Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Matovičov mat nultým ťahom - chelemendik.sk

 

Matovičov mat nultým ťahom

2020-05-25  (10:12)

 - Matovičov mat nultým ťahom
Peter Javůrek | 28. júla 2010  19:03

Pravidlá šachu nepoznajú prípad, že by niekto mohol dostať mat ešte pred samotným začiatkom partie. Pravidlá politiky, zdá sa, áno. Matovičov mat nultým ťahom je skvelé otvorenie. Poráža totiž naraz hneď viacerých hráčov – vrátane toho, kto s ním prišiel.

Vláda, ktorá ešte ani nedostala mandát od parlamentu, prechádza svojou prvou krízou. Situácia, v ktorej bude dianie v Národnej rade SR závisieť od ťažko čitateľných rozmarov (programových či iných?) štyroch Obyčajných ľudí, je všetko, len nie obyčajná. Od včera začína byť dosť jedno, či Igor Matovič a jeho traja kolegovia aj po treťom auguste zostanú v radoch vládnej koalície, či sa vydajú na nezávislú dráhu, alebo – aj to je možné – či sa stihnú rozdeliť, pričom znezávislie Matovič a zvládnejú ostatní traja.

Každopádne, v prípadoch, že budú hlasovať s vládou, bude môcť na Slovensku z pochopiteľných príčin populárny argument o kupovaní poslancov vyťahovať opozícia. Pri príležitostiach, keď si Obyčajní opäť raz s mediálnym treskom postavia hlavu, bude tento argument zasa v rukách priaznivcov vládnej koalície. Či tak, či onak, dôveryhodnosť inštitúcie slovenského parlamentu to posilní asi len veľmi ťažko.

Za bežných okolností sa z politikov podobného razenia stávajú bleskovo politické mŕtvoly. U nás nie sú bežné okolnosti. Dve zavedené strany, SDKÚ a KDH, nevyužili štyri roky v opozícii na posilnenie svojich ďalších šancí, ale naopak, stratili. Volebný výsledok Mostu Bélu Bugára bol síce lepší, než mnohí očakávali, lenže vo svojich prvých voľbách ešte svojou silou nedokázal celkom nahradiť SMK. A tak sa tradiční partneri, ak chceli docieliť zmenu vlády aj napriek vlastným slabším výsledkom, uspokojili s angažovaním nevypočítateľnej kométy zvanej SaS.

Slová niektorých pozorovateľov o tom, že za neriadené strely na kandidátke SaS môže amaterizmus strany – napríklad preto, lebo s Obyčajnými ľuďmi neuzavrela písomné dohody – znejú až príliš láskavo. Vedenie štátu nie je trenažér pre samoukov. V prípade havárie sa program nevráti do počiatočného bodu: krajina a päť miliónov jej obyvateľov musí pokračovať ďalej.

Naozaj zvláštna situácia. Pri pohľade na hlavné črty programu novej vlády bolo možné konštatovať, že premiérka Iveta Radičová nechce pôsobiť ako priama pokračovateľka druhej vlády Mikuláša Dzurindu. Pri pohľade na najnovšie dianie je namieste obava, že v parlamente koalícia začne presne tam, kde v roku 2006 skončila. A Matovič v tom nie je sám. Politika je, čo sa zodpovednosti týka, obojsmerná mrcha: ten príslovečný nevábny predmet nepadá len zhora nadol, ale aj naopak.

Zdroj: nazory.pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


danica   |   2010-07-29  (15:46)
50%  
mínus plus
  NAZOV CLANKU JE VELMI TREFNY! :O)
Zeby sucasna vladna koalicia predsa len vytvorila rychlostny rekord? LEN SA PO NICH ZAPRASI...?


filip911   |   2010-07-29  (21:03)
50%  
mínus plus
  Matovič je taký Ľupták v modernejšom vydaní . Ťažko odhadnúť čo spraví, po tomto prebudení z ideálov do reality.


Mildo   |   2010-08-04  (18:11)
50%  
mínus plus
  Ano,za normálnych okolnosti sa stáva takto konajúci politik politická mrtvola,ak sa dá vôbec v tomto prípade hovoriť ,že dotyčný je politikom.Myslím,že konanie tohoto pána bude gradovať.


Mildo   |   2010-08-04  (18:11)
50%  
mínus plus
  Ano,za normálnych okolnosti sa stáva takto konajúci politik politická mrtvola,ak sa dá vôbec v tomto prípade hovoriť ,že dotyčný je politikom.Myslím,že konanie tohoto pána bude gradovať.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |