Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Marine Le Pen: EÚ je nahá a trasie sa od vetra globalizácie - chelemendik.sk

 

Marine Le Pen: EÚ je nahá a trasie sa od vetra globalizácie

2020-01-25  (09:55)

 - Marine Le Pen: EÚ je nahá a trasie sa od vetra globalizácieEurópska únia prežíva dôsledky politických rozhodnutí sedemdesiatych rokov minulého storočia. Práve vďaka týmto rozhodnutiam boli národy vydané napospas veľkým finančným organizáciám a veľkým nadnárodným spoločnostiam, myslí si francúzska politička Marine Le Pen.
Ako sa zmenila ekonomická a politická štruktúra Európskej únie po kríze? Ako Európa prežíva následky „strašných politických rozhodnutí, ktoré sa v posledných rokoch prijali?

Pani Le Pen, ďakujem vám za to, že ste súhlasili s týmto rozhovorom. Ako sa podľa vás zmenila politická situácia v Európe po kríze? Existujú v súčasnosti nejaké nové vektory politického a ekonomického vývoja vo Francúzsku?

Myslím si, že situácia sa veľmi zmenila. V súčasnosti dochádza k výraznému oživeniu národov. Nakoniec začíname odmietať nezmyselnú myšlienku „sovietskej“ Európskej únie, založenej na voľných ekonomických vzťahoch; na tom, že víťazí ten najsilnejší, na zrušení prirodzenej ochrany, ktorú národ zabezpečuje. Únie, založenej na voľnom pohybe a masovej migrácii. Ďalšie európske voľby, ktoré sa budú konať prakticky o rok, budú podľa mňa v Európe znamenať ozajstný prelom, pretože politické strany, také ako je moja, ktoré sa dosť skepticky stavajú k EÚ a vystupujú za národnú suverenitu a obranu národných ideálov, budú dobrí účastníci volieb. A to je nádejné.


Mohli by ste uviesť paralely medzi súčasnou ekonomickou a politickou situáciou v Európe a tým, čo sa odohrávalo v dvadsiatych a tridsiatych rokoch minulého storočia? Dajú sa nájsť nejaké styčné body?

Áno aj nie. Áno preto, lebo dnes prežívame dôsledky strašných politických rozhodnutí, ktoré boli prijaté v sedemdesiatych rokoch. Práve pre tieto riešenia boli národy vydané napospas veľkým finančným organizáciám a veľkým nadnárodným spoločnostiam. Dnes sme sa kvôli politickým lídrom stali otrokmi. Národy ako Španielsko, Portugalsko, Taliansko, Francúzsko a Grécko pracujú dnes preto, aby mohli splatiť dlhy veriteľom, a nie preto, aby žili a zlepšovali životnú úroveň. Takto sa nám berú potrebné páky slobody: monetárne, rozpočtové, územné, legislatívne. A všetko sa to deje oveľa rýchlejšie, než sa zdá.


Požiadali ste francúzskeho prezidenta, aby organizoval referendum vo Francúzsku o vystúpení z EÚ. Je podľa Vás takéto opatrenie nutné a možné?

Predovšetkým treba pamätať na to, že v roku 2005 Francúzi úplne „nedemokraticky“ v referende odmietli európsku ústavu. No politická elita, pravicová strana Hnutie za národné zjednotenie a ľavicová Socialistická strana spoločne túto ústavu odhlasovali a vnútili ju národu. Myslím si, že Francúzi ako národ veľmi dávno nepovedali svoj názor na novú „sovietsku“ EÚ. Preto sa ich treba opýtať, čo si myslia. Treba prestať učiť celý svet demokracii. Pretože my sami ju nemáme. Dnes namiesto demokracie máme oligarchiu. Oligarchovia riadia našu krajinu proti vôli francúzskeho národa. Potrebujeme referendum. Prečo práve teraz? Žiadala som organizovať referendum v januári 2014, pretože teraz stojíme na križovatke. Práve teraz sa musíme rozhodnúť.
Bulharsko a Rumunsko sa v januári 2014 majú stať rovnocennými členmi EÚ, takže na našom území sa môže celkom legálne usadiť približne 10 až 12 miliónov Rómov. Naša krajina je veľmi príťažlivá pre tento typ obyvateľstva. V januári 2014 rýchlosť realizácie reforiem bude mimoriadne vysoká, politika tvrdej ekonomiky ubíja náš systém sociálneho zabezpečenia, našu ekonomiku, ktorej tempo sa nielen spomalilo, ale sa znižuje. Ak budeme čakať, situácia s eurom dosiahne absurdný bod. Táto mena skončila úplným fiaskom. Naďalej ju však zachraňujeme a vlievame desiatky a stovky miliárd na úkor tých, ktorí naozaj potrebujú tieto miliardy na život. A prostriedky na pomoc tým, ktorí ju potrebujú, sa neuvoľňujú.


Aká je podľa vás budúcnosť EÚ? Prečo Francúzsko musí byť proti vstupu nových členov? Prečo je nevýhodné rozširovanie Európy? Kto tým najviac prehráva?

Po prvé, neexistuje jediný pozitívny faktor pokiaľ ide o stále rozširovanie EÚ v jej súčasnej podobe. Vystupujeme proti akýmkoľvek novým členom, pretože nám záleží na priateľských vzťahoch s našimi susedmi a nechceme, aby zažili to isté, čo sme museli zažiť my. To je to najdôležitejšie. Európa by však mohla byť širšia, ak by bola reč o  Európe, ktorú tvoria slobodné a suverénne národy. Ak by v Európe dominovala spolupráca, potom by  sa ťahala od Brestu po Vladivostok. Európsky kontinent by sa mohol zjednotiť na základe jasnej politiky, ktorú by si rôzne národy slobodne vybrali a krajina by mala mať možnosť rozhodnúť sa, či ju chce nasledovať, alebo nie. V súčasnosti sa však EÚ vyvíja celkom iným smerom. Dnes vstup každého nového štátu v skutočnosti iba zhoršuje situáciu iných členov EÚ, pretože sme nútení znova a znova vyhradzovať a dávať im peniaze, milióny, miliardy. Ale nové bohatstvo nevytvárame.


V súčasnosti mnohí hovoria, že filozofia multikulturalizmu je mŕtva. Existuje priama závislosť medzi imigráciou a nezamestnanosťou, ktorá je dnes mimoriadne vysoká vo Francúzsku, v Nemecku a všeobecne v Európe?

Vo Francúzsku na nás za takéto vyhlásenia podali na súd. Napriek tomu stále pripomíname, aká je realita. Samozrejme, multikultúrna spoločnosť je multináboženská. Nedávno sme boli svedkami demonštrácií na námestí Trocadero v Paríži, dnes nepokojov v Štokholme. Zvýšenie počtu teroristických útokov, ktorých sa dopúšťajú islamskí fundamentalisti to denne dokazuje. Musíme reagovať čo najrýchlejšie, pretože situácia je veľmi zložitá. Či je multikulturalizmus mŕtvy? Vôbec, zatiaľ nie. Dúfam však, že jedného dňa sa budeme riadiť zdravým rozumom v tejto otázke. Imigrácia priamo súvisí so zhoršením bezpečnosti a, samozrejme, aj s nezamestnanosťou. Niektorí ľudia si neuvedomujú, že trh práce je trh, ktorý sa reguluje dopytom a ponukou. Čím viac ľudí sa snaží nájsť si prácu v krajine, ktorá nevytvára pracovné miesta, tým viac sa zvyšuje nezamestnanosť a znižujú sa mzdy.

Je pravda, že  tento rok bola vo Francúzsku zaznamenaná rekordná úroveň nezamestnanosti?

Áno. Ale skutočné čísla sa taja, pretože 8 miliónov Francúzov v skutočnosti nepracuje alebo pracuje v nevhodných podmienkach. Majú síce prácu na polovičný úväzok, alebo si privyrábajú, ap., to však  na uživenie nestačí.


Hovorí sa, že bez práce je v Európe najmä mládež a nie dôchodcovia?

Prirodzene. Keď má krajina vysokú nezamestnanosť, trpí ňou hlavne mládež, ženy a tzv. „mladí starci“. Ak má vo Francúzsku človek 45 rokov a stratil prácu, má veľmi malé šance na to, že si nájde novú. Je to naozaj katastrofa. A smutné je najmä to, že naši vodcovia sa snažia napraviť situáciu rovnakými opatreniami, aké nás priviedli do tejto žalostnej situácie.

Je pravda, že zákony a ideológia sú príčinou všetkých problémov vo Francúzsku a v Európe?

Prepáčte, nepochopila som vašu otázku.


Je pravda, že zákony a ideológia sú príčinou...

Príčinou všetkých problémov je ideológia Európskej únie. Reč je o globalistickej ideológii, podľa ktorej trh, ani obchod nesmú byť ničím obmedzené, nijako regulované a nesmú mať nijaké prekážky. Konkurencia, aj keď je nečestná sa stáva skúšobným kameňom všetkých ekonomických a ľudských vzťahov. A to je skutočná tragédia. Pozrime sa na súčasný svet a na preteky nadnárodných spoločností, na súčasnú zmenu na otroctvo. Spočiatku nadnárodné spoločnosti prišli do východnej Európy, potom sa pracovná sila stala príliš drahou, a tak sa vydali do Číny a Bangladéšu. Kam pôjdu teraz? V akých podmienkach budú pracovať muži a ženy v týchto spoločnostiach? Všetci sme boli svedkami požiaru v Bangladéši. Čo keď donútia pracovať deti, aby sa zbavili neutíchajúceho smädu po  bohatstve? Ekonomiku  asi netreba riadiť, som proti riadeniu ekonomiky, ale treba ju regulovať. Ekonomika musí byť slobodná, ale bez zneužívania, bez extrémov, bez nasycovania neukojiteľných chúťok rôznych podnikateľov.


Prečo mnohí hovoria, že neexistuje veľký rozdiel v politike pravicových a ľavicových strán? Vychádza politika Sarkozyho, Chiraca, Hollanda narovnako?

Áno!


Súhlasíte s tým?

Prirodzene. Náš minister vnútra, socialista, nastúpil do funkcie a vyhlásil, že bude pokračovať v imigračnej politike Sarkozyho. Imigračná politika: 200-tisíc legálnych imigrantov a možno rovnaký počet nelegálnych. Viete si to predstaviť? Na Francúzsko sú to obrovské čísla. Pokiaľ ide o ekonomiku, socialisti robia rovnakú politiku z jednoduchého dôvodu: všetky riešenia sa prijímajú tu, v Bruseli. Brusel  každý mesiac  rozdáva príkazy: vy budete robiť to a vy toto. A naši politici, ľavicoví, aj pravicoví poslušne panáčkujú a starostlivo plnia všetky požiadavky EÚ v dôchodkovej reforme, regulácii pracovného trhu, zvýšení daní a zavádzaní tvrdej ekonomiky. Vychádza nám z toho, že už nemáme politické vedenie. U nás vládnu technokrati, ktorí plnia politické direktívy, vnucované Európskou úniou.


Dajú sa dnes zachovať ľavicové alebo pravicové hodnoty?

Iné hodnoty nie sú. Už dávno. Nič iné ich nezadržiava, okrem myšlienky likvidácie národov. Už viac neveria v národný štát. Neveria vo vlasť, v národnosť, národ. Pre nich sme  všetci iba výrobcovia alebo spotrebitelia. Sú presvedčení, že všetci sa musíme zúčastňovať na svetovej masakre zvanej globalizácia. My v to neveríme. Veríme v národ, národnosť, hranice. V strategický štát, ktorý môže zasiahnuť, keď nebezpečenstvo ohrozuje národ, alebo, keď dôležitý sektor ekonomiky môže zobrať cudzí štát. Ako iste viete, pravica i ľavica teraz usporiadala grandiózny výpredaj Francúzska. Hlavným zákazníkom je Katar, malá bohatá krajina, ktorá podporuje teroristických islamistov z celého sveta. Vidíte, že náš zápas je veľmi dôležitý. Zápasíme nielen o Francúzsko, ale o našu civilizáciu, naše hodnoty, ktoré môžu zmiznúť. Veď civilizácie tiež umierajú, my však  na to veľmi často zabúdame.

Podporujete daňovú politiku prezidenta Hollanda a zvýšenie daní, ktoré iba zhoršujú situáciu?

Samozrejme, že nie. Takáto politika rozvracia strednú triedu. Za tridsať rokov z našej krajiny, ktorá patrila k najbohatším na svete, krajiny s jedným z najlepších sociálnych programov, urobili rozvojovú krajinu. Krajinu, kde deti žijú horšie než ich rodičia. Preto som kategoricky proti takejto politike.  Musíme si však uvedomiť, že žijeme v úplne absurdnej situácii, keď sa nijako neobmedzuje politika poskytovania sociálnych dávok imigrantom, vrátane nelegálnych. Nelegálny imigrant prichádza do Francúzska a má väčšie práva než Francúz. O imigrantov sa starajú bezplatne, kým Francúzi musia platiť. Tretina Francúzov sa nemôže o seba postarať, lebo na to nemá prostriedky. Imigrantom sa poskytuje sociálne bývanie a 1,5 milióna Francúzov stojí v rade na takéto bývanie. Imigranti nám prerastajú cez hlavu. Hodnoty sa prevracajú z nôh na hlavu. Ale politika mrhania, úplatkárstva pokračuje. Trpia však tí, ktorí pracujú, ale je ich čoraz menej.

Je Francúzsko konkurencieschopné?

Francúzsko nemôže byť konkurencieschopné. Predovšetkým pre svoju menu. Kurz eura je nadhodnotený o 30%. Takýmto spôsobom celá produkcia, ktorú vyrábame, je prakticky o 30% drahšia než výrobky našich konkurentov.  Problém nespočíva v hodnote pracovnej sily, ani v systéme sociálneho zabezpečenia. Sociálny systém sa má vzťahovať iba na tých ľudí, ktorí majú francúzske občianstvo. Tento problém je vyvolaný predovšetkým našou menou. A práve preto som za to, aby sa štátom EÚ vrátili ich národné meny a zriekli sa eura. Euro opäť dokázalo svoju neschopnosť.

Môže Francúzsko zostať konkurencieschopné, ak uzavrie hranice?

Prirodzene. Každá krajina by sa mala chrániť. Nie však stále, nie od všetkých  a nie vo všetkých oblastiach. Hraničná kontrola si vyžaduje chirurgickú presnosť. Zavádzame kvóty, clá v závislosti od tých sektorov ekonomiky, ktoré si vyžadujú byť chránené. Aj Spojené štáty, Čína si chránia svoje hranice. Kanada a Brazília tiež. Všetky veľké štáty sveta si chránia svoje hranice. Je len EÚ, ktorá je celkom nahá a trasie sa od zlého vetra globalizácie. Existujú ideologické príčiny ochrany vlastných hraníc. Francúzsko odjakživa obchodovalo s celým svetom. Odkedy však otvorilo svoje hranice, ekonomický rast sa znížil na nulu a v tomto roku boli zaznamenané záporné ukazovatele. Hranice štátu sú to isté, čo okná a dvere vášho bytu.  Ak ich zatvárate, ešte to neznamená, že nebudete prijímať hostí a žijete v izolácii. Máte na výber: otvoriť, zatvoriť alebo pootvoriť dvere. Sami sa môžete rozhodovať komu alebo čomu otvoríte dvere a čomu nie. A práve v tom spočíva princíp suverenity a slobody národa.


Otázka o spolupráci s Moskvou a Ruskom. Suhlasíte so súčasnou medzinárodnou politikou vo vzťahu k Rusku?

Nie. Myslím si, že práve EÚ podlieha vplyvu USA. Je to smutné, pretože Francúzsko, ktoré pod vedením De Gaulla viedlo politiku  nepripojenia, v súčasnosti ide úplne v stopách americkej politiky. Vedie sa však nejaká studená ekonomická vojna, akoby v obrátenom garde, zo strany USA proti Rusku. Vidí sa mi hlúpe plniť všetky požiadavky USA v záujmoch Európskej únie. Takáto politika úplne protirečí záujmom Francúzska. Naopak, potrebujeme zlepšovať vzťahy s Ruskom, vytvárať viac projektov spolupráce v rôznych oblastiach, vrátane energetiky a inovácií. Máme sa navzájom čo od seba učiť. Súčasnú politiku studenej vojny vo vzťahu k Rusku treba ukončiť.

... Myslím si že takýmto správaním treba pohŕdať. Pán Dominique  Venner bol veľký francúzsky intelektuál (Dominique  Venner - francúzsky esejista, historik . Dňa 21. mája 2013 sa zastrelil pred oltárom katedrály Notre Dame v Príži počas bohoslužby, ktorá musela byť evakuovaná. V texte uverejnenom na jeho blogu niekoľko hodín pred udalosťou s názvom „La manif du 26 mai et Heidegger“ vyzýval na verejné symbolické akcie za „zobudenie z ospalosti“ vysvetliac, „že vstupujeme do čias, kedy slová musia byť preverené činmi“. Napísal v ňom, že manifestujúci proti homosexuálnym manželstvám nemôžu ignorovať realitu afro-magrebskej imigrácie a že ich boj sa nemôže obmedziť na odmietnutie manželstiev gayov, nebezpečenstvo spočíva podľa neho vo veľkom premiestňovaní populácie Francúzska a Európy. Pozn. prekl.) Žiaľ, takýchto ľudí je na svete málo. Bol ochrancom života, nádeje  a každodenného politického boja. Bol ozajstným vlastencom, ktorý v 78 rokoch spáchal samovraždu na mieste, ktoré si veľmi vážil, pretože Katedrála Notre Dame symbolizovala pre neho ideály Francúzska. Pozoruhodné je, že bol ateista. Akt, ktorý spáchal, posledný politický čin, samovraždu pre ktorú sa rozhodol, aby obrátil pozornosť francúzskeho národa na to, čo môže onedlho stratiť. Myslím si, že jeho samovražda sa dá pripodobniť k antickému hrdinskému činu. Je to čin dôstojný, hoden úcty. A vysmievať sa z neho, ako to urobilo napríklad  Femen, je jednoducho hlúpe. (Femen – extrémistická ukrajinská Feministická skupina FEMEN, ktorá sa preslávila tým, že jej členky zásadne protestujú s odhaleným poprsím. Pozn. prekl.)


Z toho vychádza, že si jeho čin vážite? Niektorí ľudia hovoria, že je neetické podporovať takéto činy.

Nepovedala som, že si vážim jeho čin. Vážim si ho ako človeka, ktorý prostredníctvom tohto strašného činu chcel opäť otvoriť Francúzom oči. Napísal politický manifest. Nebol blázon, ale bystrý a  múdry človek. V jeho manifeste sa hovorí o dominancii imigrantov. Francúzi musia pochopiť, že politika masovej imigrácie, zámeny pôvodného obyvateľstva, ktorá sa vedie vo Francúzsku a v Európe, môže viesť k zániku Francúzska. A ja tento názor podporujem. Musím smutne skonštatovať, že sa rozhodol pre výstredný čin, ale spáchal ho zo šľachetných pohnútok.


Čo sa týka protestnej akcie skupiny Femen v chráme Notre Dame, nezdá sa vám, že Francúzsko a Európa stratili svoje morálne princípy? Nie je Femen symbolom tejto straty?

Existuje veľa iných symbolov straty týchto princípov a zdravého rozumu našej spoločnosti. FEMEN je jedným z nich. Myslím si však, že prijatie zákona, na základe ktorého je štát pripravený zveriť telo dieťaťa dvom otcom alebo dvom matkám, oveľa názornejšie ilustruje stratu týchto princípov z hľadiska straty svedomia, než existencia FEMEN.

Pani Le Pen, ďakujem vám za rozhovor.


Rozhovor viedla komentátorka TK Rossija-24 Alica Romanova.
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |