Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Mali by si Rómov vziať k sebe domov - chelemendik.sk

 

Mali by si Rómov vziať k sebe domov

2020-05-28  (13:53)

 - Mali  by si Rómov vziať k sebe domov

Sarkozy: Luxemburčania by si mali Rómov vziať k sebe domov

SITA, ČTK 

Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy zaútočil na členku Európskej komisie, ktorá skritizovala politiku vysťahovávania Rómov. Odkázal jej, nech si príslušníkov tohto etnika zoberie do svojho rodného Luxemburska.
Proti vysťahovaniu Rómov z Francúzska sa už viedlo niekoľko demonštrácii.

Reagoval tým na ostré slová Viviane Redingovej, podľa ktorej sa vláda v Paríži správa voči Rómom "hanebne".

"Povedal, že sa len riadil európskymi reguláciami a francúzskymi zákonmi. Francúzsko je v tejto veci bezúhonné, ale ak si ich chcú Luxemburčania vziať domov, nemá s tým žiadny problém," citoval Sarkozyho slová senátor Bruno Sido z prezidentovej strany Únia za ľudové hnutie (UMP). "Povedal tiež, že naša politika je správna a vysvetlí ju zajtra (vo štvrtok). Je škandalózne, že Európa takto reaguje na kroky, ktoré robí Francúzsko," dodal Sido v narážke na Sarkozyho štvrtkovú cestu do Bruselu, kde sa zúčastní na neformálnom summite EÚ.

Prezident reagoval na utorkové Redingovej slová, ktorá má v Európskej komisii na starosti rezort spravodlivosti. "Osobne som pobúrená situáciou vo Francúzsku, ktorá vytvára dojem, že ľudia sú deportovaní z členskej krajiny Európskej únie len na základe ich príslušnosti k určitej etnickej menšine. Myslela som si, že takéto niečo už po druhej svetovej vojne neuvidím," vyhlásila a dodala: "Čo je veľa, to je veľa!" Komisárka tým reagovala na opatrenia Sarkozyho vlády, ktorá začala v posledných týždňoch tvrdý boj proti rómskym imigrantom.

Francúzsky štátny tajomník pre európske záležitosti Pierre Lellouche zas označil slová eurokomisárky za "nevhodné pochybenie". Takto podľa Lellouche nemožno hovoriť na adresu takého štátu, ako je Francúzsko. "Podobné pochybenie je nevhodné. Trpezlivosť má svoje hranice," reagoval Lellouche na slová komisárky pre spravodlivosť, základné práva a občianstvo.

V dôsledku júlových zrážok medzi Rómami a políciou sa francúzsky prezident na adresu rómskej menšiny vyjadril, že predstavuje bezpečnostný problém a prisľúbil odstránenie 300 ilegálnych táborov imigrantov a vykázanie všetkých, ktorí porušujú zákony Francúzska. Od 28. júla už úrady vyhostili z krajiny asi tisícku Rómov.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |