Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Marine Le Penová o spojenectve s Ruskom - chelemendik.sk

 

Marine Le Penová o spojenectve s Ruskom

2020-01-20  (06:24)

 - Marine Le Penová o spojenectve s RuskomUž tradične panuje predstava o tom, že európska pravica, najmä tí, ktorých mainstreamové médiá označujú za krajnú pravicu, zaujímajú antikomunistické, protiruské pozície (taký je názor aj samotných ruských komentátorov). V jednom zo svojich posledných rozhovorov pre zahraničných novinárov Marine Le Penová, ktorá stojí na čele francúzskeho Národného frontu nečakane vyjadrila svoje proruské sympatie. Vyhlásila, že dobré vzťahy s touto krajinou sú jedinou alternatívou ku štruktúram EÚ, ktoré postupne dusia suverenitu štátov a k hegemonistickej pozícii USA.
„Rusko je súčasťou našej civilizácie. Máme spoločné korene, bohatú históriu veľkého priateľstva (...) Musíme sa obrátiť tvárou k Rusku a rozvíjať ekonomické a energetické partnerstvo. Myslím, že studená vojna, ktorú Amerika spustila voči Rusku, sa rozšíri aj smerom na Európu. Veľkú Európu, ktorá s Ruskom spolupracuje v partnerskom duchu (...) Mám na mysli celú Európu. Predovšetkým treba úzko spolupracovať s Ruskom“.
Le Penová vychádza predovšetkým z geopolitickej situácie. Keď hovorí o „veľkej Európe“, nemá na mysli Európu regiónov, riadenú z Bruselu nadnárodnými štruktúrami EÚ, ale Európu suverénnych štátov, o ktorých hovoril ešte generál a prezident Charles de Gaulle – Európu od Atlantického oceánu, po Ural. Le Penová vyhlásila, že cieľom jej strany je vystúpenie Francúzska z NATO, pozastavenie Šengenských dohôd, vystúpenie Francúzska z eurozóny – všetko toto preto, aby sa premyslela likvidácia EÚ a tiež partnerská spoluprácu s Ruskom.  Preto odpor k nadnárodným štruktúram EÚ, ktoré obmedzujú a postupne likvidujú suverenitu členských štátov  (jednotná mena, otvorenie hraníc) a sľub vystúpenia Francúzska z nich – je jeden z postulátov francúzskeho  Národného frontu.
Druhý postulát je antiamerikanizmus. Už tradične americkí a európski pravicoví konzervatívci, nezávisle od krajiny, z ktorej pochádzajú, zaujímajú protikomunistické a protiruské pozície. Studenú vojnu a politiku Ronalda Reagana vnímajú v kategóriách zápasu dobra so zlom a Sovietsky zväz (alebo putinské Rusko ako následníka jeho imperializmu) ako Ríšu zla. Francúzsky národný front sa však nezaraďuje k tejto tradičnej pravici (na rozdiel od NF, v období, keď na čele stál otec Marine - Jean-Marie Le Pen). Dá sa skôr zaradiť v kontexte tzv. novej pravice alebo tretej cesty. Jasne to vidieť na príklade vzťahu k USA  a najmä vojenským a ekonomickým symbolom ich globálneho dominovania -  NATO a Svetovej banke. Od samého začiatku, teda ešte pod vedením Jean-Marie Le Pena, bol NF proti členstvu Francúzska v nadnárodných štruktúrach. Súčasná líderka Frontu je rovnakého názoru, teda že Amerika využíva Severoatlantickú alianciu ako nástroj stáleho zápasu proti Rusku, aj po skončení studenej vojny, rozpadu ZSSR a faktickej, hoci nie „západnej“ demokratizácie tejto krajiny.
Dôsledkom týchto dvoch postulátov je obrátenie sa k Rusku ako jedinej dosiahnuteľnej alternatívy týchto nadnárodných štruktúr. Le Penová, odvolávajúc sa na De Gaulla, zdôrazňuje, že Rusko je súčasťou Európy a zostáva jeho prakticky posledným suverénnym prvkom, ktorý má váhu na medzinárodnej scéne. Okrem toho, poukazuje aj na dlhú históriu spolupráce medzi týmito dvoma krajinami ( aj v období vlády cára aj počas druhej svetovej vojny), ako i na ekonomické výhody, ktoré môžu z tejto spolupráce vyplývať.
Až potiaľto sa všetko zdá jasné a prosté. Horšie už veci obstoja s tvrdením o spoločných civilizačných prvkoch. Ťažko tu poprieť, že Rusko predstavuje osobitnú, oddelenú „eurázijskú“ civilizáciu. Rozumie sa, že spoločné prvky majú oba štáty – ruský aj európsky (západný). Napríklad kresťanstvo, ktoré je základom jedného i druhého štátu. Avšak z civilizačného a kultúrneho hľadiska sa východné kresťanstvo veľmi líši od západného (Kyjevská Rus prijala kresťanstvo z Byzancie, nie z Ríma, čo ďalej veľmi ovplyvnilo rozvoj kultúry, politický systém, systém hodnôt, ako i  slávny „národný duch). Kto by si chcel prehĺbiť svoje poznatky, nech si prečíta Hungtingtona, Gumiľova, Dugina alebo Solženicyna.
Videnie Marine Le Penovej je nesporne veľmi pozoruhodné, hoci sa jej dá vyčítať absencia reálnych základov, a teda aj spornosť istých momentov. Tento pohľad smeruje proti EÚ, čo sa bude páčiť euroskeptikom, proti Amerike, čo sa zapáči všetkým odporcom globalizmu a nadnárodných systémov politickej, vojenskej a hospodárskym kruhom  a pritom je proruský, čo sa zapáči... najmä istým kruhom v samotnom Rusku, ktoré sa spoliehajú na to, že európske štáty sa odvrátia od USA a začnú užšie spolupracovať  s Moskvou (napríklad  rusko-nemecká spolupráca). Keď ale berieme do úvahy európske reálie a pevnosť terajšieho európskeho poriadku, realizácia  takéhoto videnia je málo pravdepodobná.

Zdroj: inosmi.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


erika   |   2013-07-31  (10:52)
50%  
mínus plus
  Marine Le Penová má moje sympatie.
Na rozdiel od mnohých mužov, ktorí sedia v parlamentoch a vo vládach štátov EÚ, jej pohľad je jasný a jej vízia spojenectva Európy s Ruskom je príťažlivá.
Nezabúdajme však na mužov v politike. Tí každú víziu lepšieho sveta vymenia za hodinky s vodotryskom a liace pevne v rukách.
Luxus a moc zastrú aj ten najbystrejší zrak a urobia z osobností servilných panákov, ktorým z úst padá jedna fráza za druhou.
V záujme udržania tejto chabej ilúzie moci, a z toho plynúceho luxusného života, ktorú im poskytujú voľby, zapredávajú svoje presvedčenie a stávajú sa vyznávačmi odstrašujúceho Orwellovského videnia sveta.Orwellova vízia priam hrôzostrašného sveta prevrátených hodnôt je desivá.
V Rusku vidím nádej pre Európu. Nádej na vymanenie sa z pokryteckého zväzku, kde si partneri nedôverujú, navzájom sa sledujú a odpočúvajú a nezriedka aj vydierajú.
Snaha včleniť do našich zákonov podporu pre zvrhlosť, perverznosť každého druhu, prístup k drogám a hlavne podpora deštruktívneho a agresívneho paktu Nato je dlhodobo zničujúca.
Dostávame sa do kolotoča zmien, ktoré sme nikdy nechceli.
Keď slová strácajú svoj pravý význam, je na čase prehodnotiť, či by nebolo lepšie mlčanie.
V dobe, keď vojnoví zločinci dostávajú ceny mieru, je najvyšší čas zobudiť sa a opustiť ten ekonomický a morálny Titanik.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |