Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Máme najvyšší čas, aby sme sa začali učiť po maďarsky - chelemendik.sk

 

Máme najvyšší čas, aby sme sa začali učiť po maďarsky

2020-02-05  (08:08)

 - Máme najvyšší čas, aby sme sa začali učiť po maďarsky

 

Bratislava 18. februára 2010 (TASR) - Europoslanec Jobbiku Csanád Szegedi a predseda extrémistického a fašistického Jobbiku vo svojom rozhovore pre Hospodárske noviny zo dňa 18. 2. 2010 dokonale odkryl karty maďarského šovinizmu. Jeho závažné tvrdenia bohužiaľ nie sú len jeho osobnými výpoveďami.

Slováci by si mali uvedomiť, že tento človek nie je okrajovou osobou politického spektra Maďarska. Okrem toho, že je europoslanec, je predstaviteľom strany, ktorá krátko pred maďarskými voľbami predstavuje tretiu najsilnejšiu politickú stranu v Maďarsku a na základe prieskumov verejnej mienky predkladá názory takmer jednej pätiny Maďarov.

Približne 60% Maďarov sa stotožňuje s rovnako extrémistickými a populistickými názormi Fideszu. Obidve tieto strany zohrajú v budúcom vývoji nášho južného suseda kľúčovú úlohu.

Maďarsko budú po parlamentných voľbách viesť takí politici, ktorí tvrdia, že: - musíme brať do úvahy používanie maďarského jazyka ako druhého štátneho jazyka, v opačnom prípade majú Maďari právo na autonómiu, - Slováci nikdy neboli štátotvorným národom, ani v súčasnosti ním nie sú, - máme najvyšší čas, aby sme sa začali učiť po maďarsky.

Prepojenie Jobbiku so stranou Fidesz je viac ako očividné. Hoci sa Orbán v rámci budovania si vhodného imidžu pred zahraničím zbytočne formálne dištancuje od Jobbiku, fakt je, že obidve politické strany uzavreli dohody o spolupráci vo viac ako 100 samosprávach.

Jobbik je v skutočnosti do volieb "zatajeným nemanželským dieťaťom Fideszu". Netreba brať na ľahkú váhu, že extrémizmus a sklony k fašizmu začínajú čoraz viac presakovať do najvyšších vrstiev maďarskej politiky. Je to realita, ktorú potvrdzuje aj štúdia budapeštianskeho ústavu Political Capital, ktorú zverejnil týždenník HVG a z ktorej vyplýva, že Maďarsko je na čelnom mieste štátov, v ktorých sa akceptuje a šíri extrémizmus.

SNS je presvedčená, že SR by nemala prehliadať maďarský extrémizmus, až fašizmus. Na najbližšom rokovaní NR SR navrhneme, aby k vyjadreniam europoslanca a predstaviteľa Jobbiku zaujala stanovisko NR SR. Takisto sme presvedčení, že adekvátnou odpoveďou na vývoj v Maďarsku by mala byť jednota a súdržnosť Slovákov a tá by sa mala prejaviť aj pri hlasovaní o Vlasteneckom zákone.

Podpredsedníčka NR SR a prvá podpredsedníčka SNS Anna Belousovová


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |