Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Majiteľka cestovky: Slováci sú na maďarských priechodoch šikanovaní - chelemendik.sk

 

Majiteľka cestovky: Slováci sú na maďarských priechodoch šikanovaní

2019-08-13  (09:18)

 - Majiteľka cestovky: Slováci sú na maďarských priechodoch šikanovaní

 

Šikanujú ich maďarskí colníci na hraničnom priechode Letenye – Goričan. „S takýmto prístupom sa náš prepravca stretáva od začiatku turistickej sezóny. Stáva sa, že i keď je autobus s našimi klientmi už pred samotnou hraničnou závorou, tak si ho aj 40 minút nikto nevšíma. Potom však začína doslova nedôstojná kontrola našich vodičov, ktorá často trvá aj celú hodinu,“ uviedla Gregová s tým, že pri tom nezáleží, či je autobus na vstupe, alebo na výstupe z Chorvátska.

„Samozrejme, berieme do úvahy, že príslušníci maďarskej colnej stráže si plnia iba svoje pracovné povinnosti, ale je nepochopiteľné, prečo vodiči autobusov s našimi klientmi im musia ukazovať obsah peňaženiek, vysvetľovať prečo pri vstupe na územie Maďarska použili jeden hraničný priechod a pri výstupe druhý, ukazovať im pracovnézmluvy

 a podobne. Pritom sa stáva, že colník sedí rozvalený vo svojej miestnosti a vodiči mu neustále musia niečo prinášať a ukazovať,“ dodala Gregová. Zdôraznila tiež, že podľa mnohých vyjadrení sprievodcov, delegátov i samotných cestujúcich v autobusoch sa príslušníci pasovej kontroly, ale predovšetkým colníci správajú k šoférom, ktorí prevážajú slovenských klientov povýšenecky, ba dokonca arogantne a s náznakmi určitého šikanovania.

 

Podľa Gregovej neobstojí ani argument, že maďarským úradom ide o bezpečnosť a ochranu

 životov a zdravia cestujúcich v spomínaných dopravných prostriedkoch. „Opak je pravdou. Po takýchto takzvaných kontrolách sú vodiči i samotní cestujúci poriadne vystresovanía vzhľadom na zložitejšiu logistiku nástupných a výstupných miest v Chorvátsku spôsobí každá hodina navyše predĺženie cestovania do neskorých nočných hodín s posunom plánovaných časov príchodov z, alebo na dovolenku. V dnešnej dobe sú všetci cestujúci veľmi citliví na zvýšený diskomfort, zbytočné straty času a to už vôbec nehovorím o tom, že takéto kontroly sa dejú aj v noci a aj v autobusoch, kde sú malé deti,“ poznamenala riaditeľka cestovnej kancelárie ďalej. Pripomenula, že v dnešnej dobe, keď sú už obe krajiny súčasťou Schengenského priestoru je takýto postup minimálne nepochopiteľný.

 

Situácia komplikuje život nielen nám, ale podľa mojich informácií na tomto hraničnom priechode sa týka všetkých slovenských dopravcov. Preto som sa rozhodla osloviť listom mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Maďarskej republiky na Slovensku Antala Heizera. Verím, že jeho osobná zaangažovanosť pomôže vyriešiť túto zbytočnú nepríjemnosť,“ uzavrela Gregová.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Oracle 911   |   2011-07-25  (23:37)
62%  
mínus plus
  Nikto nespadne na zem múdry, ale hlupákov akoby zhadzovali, no a občas dopadnú na miesta colného úradu.


juri   |   2011-07-26  (16:40)
55%  
mínus plus
  To áno, ale prečo všetkých zhadzujú do Maďarska ? ( To samozrejme nie je pravda, je to koordinovaná akcia a je možná iba kvôli šovinistickej výchove v rodinách a školách. )


Oracle 911   |   2011-07-26  (17:49)
50%  
mínus plus
  Juri, pravda žiaľ.


juri   |   2011-07-26  (21:37)
50%  
mínus plus
  O tej výchove a prostredí, v ktorom Maďari vyrastajú to je žiaľ pravda, je to temer nezvratná situácia a musíme si to uvedomovať. Východisko pre nás, Slovákov je iba v budovaní národného sebavedomia a súdržnosti. Popri uvedomení si vierolomnosti našich južných susedov. Na druhej strane, podľa genetických výskumov, polovica Maďarov sú etnickí Slováci (to ním ich robí mentálne najbližších spomedzi všetkých našich slovanských susedov) a na tom sa dá stavať. Odlišujú sa os nás hlavne fúzmi. Prvoradé je sebavedomie a uvedomenie si vlastnej morálnej prevahy. My sme v práve, od nás prevzali usadlý spôsob života, kresťanstvo a v neposlednom rade manželky (po prehratej vojne s Bulharmi sa vrátili do svojich zimovísk a našli tam len spáleniská).


juri   |   2011-07-26  (22:11)
50%  
mínus plus
  Oprava : to nám ich robí mentálne najbližšími... Odlišujú sa od nás hlavne... Doplnenie : zimoviská mali nad Čiernym morom. Potom prešli Karpaty a s dovolením slovenského kráľa sa usadili pri Tise. Dodnes sa z nás smejú, že za bieleho koňa (to bol dar maďarskej delegácie) sme im predali vlasť. A asi preto, že mnohí mali slovenské manželky, nechodili lúpiť k nám, ale do Nemecka, Chorvátska a Talianska. Ak som nepresný, alebo nepíšem pravdu, nech ma historici opravia. Nechcem klamať iných ani seba.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |