Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Marine Le Pen: Ak ma zvolia, vyvediem Francúzsko z NATO - chelemendik.sk

 

Marine Le Pen: Ak ma zvolia, vyvediem Francúzsko z NATO

2019-11-28  (20:32)

 - Marine Le Pen: Ak ma zvolia, vyvediem Francúzsko z NATO

21.4.2014

 
16. apríla 2014 v Štrasburgu Marine Le Pen poskytla exkluzívne video interview pre autorský portál ruského spisovateľa a slovenského politika Sergeja Chelemendika www.chelemendik.sk o budúcnosti sveta a Európy.


Ponúkame vám úryvky z tejto besedy.


 Sergej Chelemendik:

 Ako hodnotíte súčasnú situáciu v Európe z hľadiska vojny a mieru?


Marine Le Pen:

Keď sa zakladala Európska únia, hovorili nám, že budovanie Európy je budovanie mieru. Teraz zisťujeme, že je to vojna – vojna na ekonomickom fronte, vojna v podobe sociálneho dumpingu, vojna obrazov, vojna fotografií, vojna televíznych obrazoviek, kde jedni sú prezentovaní ako zaháľači, ďalší ako stúpenci totalitarizmu, tretí ako zlodeji. Prirodzene, s takouto Európou nesúhlasíme.
Prirodzené je aj to, že nemôžeme mlčať ani o role, ktorú zohralo európske spoločenstvo na Ukrajine.
Európska únia dávala Ukrajine falošné sľuby ohľadne toho, že Ukrajina bude môcť stať sa jej súčasťou.
Európska únia momentálne vedie ozajstnú studenú vojnu s Ruskom. A to je pre nás tiež neprijateľné.


Sergej Chelemendik:

Ste jediná významná politička Európy, ktorá verejne podporila pozíciu Ruska v ukrajinskej otázke. Nedávno ste sa rozprávali na túto tému v Moskve s predsedom Štátnej dumy Sergejom Naryškinom. Ako na to reagujú vaši kolegovia, iní európski politici?


Marine Le Pen:

Moja pozícia dostala do dosť komplikovanej situácie francúzske médiá a francúzskych politikov. Všetky tieto udalosti sa zhodovali časovo s predvolebnou kampaňou do Európskeho parlamentu. Veľmi chceli, aby na televíznych obrazovkách ukázali Európanom ukrajinský národ, túžiaci po slobode, túžiaci po členstve v Európskej únii, ale ide o to, že to všetko sa deje práve v čase, keď mnohé národy chcú vystúpiť z Európskej únie.
Častokrát sme zastávali pozíciu, proti ktorej namietala francúzska politická trieda.
Napríklad sme jasne a jednoznačne vystúpili proti intervencii v Líbyi a všetci teraz vidia, aká hrôza panuje v Líbyi; zreteľne a jednoznačne sme sa vyjadrili proti intervencii a zásahom v Sýrii a reálna situácia v tejto krajine svedčí o tom, že sme mali pravdu. Sme jediná politická sila vo Francúzsku, ktorá zastáva podobné pozície – založené na pragmatizme, umiernenosti, na zohľadnení historického rozvoja. Skúsenosť ukazuje, že často práve takáto sila, ktorá osamote háji svoj názor, má pravdu.

 

 Sergej Chelemendik:

 V tejto súvislosti mám otázku - pozícia Francúzska v spomínaných dvoch posledných vojnách bola prakticky zhodná s pozíciou Ameriky, ktorá sa aktívne podieľala na týchto udalostiach. Môže sa teraz pozícia Francúzska meniť v súvislosti s udalosťami na Ukrajine, ktoré v prípade horšieho scenára rozvoja môžu prerásť do vojenského konfliktu v plnom rozsahu na území Európy?

 

Marine Le Pen:


Je treba konštatovať, že v súčasnosti Francúzsko sa pridržiava línie NATO. Ak má zvolia, vyvediem Francúzsko z NATO. Pretože v súčasnosti Francúzsko stratilo svoj vlastný hlas. V súčasnosti sa kompletne prispôsobujeme a plníme príkazy, prichádzajúce z Washingtonu. Niekedy príkazy prichádzajú z Washingtonu, niekedy z Berlínu, Francúzsko akoby rozťahujú medzi príkazmi, prichádzajúcimi raz z Washingtonu, raz z Berlínu.

Berúc do úvahy súčasnú orientáciu Francúzska, to, že Francúzsko jednoducho kopíruje pozíciu Washingtonu, existujú seriózne obavy ohľadne toho, ako sa Francúzsko môže zachovať v situácii s Ukrajinou. Z môjho pohľadu, jediným mierovým riešením otázky je federalizácia Ukrajiny so zachovaním jej celistvosti, tak, aby maximálna autonómia bola poskytnutá regiónom Ukrajiny, ktoré si to prajú.

 

 Sergej Chelemendik:

Chcel by som podporiť tento názor. Federalizácia — v tej podobe, v akej je predstavená zo strany Ruska, - v súčasnej situácii predstavuje jediné východisko z prakticky začínajúcej občianskej vojny, ktorá môže prerásť do väčšieho vojenského konfliktu, čo môže fakticky vyhodiť Európu do vzduchu. Otázka o pozícii Francúzska ako člena NATO: môže byť nejakou inou, alternatívnou? Môže pomôcť odvrátiť možný výbuch v Európe, ktorý hrozí, že vznikne v dôsledku situácie na Ukrajine?


Marine Le Pen:

Nemyslím si, že vedúce osobnosti Francúzska v súčasnosti majú dostatok jasnovidectva a odvahy, aby ovplyvnili rozvoj situácie tým smerom, o ktorom hovoríte. Myslím si, že vláda Nemecka môže do väčšej miery ovplyvniť túto situáciu, berúc do úvahy ten faktor, že Nemecko bude hájiť svoje záujmy, а Nemecko vždy háji svoje záujmy, predovšetkým ekonomické.

 

Sergej Chelemendik:

Ale predsa len, ak existuje nejaká zlá vôľa - nebudem upresňovať koho, z kontextu nášho rozhovoru je jasné, kto môže stáť za takouto zlou vôľou - vrhnúť proti sebe európske národy vo vojne, vrhnúť s pomocou ukrajinskej otázky a ďalej rozvíjať konfrontáciu vo vnútri Európy, - čo môže byť postavené proti takejto zlej vôli ?

 

Marine Le Pen:

Jediná sila, ktorá môže zabrániť podobnému vývoju udalostí, to sú patriotické strany európskych krajín. Tie strany, ktoré zreteľne a jasne vystúpili proti ekonomickej globalizácii, vyjadrili sa proti zavedeniu jednotnej európskej meny, ktoré vystupujú za to, aby každý národ si zachoval svoju tvár, svoje hodnoty, svoje kultúrne základy. Práve tieto sily vystupujú ako hlavná sila, ktorá bojuje za priateľstvo medzi slobodnými, suverénnymi národmi. Práve ony môžu vytrhnúť národy našich krajín zo stavu letargie, do ktorého ich dostali médiá s pomocou USA a takzvaných európistov, slepých stúpencov európskej integrácie. Iba tieto strany môžu zabrániť vonkajším silám realizovať ich stratégiu. Udalosti na Ukrajine z môjho pohľadu sa nedejú náhodou v čase tesne pred voľbami do Európskeho parlamentu. Mám taký pocit, že máme dočinenia s požiarníkmi-pyromanmi, ktorí sami zapálili požiar, a potom pribehli so svojimi hadicami. Nie je to náhodná zhoda okolností.

 

Sergej Chelemendik:

Chcem sa Vám poďakovať, pani Le Pen, za toto zaujímavé interview a popriať v mene mnohých našich čitateľov a divákov veľa úspechov francúzskemu Národnému frontu, strane, ktorá naozaj chce mier v Európe, ktorá chce meniť Európu tak, aby žila a existovala naďalej, pretože, ako neraz hovoril aj Jean-Marie Le Pen, otázka dnes stojí práve tak - ide o existenciu Európy. Je to hamletovská otázka: byť alebo nebyť... 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |