zhodnotil Csáky.

Mečiar sa podľa jeho slov chystal dať spolu s koaličnými partnermi - Smerom-SD a SNS, "na frak" Csákyho reakciám okolo slovenského jazykového zákona na európskej úrovni. "Ale po tom vyjde jeden koaličný partner a oznámi svetu, že sa pripravuje slovensko-maďarská vojna. A je po našej diplomatickej ofenzíve... Objektívne nám poškodil," povedal Mečiar o Slotovi a priznal, že šéf národniarov robí vo viacerých prípadoch v slovensko-maďarskej politike medvediu službu.

Mečiar verí, že sa ĽS-HZDS po budúcoročných parlamentných voľbách dostane nielen do Národnej rady SR, ale aj do vlády. V stranách súčasnej slovenskej opozície však nevidí budúcich možných partnerov. "Dzurindovci donesú okrem samých seba tie isté názory, tie isté koncepcie. Nič nové nenosia pre toto obdobie," vyhlásil Mečiar a dodala, že KDH programovo stagnuje už od prípravy odchodu z funkcie jeho donedávneho lídra Pavla Hrušovského. "Obavy z pána Csákyho sú veľmi veľké, že prinesie vysokú mieru nacionalizmu...aj on, aj Bugár," povedal Mečiar. "Išiel by som do vlády, a také je rozhodnutie, s Robertom Ficom, kedykoľvek. Vieme sa dohodnúť a vieme stabilizovať vývoj. Nemáme žiadne uznesenie, ani negatívne ani pozitívne o Jánovi Slotovi. Je to otázka vývoja jeho osoby, jeho strany," povedal Mečiar o budúcom možnom vstupe do koalície so SNS.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |