Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Matka teroristky Asijalovej: u nás doma hidžáb nenosia - Záujem Asijalovej o radikálny islam je úplnou neočakávanosťou dokonca aj pre jej matku - RUVR.RU - chelemendik.sk

 

Matka teroristky Asijalovej: u nás doma hidžáb nenosia - Záujem Asijalovej o radikálny islam je úplnou neočakávanosťou dokonca aj pre jej matku - RUVR.RU

2019-12-06  (14:56)

 - Matka teroristky Asijalovej: u nás doma hidžáb nenosia - Záujem Asijalovej o radikálny islam je  úplnou neočakávanosťou dokonca aj pre jej matku - RUVR.RU

Matka teroristky Asijalovej: u nás doma hidžáb nenosia

 

   
       

 

 

Na Dmitrija Sokolova, muža Naidy Asijalovej, ktorá vyhodila do povetria volgogradský autobus, vyhlásili federálne pátranie. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že práve on je zodpovedný za prípravu teroristického činu a vybavenie samovražednej atentátničky.

Záujem Asijalovej o radikálny islam je medzitým úplnou neočakávanosťou dokonca aj pre jej matku. Sama o tom porozprávala v interview pre Hlas Ruska.

Podľa Ravzat – matky Naidy Asijalovej – táto bola od samého detstva pomerne uzavretá. Naida odišla po absolvovaní kultúrneho vzdelávacieho učilišťa v Machačkale za prácou do Moskvy. Z metropoly niekedy volala domov. V Moskve sa Naida vydala za Turka. Ale keď sa začala kríza, muž odišiel do vlasti a Naida zostala v Rusku. Na otázky matky, ako sa jej žije, odpovedala budúca samovražedná atentátnička krátko. A o nejaký čas oznámila, že sa opäť vydáva – tento raz za Rusa, ktorý prijal islam. Naida nezoznámila matku s novým manželom. Život Naidy sa medzitým už radikálne zmenil, rozpráva jej matka:

- U nás doma hidžáb nenosia, ja ho nemám rada. Naida povedala: „Nosím hidžáb“. Stále som sa hnevala – načo je Ti to treba. „Modlím sa, - hovorila, - všetko som nechala, modlím sa“. Ja som ale nevedela, ako sa modlí. Odkiaľ som mala vedieť, čo robí. U nás doma také nie je. Nemám ju veď iba jednu. Mám ešte dve dievčatá, obe sú vydaté, majú rodinu. Sú iné. Prečo vyrástla inou, to neviem.

Podľa slov Rózy Mačajevovej – človeka, ktorý dobre pozná rodinu Naidy Asijalovej, Ravzat je čestná a pracovitá žena. Samotná Naida sa v škole úspechmi nevyznačovala. Rada sa pritom pekne obliekala. To, že Naida sa nakoniec stala teroristkou, je hanbou pre celý okres, domnieva sa Mačajevová.

S tým, že zločin Asilalovej je čiernou škvrnou pre celý okres, súhlasí aj hlava tejto administratívy Dagestanu Pachrudin Magomedov:

- Chcel by som za seba osobne a za všetkých obyvateľov Gunibského okresu vyjadriť hlbokú sústrasť rodinám zahynutých, všetkým tým, kto utrpel v tomto hroznom teroristickom čine. A ako sa na to pozerajú v Gunibe – pravdaže s bolesťou.

Teroristický čin vo volgogradskom autobuse sa udial v pondelok 21. októbra. Sila výbušného zariadenia činila približne 600 gramov v trotylovom ekvivalente. V dôsledku explózie zahynulo 6 osôb a 40 bolo ranených. Na mieste činu boli nájdené dokumenty Naidy Asijalovej, o ktorej aj predtým vedeli, že má styky s extrémistami. Výbušné zariadenie vyrobil pravdepodobne muž Asijalovej – Dmitrij Sokolov, známy vo vachchabistických kruhoch ako Abduldžabar.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |